Detské kosti sa nevyvinú a kosti dospelých zdegradujú kvôli takzvaným „večným chemikáliám“


Print Friendly, PDF & Email

Detské kosti sa nevyvinú a kosti dospelých zdegradujú kvôli takzvaným „večným chemikáliám“

(Ethan Huff, Natural News) Nový výskum z južnej Kalifornie zistil, že pretrvávajúce vystavenie organizmu takzvaným „večným chemikáliám“, ako je napríklad kyselina perfluóroktánsulfónová (PFOS), zvyšuje riziko poškodenia kostí.

U malých detí môže expozícia PFOS brániť zdravému vývoju kostí. U dospelých môže expozícia PFOS časom degradovať štruktúru kostí, čo nakoniec vedie k závažnejším zdravotným problémom s kosťami, ako je osteoporóza.

PFAS látky sa môžu nachádzať vo vašej domácnosti vo veciach ako sú nábytok, koberce, farba na stenách, šampóny, lak na nechty, mobilné telefóny, elektronika, toaletný papier, čistiace prostriedky, obaly na potraviny, potraviny ako ryby a mlieko, krabice na pizzu, nelepiace sa panvice či dokonca nalepovacie poznámkové papieriky na chladničku, atď.

Štúdia bola zverejnená 6. decembra 2023 v časopise Environmental Research a mala jedinečnú štruktúru v tom, že sledovala súvislosti medzi hustotou kostí a hladinami per- a poly-fluóralkylových látok (PFAS) v krvnom sére, ktoré zahŕňajú aj PFOS.

„Existujúci výskum preukázal spojenie medzi PFAS a zdravím kostí. Väčšina z predchádzajúcich štúdií zbierala informácie od účastníkov iba v jednom časovom bode,“ povedala Emily Beglarianová, doktorandka na Keckovej lekárskej fakulte Univerzity v Južnej Kalifornii a hlavná autorka štúdie.

„Okrem toho sa mnohé existujúce štúdie zameriavali na nehispánskych, bielych účastníkov a mnohé aj na starších dospelých.“

Podľa Beglarianovej Hispánci často nie sú zahrnutí do tohto druhu výskumu zdravia kostí, aj keď aj oni majú vysoké riziko vzniku osteoporózy v dospelosti.

(Súvisiace: Ďalší problém, ktorému stojí za to venovať pozornosť, sa týka mäsa kontaminovaného mRNA – uistite sa, že vaše jedlo je čisté a bez mRNA!)

Výskum večných chemikálií je nový koncept

Doposiaľ sa vykonalo veľmi málo výskumu o chemikáliách a ich vplyve na ľudské zdravie. Beglarianová ďalej poznamenala, že hodnotenie bezpečnosti večných chemikálií v spojení s vývojom kostí a zdravím je „celkom nová oblasť štúdia.“

Pre výskum svojho tímu Beglarianová skúmala údaje o kohorte detí vo veku od 8 do 13 rokov, ktoré boli prijaté do štúdie v rokoch 2001 až 2012. Približne rok a pol sa konali s týmito deťmi vyšetrenia, aby sa získal prehľad o zdraví ich kostí v súvislosti s ich vystavením večným chemikáliám.

Beglarianová a kolektív vypočítali hustotu kostí účastníkov v spojení s meraniami piatich bežných chemikálií PFAS. Jedna skupina mladých dospelých bola do štúdie prijatá neskôr, keď sa zaviedli ďalšie predpisy ohľadne PFAS. To viedlo k tomu, že táto skupina mala celkovo nižšie hladiny PFAS v krvnom sére.

Liečba osteoporózy

Aj keď v ich telách bolo menej PFAS látok, táto skupina mladých dospelých stále vykazovala známky problémov s kosťami, povedal Jesse Goodrich, asistent profesora vied o populácii a verejnom zdraví na Keckovej lekárskej fakulte. Goodrich je tiež jedným z hlavných autorov novej štúdie.

„Aj keď sme u mladých dospelých videli nižšie hladiny PFAS látok, ktoré boli merané nedávno, stále sme videli veľmi podobné výsledky, veľmi konzistentné výsledky medzi týmito dvoma kohortami,“ komentoval Goodrich.

„Hoci existujú určité predpisy, ktoré znižujú úrovne PFAS vo výrobkoch, stále potrebujeme rozsiahlejšie predpisy na ich úplné odstránenie, ak je to možné.“

Ďalší krok pre tím vedcov zahŕňal skúmanie, či asociácie pozorované medzi problémami s kosťami a večnými chemikáliami zostávajú konzistentné počas celého života človeka. Chcú tiež určiť, ako PFAS látky pôsobia na bunkovej úrovni pri znižovaní hustoty minerálov v kostiach.

„Niektoré z PFAS látok, ktorým sme boli vtedy vystavení, sú odlišné od tých, ktorým sme vystavení teraz, pretože sa objavujú nové druhy PFAS, ktoré sú čoraz bežnejšie,“ dodala Beglarianová a poznamenala, že ona a jej tím tiež dúfajú, že zistia účinky novších typov PFAS látok, ktoré pri zostavovaní počiatočnej kohorty neexistovali.

„V našich neskorších štúdiách chceme zistiť, či sa môžeme pozrieť na novšie, neregulované PFAS látky, aby sme zistili, či a ako ovplyvňujú zdravie kostí, aby sme pochopili, aké predpisy bude potrebné prijať.“

Najnovšie správy o ničení ľudského tela smrtiacimi väčnými chemikáliami nájdete na stránke ChemicalViolence.com.

Záver

Pred časom sme publikovali samostatnú elektronickú knihu o prírodnej liečbe osteoporózy. Viac informácií o nej nájdete TU (o českej verzii e-knihy TU).

V knihe sa dozviete všetky podrebné informácie, ktoré potrebujete k prírodnej a skutočne efektívnej liečbe ostoporózy. Napríklad, prečo klasické lieky na osteoporózu sú zlá voľba, ako vplýva osteoporóza na riziko zlomenín, aké cvičenia zvyšujú hustotu kostí, aká je vhodná strava pri osteoporóze, ktoré bylinky ju liečia a množstvo ďalších užitočných informácií.

Liečba osteoporózy

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. „Kapitalistické“ fígle, ako nič nerobiť a neskutočne zarobiť pomocou tlačenia papierikov a posielania odborníkov.

  https://cz24.news/proc-rusko-platilo-usa-dan-ve-vysi-1-miliardy-dolaru-denne/

  Už aby sa ten posratý dolár zrútil.

  • Nebude to až taká sranda, keď dolár skončí a sním aj euro, ale inak sa parazitov spoločnosť asi nezbaví (a že ich teda je neúrekom). Rád by som, keby to nejak inak ide, ale uvidíme. Ľudia sami nemajú záujem na tom popracovať, tak popracujú za nich iný, ale nie tak, ako sa im to bude páčiť. Troška od témy, ale všimol som si :

   Chmelára, ako sa on sám definoval v nejakom českom príspevku a kometári : “ Byl jsem rektorem Akademie médií, byl jsem kandidátem na prezidenta SR, byl jsem poradcem místopředsedy NR SR, byl jsem šéfredaktorem několika časopisů, napsal jsem několik úspěšných knih a desítky odborných studií, jsem univerzitním pedagogem, politickým analytikem a řádně habilitovaným docentem historie – můžete si vybrat spoustu seriózních způsobů, jak mě představit“. Tak reagoval a argumentoval k nejakej téme.

   Akurát zabudol ešte napísať, že bol jeden z tých, ktorý Nás chcel bez debaty, veľmi vehemente, nasilu a bez okolkov nechať zaočkovať chemickým svinstvom, lebo on sám bol pos-ratý až za ušami a verí vo vedu. Pa-vedu platenú a financovanú pharma a inými finančnými skupinami. Nevadilo mu zrazu, že sa porušujú Norimberské kódexy, ľudské práva, lekárska etika a prísahy, lebo on najetickejší, najdemokratickejší etálón charakternosti, s hlbokými znalosťami a otitulovaný čo všetko hore spomenul, svojou sprostotou a nadutosťou to tak vidí . Tak toto všetko má pocit, by ho oprávňovalo ľudí nasilu napchať neoverenými sračkami. Ľudí čo rozmýšľajú, bádajú, vedia a majú poznanie, alebo inštinktívne normálne cítenie, že tu niečo nehrá, že niečo nie je v poriadku…

   Opravte ma ak sa mýlim, že by sa bol niekde verejne ospravedlnil, alebo povedal, že sa mýlil a mrzí ho jeho vyjadrenie. Tak ako to požadoval na druhých. Takýto ľudia učia na školách, majú funkcie a tlačia sa do funkcií a aj sú vo funkciách. Žijú z príspevkov povinne platiacich „divákov“.

   A keď ten dolár padne. ak padne a euro s ním, tak potom sa ukáže „dôležitosť „, čím kto a ako prispieva k spoločnosti a životu. A môže si akurát tak tými vedeckými štúdiami, titulmi a funkciami vytreť…a aj všetci jemu podobní.

   Fakt dobre vymyslená výučba.

   • V prvom rade – Chmelár nie je etnický Slovák. Kozmopolitný žid z DNA Kaukazu – rádoby mediálny ovládač.
    Existuje princíp rezonancie, a v tomto sú cudzie elementy ako Chmelár v pi.i!

   • Objektívne

    Svet neriadia takí ako Chmelár, to sú len poskoci. Za všetkým sú ONI. Dávajú nám vedieť čo budú robiť, dávajú varovania. My sme ovšem slepí, neschopní niečo urobiť. Všetko za nás robia ONI ako napríklad všetky revolúcie aj tú v r.1989. Nežnú revolúciu neorganizovali študenti ako si mnohí myslia.

    Pozrite si vystúpení Madonny z r.2019 na Eurovision Song contest. https://www.youtube.com/watch?v=VG3WkiL0d_U
    To, čo sa tam ukazuje je o hodne viac ako len Covid19. Dá sa povedať, že to nebolo ani tak vystúpenie, ale varovanie. Názov piesne je „budúcnosť“ a predpovedala budúcnosť. Takto spätne sa dajú postrehnúť štyri základné veci. C19, masky, strata slobody a oheň. Je tam toho ale viac.

    Na symbol X Madonna prezradila, že to znamená novú identitu. Môže byť, nový album Madonny sa nazýva „Madame X“ čo bola jej stará učiteľka tanca (Martha Graham). Prezývala ju Madame X, pretože bola ženou mnohých tvárí a človek nikdy nevedel, s akou sa v štúdiu stretne. Twitter sa tiež premenoval na X a zrejme to nebude ojedinelé.

    Pri zmnene scény z Like a prayer na future, kde menia kostýmy hovorí Madonna, že sme tak naivní, že si neuvedomujeme ich zločiny (ako napr.Epstein), potom hovorí, že vieme, ale jednoducho nie sme schopní jednať. Scéna kedy sa Madonna otočí a začína fúkať plamene a rozfúka ich všade sa dá identifikovať ako to, čo vidíme ako požiare po celom svete. Prvá polovica toho videa je o C19 a druhá je venovaná plazmovému ohňu. Veľa ľudí si neuvedomuje faktor plazmového ohňa, ktorý je prvkom tejto budúcnosti. Vynáša na svetlo to, čo malo prísť a čo ešte príde. Záverečných pár sekúnd, pri pohľade na poslednú dvojicu, ktorá má na na chrbte vlajky a držia sa za ruky, nakoniec sa rozídu by mohlo znamenať rozchod Izraela a Palestíny (konflikt), prípadne ich zlúčenie do jednoho celku.

    Ústredný motív piesne – Budúcnosť:

    Nie každý kráča do budúcnosti…
    Nie každý sa poučí z minulosti…
    Nie každý môže dôjsť do budúcnosti…
    Nie každý, kto tu je, zostane…

    Budúcnosť je to, odkiaľ pochádzame – sme ako hviezdy…
    Budúcnosť je to, odkiaľ pochádzame – správame sa neľútostne…
    Budúcnosť je to, odkiaľ pochádzame – porazíme ich všetky…
    Budúcnosť je to, odkiaľ pochádzame – sme ako šéfovia…
    Budúcnosť je to, za čo musíš zaplatiť…
    Budúcnosť je to, odkiaľ pochádzaš – ako stratený…
    Budúcnosť je to, ukrižovanie na kríži…
    Ale ty vieš, že sa nad všetko povznesiem…
    PREBUĎ SA…

   • Chmelár …
    https://ksbforum.info/discussion/comment/24012/#Comment_24012
    Vypichnem – súčasný Ficov poradca, letný návštevník Esterházyho /spolu s Čarnogurským/.

    Za očkovanie bol aj Michelko https://www.inenoviny.sk/smerak-michelko-oznacil-tych-co-sa-nedali-ockovat-za-nezodpovednych/ a vraj má 3 včielky.

  • Budeš vyslišaný Vladimír +++

  • Oni už sú v pi.i len z „vakcín“! US Army je už zdecimovaná – takže globálny komunizmus má onedlho ovládnuť svet – a to nie je dobrá správa pre nás – hoci sme proti US Army.

   Je taký vtip.
   Na pálande sedia dva vrabce. Jeden sa vystatuje – „Vidíš tú kravu?! Stav sa, že ju pojebem!“ – a vyletí.
   Lenže krave sa akurát chcelo srať, a tak ho spláchla lajnom. Vrabec sa začal trepať, čo si všimol sokol a vrabca drapol.

   Aké je ponaučenie?
   Nie každý, kto ťa oserie – je tvoj nepriateľ, a nie každý, kto ťa z toho hovna vytiahne, je tvoj priateľ.

 2. Marek Košice

  Portál „inenoviny.sk“ ponúka zaujímavý krátky súhrn nejasnosní ohľadom masakru v Prahe…

  https://www.inenoviny.sk/false-flag-alebo-gladio-operacia-v-prahe-a-zabijanie-ludi-tesne-pred-vianocami/

  • mariankosnac

   Je aspoň jasné kolkých zabil? Lebo naše médiá tvrdili 15 až 18, britské písali 13 – briti zrejme počítali len tých z fakulty (?).

 3. Marek Košice
  • MzK – ako si tam dal tie moje vykričníky?
   Lebo ak držaním klávesy – tak ti odíde klávesnica. V nastaveniach klávesnice si treba odstrániť funkciu držanie klávesy. Pretože pri tejto funkcii sa hardvér klávesnice po čase „zblázni“. Neveríš – uveríš. Čiže – moje výkričníky sú poctivo odrobené.

  • To slovo „šílený“ to je taký alibizmus za ktorým sa skrývajú tí čo v tom spoza pozadia majú prsty.
   Prečo zrovna šílený? A prečo sú všetci takí strelci šialení? Každý z nich bol iný človek s iným životným príbehom a mohol mať predsa inú diagnózu. Ale nie, všetci boli jednoducho šílení a tým je to uzavreté..
   Tak ako boli všetci ľudia čo sa im nepáčil kovidfašzmus dezolátmi – či to bol primár alebo smetiar tak sú tí strelci ktorí niekam nabehnú a začnú strieľať všetci šílení a nijak inak. Robia z nás debilov… pretože sú to debilovia – tí ktorí riadia tých najatých „šílených“ strelcov.

 4. 2023-12-22 – Hovory při víně s hostem Karlem Světničkou 299. díl – 128 min.
  https://www.svobodny-vysilac.cz/2023-12-22-hovory-pri-vine-s-hostem-karlem-svetnickou-299-dil-128-min/
  ——————
  Hutná relácia, oplatí sa vypočuť. O.I. – strelec mal na ušiach slúchadlá – riadil ho niekto? Utrpel také devastačné zranenie, že je ho nutné identifikovať. Min. obrany Černochová nedávno pred streľbou pózovala s rovnakou zbraňou. Liaheň pražských liberálov – filozof. fakulta, bleskovo po strelbe záhadne vyprodukovala 2-tisícovú petíciu proti držaniu zbraní. V ČR sa otvorene hovorí o psychotronickom nátlaku. A iné.

 5. Redakcia – čo poviete na tie všadeprítomné nálepky? Kúpiš varechu a sú na nej tri nálepky – čiarový kód, výrobca dovozca, cenovka. Už ma z toho ide jebnúť – všetko musím dávať dole toluénom. A potom sú tu nálepky na obaloch – ktoré končia na smetiskách. ???

  • A to nepoznáte predpisy napríklad pri oblečení. Niektorí obchodníci začali štítky pripínať spinkami, aby sa dali dať dole a neškrabali na koži, lenže obchodná inšpekcia to pokutuje a trvá na tom, že štítky (vysačky) musia byť napevno prišité – takže jediný spôsob ako ich dať dole, je odstrihnúť ich.

   • „PFAS látky sa môžu nachádzať vo vašej domácnosti vo veciach ako sú nalepovacie poznámkové papieriky na chladničku, atď.“ – ja hovorím o tom lepidle na všetkom. Dnes nejde ani etiketa na fľašiach – kedysi lepená lovosou, čo je škrobové lepidlo – dole odmočiť vo vode. Všetko sú to nejaké „kaučukové“ plastové lepidla – dole to ide len toluénom. Ako sa to lepidlo – PFAS – rozkladá v prostredí?

   • Mňa vie dostať to že keď v obchodných reťazcoch dajú na nápoje v sklených fľašiach zľavu tak tam nalepila štítok s čiarovým kódom – nalepia ho na ten pôvodný čiarový kód etikety. Ale keď tú fľašu idem vrátiť tak mi ju fľaško-zdržovač-mat už nezoberie. Jednoducho ignoruje ten čiarový kód toho zlavového žltého alebo oranžového štítku. Neviem či to berie len tak že číta čiarové kódy ale ešte ani jednu fľašu v zľave mi flaškomat nevzal a musel som vždy ísť na informácie aby som dostal € za tie fľaše nazad. Jak u blbých.

  • holistický prístup

   Maroš,

   nie je nutný toluén – na umývateľný povrch skús použiť tuk (masť, popustené maslo, kokosový olej, papierovú utierku namočenú v oleji, …) – aj taký, ktorý je na likvidáciu – nechaj pôsobiť, zotri a umy.

 6. Yuri Bezmenov o úloze intelektuálů z hlediska tajných služeb
  https://www.mojevideo.sk/video/2db31/yuri_bezmenov_o_uloze_intelektual_z_hlediska_tajnych_sluzeb.html

 7. Magdalena
 8. Marek Košice

  Otázka úplne mimo tému, ale to nevadí…….
  Kto je v konečnom dôsledku viac chaotickou bytosťou? Muž alebo žena? Myslím ale, že pokladať túto otázku je úplne zbytočné, pretože „s rukou na srdci“ všetci vieme odpoveď, že? Nepýtam sa „útočne“.

  • Na blbú otázku blbá odpoveď.

  • Čo ťa naštvala mama alebo priateľka? Inak tzv. chaoťáci majú poväčšine v hlave väčší poriadok ako tí sčítaní akurát majú vždy nejakú slabinu ktorá ich oberá o úspech a stabilitu. Tí ktorí takýchto ľudí nazývajú chaoťákmi – väčšinou absolútne nechápu iných – nemajú o nich žiadny záujem a je len otázka času kedy im samým Život rozhádže ich pohodlný neživot – istoty v ktorých sa zabetónovali. Preto ak nechápeš niektoré ženy tak tak si nechaj otvorené vrátka a nesúd, nehroť vzťahy pretože je možné, že chyba je v tebe. Aby si proste popredu nezničil to čo sa už potom nedá nikdy a nijako napraviť.

  • Marek Košice

   Tak to napíšem inak, pretože stále tu vládne „kult Bohyne“…
   1. Ženy sú chaotickejšie než muži. To znamená, že sú menej „vyrovnané“.
   2. Ženy sú náladovejšie než muži. To znamená, že sú menej „vyrovnané“.
   3. Ženy menia svoje sexuálne preferencie behom menštruačného cyklu, niekedy dosť výrazne. To znamená, že sú menej „vyrovnané“.
   4. City ženy voči jej partnerovi sú oveľa premenlivejšie, než city muža voči partnerke (bavíme sa o partnerstve, nie o 1-2-3 razovej trtkačke). To znamená, že žena je menej „vyrovnaná“.
   5. Láska ženy voči partnerovi je vyslovene podmienečná. Láska muža voči partnerke je výrazne menej podmienečná.
   6. Ženy sú často voči mužovi (ktorý nie je jej potenciálny partner) brutálne CHLADNÉ (nepliesť so zlomyseľnosťou, mám na mysli „ABSOLÚTNY nezáujem“ o jeho osobu), muži dokážu byť brutálne chladní voči žene len naozaj VÝNIMOČNE (a je to spájané prakticky vždy s agresiou – takže len agresívni muži dokážu byť voči akejkoľvek žene totálne chladní).
   7. Milióny mužov umožnili miliónom CUDZÍCH žien prežiť, alebo žiť „lepšie“ tým, že im umožnili živiť sa sexom (výlučne, alebo ako „druhá práca“). Asi tisíc krát menej žien niečo také umožnilo mužom.
   8. Množstvo (tu si netrúfam odhadnúť číslo) mužov sa nechalo zmanipulovať takými ženami, ktorým hrozila ulica (bola to len otázka pár dní či max. týždňov), a prichýlili ich k sebe dokonca ZADARMO (vo väčšine prípadov potom skončili len využití a opustení takou ženou – ak sa do nej náhodou zaľúbili). MNOHONÁSOBNE MENEJ žien takto prichýlilo muža, ktorému hrozila ulica. A ak, tak to boli vyslovene ŠKAREDÉ ženy, a muž bol FEŠÁK. Z toho jediného dôvodu „im to stálo za to“. Keby vyzeral priemerne, tak „nezájem“.
   9. Koľko percent dospelých žien (mimo 18-20 ročných a mimo dôchodkyne) trvá na tom, aby ich partner mal auto? Možno tretina, ak nie polovica. Koľko percent mužov trvá na tom, aby ich partnerka mala auto? Možno jedno percento…
   10. Ženy chcú partnera aspoň o trochu lepšieho a aspoň o trochu majetnejšieho, než sú ony samé. Čo to znamená? Že sa rozhodli možno 5% mužov ÚPLNE vyšachovať z hry, a to tí muži vôbec nemusia byť alkoholici, atď. Ak muži vyšachujú z hry určité percento žien, VIAC NEŽ JEDNO (JEDNO!) percento žien to nebude…. ako sa ale porieši sex? 5% žien nebude mať sex, keď 5% mužov bude „vyšachovaných z hry“? ALE KDEžEEEE…. Ako zvieratá sa budú ženy deliť o nejakého (v ich očiach) „alfasamca“ ….Takže radšej budú viaceré trtkať s jedným „na striedačku“ (a vedieť o tom – ak nie vedome, tak podvedome), než aby sa „zahadzovali“ s takým, ktorí nie je lepší (krajší, zaujímavejší, bohatší) než ony…
   11. Keďže ženám oveľa viac záleží na majetku muža než je tomu naopak (a „základný majetok“ väčšinou NESTAČÍ), SÚ TO ŽENY, ktoré mužov určitým spôsobom „donútili“ žiť konzumný život, kupovať si autá (nové modely si kupujú častejšie než keby ženy neriešili vek a výzor auta), atď… Takže – síce viac vecí (mimo oblečenia) si kupujú muži, no NA POPUD ŽIEN, a tak ženy sú dôvodom toho, prečo je tak nadmerný KONZUM vo výrobe, atď….A ZNEČISTENÉ OVDZUŠIE (nenarážam na CO2, ale na toxické emisie, atď…)
   12. Ženy majú oveľa viac oblečenia než muž, a aj to väčšina z nich tvrdí (lebo pýcha…), že si to oblečenie nekupujú kvôli mužom, ale kvôli iným ženám…. Kupujú si kvantá oblečenia z lacných obchodov (H&M, Terranova, atď…), ktoré im krátko vydržia a ktorých výroba brutálne znečisťuje životné prostredie.
   13. Ak niekto manipuluje toho druhého sexom, v 9 z 10 prípadoch je to žena, ktorá sexom manipuluje muža (a to rôznymi spôsobmi).
   14. Ak vypukne vojna a je potrebné (čo nie je nikdy, ale viete ako to myslím) aby sa zapojilo aj obyvateľstvo, v možno 98% prípadoch narukujú len muži. Feministkám to nestačí…
   15. Aj Zoroslav Kollár (hoci ho veľmi „nemusím“, ale zas ani sa mi nehnusí, proste „niekde v strede“) povedal niečo v zmysle (necitujem, ale dám to do úvodzoviek), že „Niet väčšieho nepriateľa pre muža, než je mužom oklamaná/podvedená (nejakým spôsobom žena.“…….. Ženy dokážu VEREJNE (ak je ten muž verejne známy, inak to nemá zmysel) muža zničiť V OVEĽA VäČŠEJ MIERE, než dokážu verejne (ak je žena verejne známa) muži zničiť ženu.
   16. Ženy väčšinou trvajú na tom, aby im muž dvoril. A to aj v prípade, že ich NEPOZNÁ. A aj v prípade, že nejde o rozmnožovanie sa (napr. sú vo veku kedy sú ešte príliš mladí – násťroční, alebo vo veku, keď už majú veľké deti a nemajú záujem mať ďalšie). Čo na to povedať?… Asi len to, že…………………bodom 3., 6. 10. a 16. ženy DOKAZUJÚ, že sú nastavené v partnerských záležitostiach ako zvieratá. To sú rovno štyri body, ktoré to dokazujú (a ktoré sú „samostatné kapitoly“).

   Otázka znie : KOĽKO „BODOV“ robí z muža „zviera“ vrámci partnerských záležitostí? Zo ženy tieto štyri… Z mužov JEDEN, alebo maximálne DVA.
   !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!…ALE…!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Keď muž svoje zvieracie vlastnosti neutlmuje/neignoruje, je za to spoločnosťou KRITIZOVANÝ…………….Ale žena za svoje zvieracie vlastnosti (rovno štyri) kritizovaná spoločnosťou NIE JE.
   KTO MÁ ZÁUJEM O TO, ABY BOLI MUŽI TAKTO ZNEVAŽOVANÍ A ŽENY TAKTO UMELO „VYZDVIHOVANÉ“???

   Čo som touto úvahou chcel povedať? … Napríklad to, že muž je ŠĽACHETNEJŠIA bytosť než žena. Ale aj NAPRIEK TOMU mainstream médiá tvrdia OPAK. Žena je lepšia V DVOCH VECIACH. Má oveľa väčšiu zábranu brať život (pretože ho sama privádza na svet – len z toho dôvodu) a je obetavejšia ako rodič. Čo ale neplatí o p*čiach, ktoré boli na potrate (bez toho aby boli znásilnené) X krát…

   TAKŽE : ŽENA JE LEPŠOU BYTOSŤOU NEŽ MUŽ LEN VOČI DEŤOM (väčšinou svojim, občas aj iným)….. Ale voči dospelým mužom (ak s nimi nemá spoločnú krv v žilách – teraz teda nenarážam na muža s ktorým má dieťa – ten sa pre ňu časom môže stať TOTÁLNY NIKTOŠ) je BRUTÁLNE chladná, pokiaľ jej ten muž nič neponúkne, alebo to čo jej ponúkne je pre ňu nezaujímavé.

   • Marek Košice

    Redakcia, zverejnite mi to, písal som to pol hodinu….

   • Nestastnik, daj sa liecit.

    • v case pandemie tu bol pritomny ,,covidbaron,, s atypickymi prispevkami tiez velakrat pisal zargonom podobnym marekovi.marek ma vo vela veciach iny pohlad a aj pravdu.teraz k tomuto hodnoteniu vo väcsine je to pravda a to nehovorim zo zaujatosti,ale zo svojich skusenosti

   • Dobre píšeš! A slaboši ťa napadnú, lebo vedia že máš pravdu! Preto by bolo lepšie keby nebolo žien!= Skrotili by sme si iné zviera na domáce práce- my raz povedal vzdelany inak človek! Takže nie je to môj výrok!

   • No ak ti to trvalo pil hodiny tak to si iný rýchlik! Mne by to v takom rozsahu a na tú tému trvalo aspoň 2 – 3 hodiny. Ruský analytik V.V.Pjakin raz povedal, že mnohí ľudia nevedia nájsť podstatu dejov ktoré nás obklopujú a hneď povedal aj to, že je to aj naopak – že niektorí ľudia v nich dokážu nájsť aj to čo v nich vôbec nieje. Reku či nebudeš ten druhý prípad.

   • holistický prístup

    Pre Marek Košice,

    večné plače narcisa (prvky sociopatie a psychopatie v jednom) – je to ťažká porucha osobnosti.

    Nájdi si konečne škaredú, starú, tučnú, frigidnú, bohatú ženštinu, ktorá Ťa bude vydržiavať ako svoj „klenot“ (vtáčika v zlatej klietke), pyšniť sa „Tebou“ – keďže si aj disfunkčný (impotentný) z „presvedčenia“, bude mať istotu „vernosti“ a večnej „oddanosti“.

   • holistický prístup

    Marek Košice,

    prestaň sa hrať na obeť – ak si obeťou, tak len obeťou samého seba. Nie je žena ako „žena“, nie je muž ako „muž“ a nie je človekom každý, kto má dve ruky, dve nohy, hlavu – teda nie každý, kto sa podobá na človeka je človekom.

 9. Poučné ++++++

 10. TICHO V MAINSTREAME?
  „Definitívny koniec pandémie covidu po troch rokoch a prakticky úplné otvorenie cestovného ruchu naprieč kontinentmi. Voľby, ktoré menili politické smerovanie krajín. Pokračujúci krvavý konflikt na Ukrajine, ktorý si vyžiadal ďalšie desaťtisíce obetí z radov vojakov i civilistov. Vyčíňanie prírodných živlov – silné zemetrasenia v Maroku, Turecku či Sýrii, ale i ohromná erupcia sopky na Islande. A úmrtia celého radu osobností, ktoré nás desaťročia sprevádzali životom v oblasti politiky, umenia či športu.“
  https://hnonline.sk/focus/zahranicie/96122126-vojna-na-ukrajine-i-v-izraeli-nova-polska-vlada-i-cesky-prezident-co-hybalo-svetovym-dianim-v-roku-2023
  ————-
  Čisto súkromne – ako slávič dlhých dní prajem každému viac svetla a optimizmu a prevzatie nám zakázanej starobilej technológie kryštálov – nástroj realizácie vizualizácie našich predstáv o lepšom svete.
  https://www.vegetar.cz/Kristalove-brilianty-c17_0_1.htm
  https://www.klenota.sk/Blog/Kamene-a-perly/Briliant-ziariaci-a-jasny

  • https://slovnik.aktuality.sk › pravopis › ?q=starobylý
   „starobylý“ – slovenský pravopis – Slovnik.sk
   Pravopis slova „starobylý“ v slovníkoch slovenského pravopisu. Obsah slovníka je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie či ďaľšie sprístupnenie obsahu alebo jeho časti verejnosti, a to akýmkoľvek spôsobom, je bez predchádzajúceho súhlasu uvedených autorov zakázané.

 11. Osteoporóza vzniká pri nedostatku vitamínu C a pri nedostatku čerstvej stravy, čerstvej zeleniny. Osteoporózu kedysi volali skorbut. *Vedeli to už starí námorníci.
  Len škoda že nám to nevedia povedať naši lekári, keď sme tehotné.

  • Vápnik sa neukladá bez kremíka. Osteoporóza je tiež choroba z blahobytu – a nedostatku námahy. Je dokázané, že napr. ženy, ktoré celý život niečo vláčia /indiánky/, nikdy netrpia osteoporózou. Čiže – cvičiť a dodávať kremík – topinambur, praslička.

   • Kosti je dobré posilovat seskoky z výšky na tvrdou plochu.Samozřejmě nezačneme hned ze tří metrů na beton,ale zezačátku třeba jen že dvouch schodů.Copak si nepamatuje jak jako dětska jsme moc rádi skákaly z výšek.
    Stačí jen pár skoků za den.

    • To skákanie sa hovorilo o potratoch, tak neviem. V poslednom čase mi robí obrovskú radosť pohľad na deti – okolo 8 – a vždy sú to dievčatá – poskakujú ako kozičky. Osobne viem, že okrem prebytku energie prežívajú stav akejsi pred-levitácie – nadnáša ich duša. Šťastné bytosti – Boh ich ochraňuj!

  • To nie je pravda,osteoporóza nie je skorbut.Skorbut sa už dnes takmer nevyskytuje,v minulosti ním trpeli hlavne námorníci na dlhých výpravách,počas ktorých nemali dostatok vitamínu C.Prejavuje sa hlavne krvácaním ďasien, vypadávaním zubov,tvorbou modrín na nohách a tele.Naproti tomu osteoporóza je rednutie kostí, porucha metabolizmu kostného tkaniva, zapríčinená nedostatkom minerálov v tele.Dve rôzne choroby….Samozrejme ,že jedným z najdôležitejších „stavebných kameňov“ kosti je vápnik.Najviac ho majú sušené slivky,ale majú menej vitamínu C, takže je ich potrebné jesť aj s ovocím,alebo zeleninou,kde je ho dostatok,aby sa lepšie vápnik vstrebával….Na druhú stranu zasa odpadne problém s laktózou v kravskom mlieku, ktorá je ťažko stráviteľná a spôsobuje problémy s alergiou,naduvaním a pod… Lepšie je kozie mlieko a syry.

   • Tých faktorov je viac. Napr. z GNM – psychosomatika – nedostatok sebadôvery – rakovina kostí, osteoporóza. To nie je len „chémia“. Akože „zosypať sa“.

    Je kopa olympionikov, ktorí sa vyhrabali námahou z pozície tzv. „chriaštelov“. Je to aj o vôli. A tá buduje aj skelet.

   • Skočíš raz do rokliny, a je po všetkých bolestiach.

 12. A toto je realita: https://necenzurovanapravda.cz/2023/12/to-co-je-nyni-realizovano-v-eu-ma-byt-casem-aplikovano-na-cely-svet-video/ ! Každá vláda sa podlizuje a EU po milimetroch získava absolútnu kontrolu !!!

 13. Jednoduchá

  …skúsme aspoň na chvíľu zabudnúť na všetko zlé, čo sa deje a skúsme byť viac ľudskí,
  ako sme….prajem Požehnané Vianočné sviatky, hlavne veľa zdravia, lásky a spokojnosti, teraz i v Novom roku….nech sa nám vo všetkom darí čo najlepšie…

 14. Marek Košice

  Rozdiely medzi ženami a mužmi v pohľade na telo toho druhého (ja môžem byť rád, že mám estetické telo takého typu, ktoré sa páči väčšine žien, ale aj tak nič z toho, lebo na zoznamkách ostal už len odpad…)…

  Bez ohľadu na to či je žena štíhla a zároveň „bez svalov“, štíhla a vyšportovaná, plnšia a „bez svalov“, plnšia a svalnatá zároveň, vychudnutá (medzera medzi stehnami že by tam mohla mať prilepený nočník), obézna, výrazne opálená, bežnej pokožky, bledá ako cmar, silne pôsobiaca, krehučko pôsobiaca, s obrými prsiami, s prsiami ako lentilky, s mega zadkom, s maličkou riťkou, či už bohatá/majetná, alebo chudobná…. atď…………… VŽDY (!!!!!!!!!!!!) SI NÁJDE SVOJ „FANKLUB“ v zmysle, že vždy sa nájde niekoľko (dva a viac) mužov zo 100, ktorým sa PRÁVE TAKÁ páči.

  Ale ako je to v prípade muža? …
  Ak má malý penis (nie, mňa sa to našťastie netýka, ale…vlastne čo z toho, keď som aj tak zanevrel na sex? :D), vyhovuje to JEDNEJ Z TISÍCA, a aj to len zo zlých zdravotných dôvodov (chorobne citlivá výstelka, atď…)
  Ak je príliš tučný, tak je odporný… nepáči sa ani jednej zo 100 (ale jednej z X tisíc)
  Ak je príliš chudý, tak „nie je dostatočne mužný“ a „neochráni ju“…
  Ak je štíhly no takmer bez svalov, tak žena bude slintať nad svalnatým…
  Ak je príliš bledý, tak „je zlý genetický materiál“…..
  Ak je nízky, tak „ak sa nám narodí syn, bude tiež nízky a bude mať problémy nájsť si partnerku, takže ho nechcem“…
  Keď je bohatý, tak „super, chcem ho“…
  Keď je chudobný, tak „ďakujem, neprosím“…..

  Zaujímavé je všimnúť si, že muži sú otvorení spoznávaniu sa za účelom vzťahu so ženou ako chudobnou, tak bohatou. Ženy o chudobného muža záujem NEMAJÚ.
  Muži majú záujem o ženy rôznych typov od A po Z (samozrejme extrémne prípady žien majú najmenší počet fanúšikov, ALE majú, a oveľa vyšší, než muži extrémnych prípadov, ktorí majú fanúšičiek ABSOLÚTNE minimum a musia ich hľadať aj na druhom konci republiky, atď…), ženy ani náhodou, tie do extrémnejších typov NEJDÚ.

  Ženy sú OVEĽA vyberavejšie/náročnejšie na partnera, než je to v prípade mužov.

  Nejaký muž môže choromyseľne navrhnúť, že „ale to je dobre, týmto ženy nepriamo mužov donútia aby na sebe pracovali po rôznych stránkach…“… Ale kto to navrhne? SUBÍK!!!

  Čo myslíte, aký vzťah majú k ženám samozvaní „alfasamci“, ktorí boli „pred desiatimi rokmi“ pre ženy „niktošmi“, a tak sa rozhodli že výrazne „na sebe“ zapracujú a stali sa z nich „alfasamci“ s citeľne nadpriemernými zárobkami, citeľne nadpriemerne vyzerajúcim telom a nadpriemerným sebavedomím?…………ZLÝ…….. 😀 😀 😀 ….Naivne si myslia, že „vyriešili sme svoj problém z minulosti“….Ale H*VNO vyriešili………akurát cítia ešte väčšiu nenávisť, pretože musia na sebe DENNE DRIEŤ aby boli tými „alfasamcami“….

  **************************A ČO STAČÍ ŽENE, aby bola pre muža „alfasamicou“????****************
  Aby vyzerala v tvári priemerne, bola štíhla či plnoštíhla (záleží od vkusu), cvičila 15 minút denne (aby nebola mľandroška a zhrbená), aby mala rada hlboký orál, a aby (a aj na tom netrvá každý muž) „to“ mala rada aspoň raz týždenne aj „do tej druhej“ (.) …… A TO JE VŠETKO……..
  Nulová námaha………NULOVÁ………………..Alebo ak chcete, tak „maličká“ (pre niektoré, pre iné nulová)….

  TO JE TÁ VAŠA ROVNOPRÁVNOSŤ, ŽENY????? 😀 😀 😀
  A koľké z vás nechcú ani hlboký orál ani an*l? …….VäČŠINA……….. V čom ste zaujímavé??????? Pre muža takmer V NIČOM………….Ste extrémne potrebné jedine na pokračovanie rodu, ako obetavé mamy. Ale to je VÝHRA len pre vaše deti, nie pre vašich partnerov. Oni sa samozrejme z toho že ste obetavé mamy tešia (lebo im záleží na ich deťoch), ale to neustále „testovanie“ toho, či je muž stále „dosť dobrý“ ako partner (muž testuje partnerku LEN V ZAČIATKOCH, to je pravidlo), to mužom za to väčšinou nestojí………….PRETO STROSKOTÁ VZŤAH……….Pretože mužov to nebaví…………A ešte k tomu všetkému sex sa mení NA PRÁCU pre muža, pretože je to ON, kto musí odolávať nástupom orgazmu (mňa sa to netýka, ja na orgazmus kašlem, ale to už viete).

  KURVA, ŽENY, SPAMäTAJTE SA………………….UŽ NIKDY NETVRĎTE, ŽE MUŽOM SA ŽIJE ĽAHŠIE….. Zobuďte sa………. Žije sa im ľahšie možno tak v moslimských krajinách….A vlastne – ani tam sa im nežije ľahšie. Tam sa akurát ženám žije oveľa ťažšie. Pretože čiernovlasé a čiernobradé zvieratá (tým neurážam čiernovlasých a čiernobradých slovákov, stredoeurópanov) majú iný temperament (ako zvieratá) a vedia byť k samiciam veľmi zlí……………………Takmer ako u nás ženy k mužom (avšak nepoužívajú voči mužom násilie, PRETO TO NIE JE OKATÉ navonok).

  • Čo tu riešiš ty marxistický debil?! Kultúrny marxizmus – ty jebo?!

  • Keď ženy zistia tvoje meno, po zbytok života si ho budes honiť sám…

  • Za socializmu to nebolo až tak zlé so ženami..

  • mariankosnac

   Ženy to majú tažšie než muži. Pripadá mi že sú i náchylnejšie na nemoci a mávajú ich viac než muži a to nehovorím o rodení detí. Dúfam že sa v budúcom živote neinkarnujem ako žena. A mimochodom ,,menší a širší penis je lepší než dlouhý,“ říká trenérka sexu Julie Gaia Poupětová.

   • Ženy sice více dávají najevo,že jim něco je,rády se baví o nemocech,ale neřekla bych,že jsou více nemocné než muži.Pro muže je nemoc něco jako selhání.Lovec musí být zdravý.Muži nemoce víc tají.

 15. Rusko a Čína již nepoužívají dolar k obchodování

  https://aktax.cz/rusko-a-cina-jiz-nepouzivaji-dolar-k-obchodovani/

 16. Skúste na kosti B. O. r. a. X.

 17. Skúste na kosti B. O. r. a. X.
  Tiež na plesne

Pridajte komentár

*