U nás aj vo svete prudko klesá pôrodnosť. Žiadame najprísnejšie tresty pre všetkých, ktorí sa podieľali na tejto vakcinačnej genocíde! Viac info tu

Ako výška vášho partnera môže predpovedať úspech vášho vzťahu

Print Friendly, PDF & Email

ako výška vplýva na vzťah

Ak už nič iné, tak aspoň toto môže byť teraz výbornou výhovorkou, prečo odhodiť všetky vaše nepohodlné topánky na vysokých opätkoch.

Kľúčom k fungujúcemu vzťahu je… Komunikácia? Kvalitný intímny život? Spoločné záujmy? Nie, nič z uvedeného.

Podľa novej štúdie je ním výška. Ako ľudia sme možno neboli predurčení byť takýmito, no v skutočnosti sme dosť plytkými kreatúrami.

Na základe analýzy dát 7850 vydatých žien, výskumníci z Konkuktskej univerzity v Soule v Južnej Kórei zistili, že čím je väčší rozdiel vo výškach heretosexuálnej dvojice, tým viac bola žena vo vzťahu spokojnejšia.

Prečo ale?

No, zrejme s tým má niečo dočinenia evolúcia.

Výskumníčka Kitae Sohn k tomu píše v žurnále Osobnostné a individuálne rozdiely (Personality and Individual Differences) nasledovné:

Je to podobné, ako keď ľudia uprednostňujú mastné, slané alebo sladké jedlá bez toho, aby presne vedeli prečo.

Takéto jedlá boli počas našej evolúcie nevyhnutné na prežitie, no zároveň boli dosť vzácne a obmedzené. Preto žiadostivosť po týchto jedlách v minulosti zvyšovala telesnú kondíciu a reprodukčnú spôsobilosť.

No a údajne, ženské uprednostňovanie mužskej veľkosti zvyšovalo jej reprodukčnú spôsobilosť. Čiže inými slovami, robilo ju to plodnejšou.

Sohn k tomu dodáva: „Ženy sa vyvinuli tak, že uprednostňujú vyšších mužov, pretože tí boli považovaní za mocnejších. No a prirodzene boli spokojnejšie vtedy, keď mali to, čo chceli.“

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Neexistuje ale dôvod pre paniku u mužov, ktorí sú „znevýhodnení vo vertikálnej hladine“.

Nemáme totiž žiadnu predstavu o tom, aké ďalšie faktory môžu vo vzťahoch hrať úlohu, ako napríklad spoločenský vplyv.

Okrem toho, výskumníci tiež prišli na to, že podobne, ako je tomu u mnohých iných objektov našich túžob, potešenie z nich časom vyprchá.

Po 18. roku života je totiž záujem o výšku preč. A to len tak zrazu, z nenazdajky.

Preto nemusíte mať žiadne obavy ak vy a váš partner ste približne rovnakej výšky. Napokon, u vás dochádza k lepšej komunikácii z očí do očí a to je predsa pre vzťah tiež veľmi dôležité.

Záver

Čo si o tom myslíte? Platí uvedené vo vašom terajšom vzťahu alebo vzťahoch minulých?

Budeme radi, ak sa s nami podelíte o vaše skúsenosti v komentároch pod článkom.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zdroj: Your Partner’s Height May Be Able To Predict The Success Of Your Relationship

Súvisiace články

Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. áno, je to pravda, citim sa pri vyššom a silnejšom partnerovi ženskejšie a bezpečnejšie. Mala som partnera, ktorý bol rovnako vysoký ako ja, ale bol útly a mala som pri ňom nepríjemné pocity, prvýkrát v živote, akoby som bola „prerastená“ a veľká :)), hoci som štíhla a mám ideálnu výšku. Náš vzťah nemal šancu. Po prečítaní tohoto článku, som pochopila, prečo 🙂

  2. Blbost,měla jsem vysokého partnera ,povahou srab,plačka,všechno chtěl,ale nic nedával.Dnes mám menšího partnera a jsem spokojená,je to chlap každým coulem.Ze zkušenosti vím,že menší muži jsou víc chlapi než vysoký,tím nemyslím jejich mužskou chloubu i když .Navíc velký chlap neznamená nic,pouze to ,že jsou víc vidět v davu.

Pridajte komentár

*