Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Ako výška vášho partnera môže predpovedať úspech vášho vzťahu


Print Friendly, PDF & Email

ako výška vplýva na vzťah

Ak už nič iné, tak aspoň toto môže byť teraz výbornou výhovorkou, prečo odhodiť všetky vaše nepohodlné topánky na vysokých opätkoch.

Kľúčom k fungujúcemu vzťahu je… Komunikácia? Kvalitný intímny život? Spoločné záujmy? Nie, nič z uvedeného.

Podľa novej štúdie je ním výška. Ako ľudia sme možno neboli predurčení byť takýmito, no v skutočnosti sme dosť plytkými kreatúrami.

Na základe analýzy dát 7850 vydatých žien, výskumníci z Konkuktskej univerzity v Soule v Južnej Kórei zistili, že čím je väčší rozdiel vo výškach heretosexuálnej dvojice, tým viac bola žena vo vzťahu spokojnejšia.

Prečo ale?

No, zrejme s tým má niečo dočinenia evolúcia.

Výskumníčka Kitae Sohn k tomu píše v žurnále Osobnostné a individuálne rozdiely (Personality and Individual Differences) nasledovné:

Je to podobné, ako keď ľudia uprednostňujú mastné, slané alebo sladké jedlá bez toho, aby presne vedeli prečo.

Takéto jedlá boli počas našej evolúcie nevyhnutné na prežitie, no zároveň boli dosť vzácne a obmedzené. Preto žiadostivosť po týchto jedlách v minulosti zvyšovala telesnú kondíciu a reprodukčnú spôsobilosť.

No a údajne, ženské uprednostňovanie mužskej veľkosti zvyšovalo jej reprodukčnú spôsobilosť. Čiže inými slovami, robilo ju to plodnejšou.

Sohn k tomu dodáva: „Ženy sa vyvinuli tak, že uprednostňujú vyšších mužov, pretože tí boli považovaní za mocnejších. No a prirodzene boli spokojnejšie vtedy, keď mali to, čo chceli.“

Prírodná liečba osteoartritídy

Neexistuje ale dôvod pre paniku u mužov, ktorí sú „znevýhodnení vo vertikálnej hladine“.

Nemáme totiž žiadnu predstavu o tom, aké ďalšie faktory môžu vo vzťahoch hrať úlohu, ako napríklad spoločenský vplyv.

Okrem toho, výskumníci tiež prišli na to, že podobne, ako je tomu u mnohých iných objektov našich túžob, potešenie z nich časom vyprchá.

Po 18. roku života je totiž záujem o výšku preč. A to len tak zrazu, z nenazdajky.

Preto nemusíte mať žiadne obavy ak vy a váš partner ste približne rovnakej výšky. Napokon, u vás dochádza k lepšej komunikácii z očí do očí a to je predsa pre vzťah tiež veľmi dôležité.

Záver

Čo si o tom myslíte? Platí uvedené vo vašom terajšom vzťahu alebo vzťahoch minulých?

Budeme radi, ak sa s nami podelíte o vaše skúsenosti v komentároch pod článkom.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Zdroj: Your Partner’s Height May Be Able To Predict The Success Of Your Relationship

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. áno, je to pravda, citim sa pri vyššom a silnejšom partnerovi ženskejšie a bezpečnejšie. Mala som partnera, ktorý bol rovnako vysoký ako ja, ale bol útly a mala som pri ňom nepríjemné pocity, prvýkrát v živote, akoby som bola „prerastená“ a veľká :)), hoci som štíhla a mám ideálnu výšku. Náš vzťah nemal šancu. Po prečítaní tohoto článku, som pochopila, prečo 🙂

  2. Blbost,měla jsem vysokého partnera ,povahou srab,plačka,všechno chtěl,ale nic nedával.Dnes mám menšího partnera a jsem spokojená,je to chlap každým coulem.Ze zkušenosti vím,že menší muži jsou víc chlapi než vysoký,tím nemyslím jejich mužskou chloubu i když .Navíc velký chlap neznamená nic,pouze to ,že jsou víc vidět v davu.

Pridajte komentár

*