9 spôsobov, ako prirodzene obnoviť rast vašich vlasov a zabudnúť na lysiny


Print Friendly, PDF & Email

Každodenná menšia strata istého množstva vlasov je u mnohých ľudí normálna, najmä u tých, ktorí podstúpili chudnutie, rodili, zažívali každodenný stres alebo mali rôzne zdravotné stavy.

Lenže z dôvodu istých faktorov sa niekedy môže zmeniť na intenzívne vypadávanie vlasov a spôsobiť plešivosť. Našťastie, existujú nejaké jednoduché a účinné spôsoby pre záchranu vašich vlasov a dokonca ich zosilnenie.

Sstarostlivo sme pre vás zozbierali nasledujúce rady, ktoré vám určite pomôžu v boji s plešivosťou. Nezabudnite si ich uložiť, aby ste sa k nim mohli kedykoľvek vrátiť!

1. Skúste potraviny, ktoré stimulujú rast vlasov

Dôvodom vypadávania vlasov môže byť nesprávna strava, no situácia sa môže zmeniť pridaním správnych produktov. Skvelé potraviny na podporu rastu vlasov sú:

Kimči: obsahuje probiotiká , ktoré môžu pomôcť zvrátiť vypadávanie vlasov.

Vajcia: sú bohaté na bielkoviny a biotín, potrebný pre rast vlasov.

Špenát: obsahuje zložky nevyhnutné pre rast vlasov, ako sú folát (kyselina listová), železo a vitamín A.

Losos a ďalšie mastné ryby: sú najlepším zdrojom omega-3 mastných kyselín, spájaných so zlepšenou hustotou vlasov.

Avokádo: obsahuje veľa vitamínu E, vitamínu C a dôležitých mastných kyselín, ktoré tiež prospievajú vašim vlasom.

Mäso: ďalší skvelý zdroj bielkovín a železa, nevyhnutného pre zdravé vlasy.

2. Doprajte svojej vlasovej pokožke olejové potešenie

Rovnako osožné ako úprava vašej stravy môže byť aj trenie hlavy a používanie vlasových masiek.

Vyskúšať môžete masáže hlavy a masky s použitím rôznych druhov oleja. Pomáha to odstrániť napätie a podporuje rast vlasov vo vašich dermálnych papilách.

Rozmarínový olej sa dá použiť na liečbu plešivosti a stimuláciu opätovného rastu vlasov. Niekoľko jeho kvapiek používajte na masáž svojej vlasovej pokožky niekoľkokrát týždenne.

Gerániový olej je výrobok, známy svojimi účinkami, podporujúcimi rast vlasov. Môžete ho zmiešať s nejakým nosným olejom a použiť ako masku alebo pridať do šampónu, používaného počas týždňa.

Gél z aloe vera sa dá používať proti všiam, čo je stav, ktorý môže viesť k svrbeniu vlasovej pokožky. Keď si ju škriabete priveľmi, môžete si ju aj poškodiť. Ranky, vyrážky a podráždenia vám môžu poškodiť vlasy a dokonca spôsobiť vypadávanie vlasov. A aloe vera je známe tým, že lieči rany.

3. Použite cibuľovú šťavu

Jej pach možno nie je veľmi príjemný, no cibuľová šťava spolu s kúskami cibule môže byť účinnou pomocou na lokálnu plešivosť. Obsahuje živiny, ktoré po nanesení na vlasy prospievajú folikulám. Upravuje a podporuje rast vlasov.

Môžete vytlačiť trochu šťavy alebo rozpučiť cibuľu na pastu a potom si ju naniesť na celú vlasovú pokožku.

Zbohom vysoký krvný tlak

4. Pridajte zelený čaj

Zelený čaj, jeden z najlepších zdrojov antioxidantov, je známy ako výživový doplnok, používaný na liečbu rôznych zdravotných problémov.

Obsahuje epigalokatechín galát, ktorý sa dá používať na obnovenie rastu vlasov.

V jednej malej štúdii dobrovoľníci s plešivosťou užívali nový doplnok, obsahujúci extrakt zo zeleného čaju, vitamín D, omega-3 a omega-6 mastné kyseliny a ďalšie prvky.

Výsledky ukázali, že u 80% účastníkov bol pozorovaný pôsobivý opätovný rast vlasov.

5. Skontrolujte si svoje hladiny vitamínu D

Medzi nižšími hladinami vitamínu D a lokálnou plešivosťou môže byť istá spojitosť. Preto by mohlo byť dôležité poradiť sa so svojím lekárom a dať si spraviť potrebné kontroly.

Užívanie doplnkov výživy s obsahom vitamínu D, ktoré vám predpíše váš lekár, dodržiavanie správnej stravy a pobyt na slnku by vám mohli pomôcť vyliečiť vypadávanie vlasov oveľa rýchlejšie, než ste čakali.

6. Vyhnite sa kefovaniu svojich vlasov, keď sú mokré

Upravovanie vašich vlasov hneď po ich umytí môže spôsobiť vážne poškodenie. Keď tento typ poškodzovania robíte príliš často, môže viesť k strate vlasov a plešivosti.

Vlasy nechajte radšej vyschnúť a potom ich jemne prečešte hrebeňom s riedkymi zubmi.

7. Pridajte olej z tekvicového semena

V jednej veľkej štúdii požiadali účastníkov s alopeciou o užívanie doplnkov s obsahom oleja z tekvicových semien, kým druhá časť užívala placebo.

Na konci experimentu ukázali výsledky u prvej skupiny výrazný rast vlasov.

Hoci je v tomto smere potrebný ešte ďalší výskum, pridanie tohto produktu do vašej stravy, spolu s ďalšími užitočnými prvkami, by vám mohlo veľmi prospieť.

8. Vyskúšajte šampón so sladkým drievkom

Čínske sladké drievko má benefity ako sú stimulácia vlasových korienkov, podpora rastu vlasov a zmiernenie ich rednutia.

Ľahko sa používa v šampóne. Svoj predošlý produkt môžete nahradiť prírodným bylinným šampónom, obsahujúcim sladké drievko a používať ho každý deň.

9. Zvážte ako možnosť zázvor

Podľa ďalšej štúdie obsahuje zázvor bioaktívne zložky, ktoré môžu zlepšovať rast vlasov a tiež môže mať antifungálne, antioxidačné a antimikrobiálne účinky na vašu vlasovú pokožku.

Jeho šťavu alebo olej môžete využiť tak, že ho zmeníte na výživnú masku na vlasovú pokožku.

Skombinujte ho s nejakým nosným olejom, napríklad s jojobovým, kokosovým či arganovým a naneste si to na vlasy. Hlavu si na 30 minút zakryte čiapkou a potom opláchnite.

Máte nejaké svoje vlastné tipy na podporu rastu vlasov?

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zdroj: brightside.me, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. He – znovu chcem byť „zábavný“.
  Ja nemám problém s vlasmi – mám ich habakuk. Ale čo potrebujem – sú zuby. Tzv. tretie zuby. Údajne začnú rásť okolo v 90-tke. Preto si ani nenechávam implantovať nejaké nezmysly – implantáty – ktoré mi potom budú v tom zárodku brániť. He – pozrite sa na ruské weby – to vás namotivuje dožiť sa tej blbej 90-tky!

  Môj príbeh…
  V roku 1986 – to si presne pamätám – som bol naposledy u zubára – vystriedal moju zubárku na tom istom pracovisku. Mal mi vyvŕtať zub.

  „Vypláhnite si!“
  „Ale pán doktor – ten pohár je krvavý!“ /Od pacienta predo mnou!/
  On na to – „Nebuď fajnový!“

  Tak som napustil plný pohárik vody a hodil som mu ho do hlavy – ups“ – netrafil som! Ale – zadrbal som mu všetky tie zubárske sakramenty. A on hneď do bitky! A ja – tak teraz ti ja vyrazím všetky zuby, ty zubár poje.aný!

  Ja som si v tom momente uvedomil celú infekčnosť toho zákroku – že môžem dostať syfla, zltačku, AIDS! Že ten magor nesterilizuje, ale len namáča do lyzolu. A tak síce už vyše 30 rokov prichádzam o zuby – ale cítim sa bezpečne!

 2. „„Rothschildovské kabaly pronikly do vaší vlády, do vašich médií a do vašich bankovních institucí. Jim už nestačí páchání zvěrstev na Středním východě, dělají to nyní na vlastní půdě, zoufale dokončují plán jedné světové vlády, jedné světové armády, doplněné světovou centrální bankou.

  „Oni si myslí, že to mohou dělat tak, že vás budou terorizovat, než se podrobíte. Děsí vás, abyste přijali veškeré nové zákony, které zavedou, pod záminkou vaší ochrany.“

  Putin zveřejnil výzvu k zbrojení a vyzval Evropany, aby odmítli výzvu sirén globalizátorů a jejich kultu smrti.“
  http://svobodnenoviny.eu/putin-novy-svetovy-rad-je-v-konecne-fazi-sveho-evropskeho-mistrovskeho-planu/?fbclid=IwAR0avL6VJ-11JwnOqeuurxuqxHpwgHAmU-b1Ro0QAYojPQHZ9yv2h2JjiDo

  Tak! Chceš mier – pripravuj sa na vojnu!

 3. Skrátim – váš zdravotný stav je vecou lekárskeho tajomstva! Bodka! Ak vás raz lekár uznal práceschopným pre danú profesiu – tak to platí! Ak vás zamestnávateľ odmieta vpustiť na pracovisko kvôli nepreukázaniu sa nejakým testom – tak zasahuje do lekárskeho tajomstva! Ak vás z tohto titulu zamestnávateľ považuje za chorého – tak ste „chorí“ a ste pod ochranou! He! Od je odborne spôsobilý rozhodnúť, že ste chorý?! A? Treba trestné oznámenia?! Asi áno!

  To je tak dobre vymyslené, že sa firmy zlikvidujú sami idiociou svojho menežmentu! Plánom je kolaps ekonomiky!

 4. Ďakujem za pekný článok. Veru aj my dôchodkyne by sme prijali viac vlasov.
  A k tomu tekvicovému oleju chcem dodať, že najzdravší je tekvicový olej z nepraženého tekvicového semena – pravda nie je tak sladký.

  • Jean – neskutočne ma unavuje to tvoje dôchodcovstvo.
   Toto má byť akože web o zdraví – a ovládla ho choromyseľná osoba – Jean. Áno?!

  • Hodnotné video, milá Jean, úplne mi zdvihlo skleslú náladu po večerných morbídnych TV blá-blá správach…ešte, že Vás tu máme!
   Zlato naše, asi viacerí nechápeme, ako môže taká rozhľadená osôbka, ako ste Vy, mať nonstop pesimistické sebahodnotenie. Prečo? A načo? Povedzte, čo Vás rozveselí, a my Vám to radi ponúkneme. Teraz šup-šup k dokorán roztvorenému oknu a zhlboka dýchať svieži (teda možno) vzduch, a pritom sama sebe hovoriť: „Nesmieš byť na seba, Jean, taká náročná, a už vôbec nebuď skeptická – koľkí sú na tom horšie (aspoň vedomostne určite!) a čakajú na tvoj povzbudzujúci link; dokonca sa naň už tešia!“
   Tento – jeden z Vašich mnohých – bol SUPERpovznášajúci. Vďaka zaň.

 5. Čo potrebujete vedieť o „Veľkom Resete“ je dnešný názov článku Dr. Mercolu, kde vysvetľuje čo sa plánuje s nami urobiť.
  https://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2020/10/28/the-great-reset.aspx
  Toto som prekopírovala:
  “The Great Reset” is a new “social contract” that ties you to it through an electronic ID linked to your bank account and health records, and a “social credit” ID that will dictate every facet of your life
  While the COVID-19 pandemic is being used as a justification for the Great Reset movement, the agenda has nothing to do with health and everything to do with a long-term plan to monitor and control the world through digital surveillance and artificial intelligence
  The Great Reset and the Fourth Industrial Revolution are rebranded terms for technocracy and the old “New World Order” melded with the transhumanist movement
  Technocracy is an economic system of resource allocation that revolves around technology — in particular artificial intelligence, digital surveillance and Big Data collection — and the digitization of industry and government, which in turn allows for the automation of social engineering and social rule, thereby doing away with the need for democratically elected leadership
  While the real plan is to usher in a tech-driven dystopia free of democratic controls, they speak of this plan as a way to bring us back into harmony with nature
  By now, you’ve probably started hearing world leaders speak of “the Great Reset,”1 “the Fourth Industrial Revolution”2 and the call to “Build Back Better.”3 One example among many is this speech by Matt Hancock, British Minister for Digital, Culture, Media & Sport, given during an All-Party Parliamentary Group meeting on the Fourth Industrial Revolution in 2017:4

  “One of the roles of Parliament is to cast ahead … and tackle the great challenges of our time … The nature of the technologies is materially different to what has come before. In the past, we’ve thought of consumption as a one-off, and capital investment as additive.

  Yet put resources into the networks that now connect half the world, or into AI, and the effects are exponential … I’m delighted to speak alongside so many impressive colleagues who really understand this, and alongside Professor Klaus Schwab who literally ‘wrote the book’ on the 4th Industrial Revolution.

  Your work, bringing together as you do all the best minds on the planet, has informed what we are doing … Our Digital Strategy, embedded within the wider Industrial Strategy, sets out the seven pillars on which we can build our success.

  And inside that fits our 5G strategy, like a set of Russian Dolls. Our Strategy covers infrastructure, skills, rules and ethics of big data use, cyber security, supporting the tech sector, the digitization of industry, and digitization of government.”

  What Is the Great Reset?
  But what do the terms “Great Reset,” “Fourth Industrial Revolution” and “Build Back Better” actually mean? What do they refer to? In the October 16, 2020, Corbett Report5 above, journalist James Corbett breaks down the new social contract planned for the world, otherwise known as “the great reset.”

  The Great Reset not only ties you to it through an electronic ID linked to your bank account and health records, but even gives you a “social credit” ID that can run every facet of your life.
  While the current pandemic is being used as a justification for the movement, the agenda has nothing to do with health and everything to do with a long-term plan to monitor and control the world through technical surveillance. In other words, the world will be reset to depend on digital technocracy run by self-appointed elitists.

  It’s a power grab of unprecedented magnitude, and involves the restructuring of social classes to dismantle democracy, erase national borders and allow for the governing of communities from a distance by a group of unelected leaders. What was in the past referred to as the “new world order” is now known as “the Great Reset.”

  This Great Reset not only ties you to it through an electronic ID linked to your bank account and health records, but even gives you a “social credit” ID that can run every facet of your life. This isn’t a lofty conspiracy theory — it’s real. It’s happening now. And you need to know how to fight it before it’s too late.

  Ultimately, it’s a technocratic agenda that seeks to integrate mankind into a technological surveillance apparatus overseen by powerful artificial intelligence. Ironically, while the real plan is to usher in a tech-driven dystopia free of democratic controls, they speak of this plan as a way to bring us back into harmony with Nature.

  Nemám síl to prekladať, ale každý by mal vedieť čo sa s nami plánuje urobiť.
  Bohužiaľ my namiesto toho sa napomíname, nadávame si do konšpirátorov, starých, zaostalých, nie pozitívnych, strašiacich …

 6. Skusim to, uvidime….

 7. Jednoduchá

  Vďaka za výborné komentáre, nech by sa to poriešilo čo najlepšie……….
  Želám pek.večer všet.slob.bádajúcim :-)………………

 8. Ako vidieť, Veľký Covid devätnásty predbehol aj Veľký tresk svojou absolutistickou mocou – úplne zlikvidoval našu chuť na obnovenie rastu našich vlasov aj na naše zapodievanie sa lysinami a nasmeroval si to po svojom – kam?

  • Emily – si holučká šušulka? Čo by som ja dal za to, aby som sa nemusel holiť.

   Dúfam, že tu všetci chápete, že tu nesmiemE pôsobiť v režime navádzania na zločin – lebo len na to čakajú…

 9. Jednoduchá

  …áno p.Emily máte úplnú pravdu, myslím si, že momentálne takmer nikto nerieši rast svoj.vlasov, skoro všetko sa točí okolo ,,cov.cirkusu“ a záležitostí s ním spojené, napr.aj ako sa vyhnúť testovaniu :-(((…..je to smutné, no pravdivé………………
  Želám pek.deň všet.slob.zmýšľajúcim :-)………………

 10. Co se take deje v Izraeli dnes, vrazdi se mladez, civiliste ve vlastni zemi jejich predku, nejen …
  #VisitIsrael the #ZionistEvil Paradise ? #US Sewer Slime, Garbage, #Presidential, #Candidates, #Homocidal, #Regime, Brown – Nosing Darling ❗
  https://daysofpalestine.ps/post/15278/Palestinian-teenager-dies-after-being-acutely-beaten-by-Israeli-soldiers
  Pokud neznas co je „Brown – Nosing Darling “ tak to znamena anglicky “ lizt do prdele“.

Pridajte komentár

*