Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Ako predvídať srdcový infarkt 1 mesiac predtým, než k nemu dôjde


Print Friendly, PDF & Email

Ako predvídať srdcový infarkt 1 mesiac predtým, než k nemu dôjde

Vedeli ste, že najčastejšou príčinou úmrtí u ľudí nie je rakovina, ale srdcový infarkt? Napriek tomu sa zdá, že ľudia nemajú z neho až takú obavu, ako z rakoviny.

Srdcový infarkt je považovaný za niečo, čo sa na rozdiel iných ochorení nemá žiadne príznaky a prirúti sa na vás ako blesk z jasného neba.

No nie je to celkom pravda. Existujú totiž príznaky, ktorými sa blížiaci infarkt prejavuje. No a v tomto článku si o nich povieme trocha viac.

Stresujúci životný štýl, ktorým väčšina z nás žije a nezdravá strava patria medzi najväčšie rizikové faktory pre toto ochorenie. Za posledné roky sa už aj tak zlá situácia ešte viac zhoršuje.

Samozrejme, zdravý životný štýl váš dokáže do veľkej miery ochrániť pred srdcovým infarktom.

No možno ešte dôležitejšou vecou, ktorá vám môže doslova zachrániť život je poznanie príznakov blížiaceho sa srdcového zlyhania ešte predtým, než k nemu dôjde.

Tuto už nasledujú najčastejšie varovné signály, ktorým by ste vždy mali venovať zvýšenú pozornosť:

Únava a ospalosť

Keď sa zúžia artérie vedúce do srdca, to potom dostáva oveľa menej krvi, na koľko je zvyknuté.

To výrazne sťažuje jeho činnosť, čo vo vás vyvoláva celkovú únavu a ospalosť.

Tieto stavy však nie sú ohraničené len na večerné chvíle alebo vykonávanie fyzickej či duševnej aktivity. Únava a ospalosť je často pociťovaná počas celého dňa.

Dýchavičnosť (lapanie po dychu)

Keď sa srdcu nedostáva dostatok krvi, menej jej prúdi aj do pľúc a teda vzniká nedostatočné okysličenie krvi.

Srde a pľúca sú dva systémy, ktoré sú od seba navzájom vo veľkej miere závislé. Keď nefunguje dobre jedno, nefunguje dobre ani to druhé.

Ak pociťujete problémy s dýchaním, mali by ste sa čím skôr poradiť s lekárom. Môže to totiž znamenať, že sa blíži srdcový infarkt.

Slabosť

Keď sa zúžia artérie do srdca, potom ani cirkulácia do svalov a ostatných telesných orgánov nie je dostatočná.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Keď svaly nedostávajú to, čo potrebujú, dochádza v nich k chvíľkovým výpadkom. Môže sa potom ľahko stať, že sa vám nečakane podlomia kolená a vy spadnete, hoci si dávate pozor.

Slabosť spozorujete tak, že zrazu nebudete mať sily robiť bežné aktivity, ktoré ste dovtedy bez problémov zvládali – vyjadrená či už slabosťou v nohách, alebo aj v rukách.

Závrate a studený pot

Zlá cirkulácia krvi spôsobuje aj nedokrvenosť mozgu. Tuto môže už ísť naozaj o život ohrozujúcu situáciu.

Zo začiatku sa to prejavuje len točením hlavy, závratmi a studeným, prípadne lepkavým potom.

Neskôr môže dôjsť aj k horšiemu, preto uvedené príznaky nikdy neignorujte.

Tlak na hrudi, bolesti v krku a rukách

Pri blížiacom sa srdcovom infarkte je veľká pravdepodobnosť pociťovania nepríjemných pocitov na hrudi, rukách, krku či čeľustiach.

Môže sa jednať o príležitostnú slabú bolesť, ale aj o postupne sa zvyšujúci tlak na hrudi. V tomto prípade sa tlak neustále zvyšuje, až napokon nastane infarkt.

Na úvodnom obrázku môžete vidieť 8 najčastejších kombinácií bolestí hrudníka, krku a rúk pri hroziacom zlyhaní srdca.

Príznaky chrípky alebo nachladnutia

Keď sa u vás z nenazdajky odnikadiaľ objavia príznaky chrípky, môže to samozrejme znamenať chrípku, ale aj to, že sa v blízkej budúcnosti dostaví infarkt.

Mnoho ľudí potvrdzuje, že sa u nich vyskytlo prechladenie len pár dní pred srdcovým infarktom.

Môže sa dokonca stať aj to, že pôjde o skutočné nachladenie, ktoré zaťaží telo a tým urýchli príchod, prípadne spustí srdcový infarkt.

Čo robiť v prípade výskytu uvedených symptómov?

Ak vy alebo niekto vám blízky pociťujete spomínané symptómy, mali by ste bezodkladne vyhľadať lekára.

Aj keby šlo len o planý poplach, je to vždy lepšie ako prehliadnuť skutočné ohrozenie vášho zdravia či nebodaj života v podobe blížiaceho sa srdcového infarktu.

Opäť tu platí staré overené, že „prevencia je lepšia ako liečba“.

Liečba osteoporózy

Zdroj: How to Recognize a Heart Attack One Month Before It Happens!

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Čo z toho, že bude mať pacient príznaky blížiaceho sa infarktu a nielen podľa odporúčania v článku vyhľadá lekára, priamo na pohotovosti, keď tento „lekár“ ani na TRETÍ KRÁT pacientovi neodhalí infarkt, ale bude ho neustále presviedčať o bolesti chrbta a pchať doňho injekcie od bolesti??!
    Áno, takýchto lekárov máme na Slovenku. KOnkrétne sa jedná o MUDr. Kuckovú z Moravského Lieskového. A takýto prešlap u nej nie je po prvý krá!!! Všetko zdokumentované, realita Slovenska, ŽIAĽ!!!

  2. Srdcovému infarktu nemusia predchádzať vôbec žiadne príznaky. Ja som dostal infarkt tesne po 17 km behu. Cítil som sa báječne a zrazu bolesť na hrudi. Dať si chili ma vôbec nenapadlo, hoci od útleho detstva mám rád veľmi štipľavú papriku. O Marekových slovách nepochybujem, lebo manželkinej tete sa stalo to isté a neprežila.

  3. Mám také skúsenosti, že lekári sú natoľko bezcitný, že už ani nevážia lekársku česť a zachraňovať ľudské životy, K mojej sesternici za 8 hod. volali 2x sanitku z Kraľ. Chlmca, oni prišli, merali tlak ekg, dostala nijakú injekciu a odišli a na 3x keď prišli Ukrajinský lekár konštatoval smrť a to tým, že raz musí zomrieť každý. K susedke zavolali sanitku lebo odpadla a nejavila znaky života. Sanitka došla o 45 min. Náhodou som išiel za sanitkou, oni dodržiavali mimo mesto 90-ku cez dedinu 50 bez výstražného označenia a pri tom vedeli, že ku komu idú a prečo, a takým tempom prešli 15 km. Samozrejme, česť výnimkám. Moja úcta patri lekárom ktorý robia svoju prácu poctivo a svedomite, lebo mám aj dobre skúsenosti.

Pridajte komentár

*