3 každodenné rituály na rozpustenie zápalov a rôznych bolestí v tele


Print Friendly, PDF & Email

3 každodenné rituály na rozpustenie zápalu a bolesti

Jadrom prírodnej medicíny je jedna zásadná viera – že naše telá sú mocné a keď im poskytneme patričnú podporu, vedia sa zväčša uzdraviť samé.

Vaše telo je také múdre, že pri prvom náznaku toho, že niečo nie je v poriadku, povoláva doslova vojenskú kavalériu!

No a tým bojovníkom, ktorý vás udržiava v bezpečí, je váš imunitný systém – ktorý na nápravu akejkoľvek možnej nerovnováhy, ktorá by mohla nastať, vysiela biele krvinky.

Niekedy však prirodzená ochranná reakcia tela vytvára zápal a opuch, ktorý vám môže tlačiť na nervy… čo môže potom spôsobovať bolesť – tú si však nikto neželá.

Našťastie, existuje celý rad bezpečných a prírodných spôsobov odstránenia tejto nepohody, pričom telo ďalej koná svoju životne dôležitú prácu!

Tieto 3 rituály na zmiernenie zápalu a bolesti dokážete ľahko začleniť do svojho každodenného života:

1. Rituál: Meditácia na preskúmanie tela

V poslednej dobe je meditácia veľmi v móde – nie iba medzi jogínmi, ale rovnako aj medzi obchodníkmi, športovcami a podnikateľmi.

V roku 1999 vyhlásili lekári bolesť za piatu známku vitálnych funkcií, ku ktorým patria aj teplota, krvný tlak, pulz a dýchanie.

Zaradenie tohto rituálu vám pomôže získať vedomosť o polohe a intenzite bolesti vo vašom tele.

Postup:

Začnite tým, že si ľahnete na zem alebo sa posadíte do tureckého sedu. Cieľom tohto cvičenia je utíšiť si myseľ a zamerať sa na pocity tela. Možno zistíte, že vám pomáha, keď si pod kostrč, kríže alebo hlavu podložíte vankúš.

Keď zaujmete požadovanú polohu, aspoň päťkrát sa zhlboka nadýchnite a vydýchnite a začnite sa sústreďovať na svoje telo.

Nechajte oťažievať trup a končatiny.

Okamžite uvoľnite akékoľvek postrehnuteľné napätie.

Teraz si začnite všímať svoju tvár a hlavu. Zatínate zuby? Bolia vás oči od celodenného pozerania do telefónu? Bolí vás niekde?  Pulzuje?

Ak je prítomná ktorákoľvek z týchto vecí (alebo iné pocity), zhlboka dýchajte a zamerajte sa na pochopenie konkrétneho nepríjemného pocitu v tej oblasti. Občas ho dokáže rozpustiť už samo uvedomenie si zakúšaného pocitu.

Keď pocítite, že oblasť je už uvoľnená, prejdite ku krku. Potom k pleciam a pažiam. K trupu. K nohám. A nakoniec k svojim chodidlám a prstom.

Považujem za osožné cvičiť tento rituál tesne pred spaním a tesne predtým, ako sa ráno pustím do práce. Začať a končiť uvedomením si tela vám pomáha zostať v súlade so sebou počas celého dňa.

Zbohom vysoký krvný tlak

2. Rituál – Kúpeľ s pridaním epsomskej soli

Starostlivosť o seba je ďalší pojem, ktorý začal byť v poslednom čase módny. Je na to ale dobrý dôvod!

Život v súčasnosti, kvôli porovnávacej povahe médií a vyššiemu počtu diagnostikovaných prípadov celého radu duševných ochorení, znamená byť neustále vystavovaný novým, vyšším očakávaniam.

Aby sme tomu ako ľudia dokázali čeliť, dávame prednosť rovnováhe.

Vrcholom starostlivosti o seba je kúpeľ s pridaním epsomskej soli.

Kúpeľ s pridaním epsomskej (horkej) soli, dlho využívaný v odvetví športu, vám uvoľňuje svaly, tíši zápal a dopomáha k lepšiemu zaspávaniu – vďaka čomu má vaše telo viac času na zotavenie.

Keď pridáte bylinné lieky, ako napríklad esenciálne oleje alebo sušené lupienky kvetov, budete mať cez póry kože úžitok aj z ich liečivých vlastností. Epsomskú soľ dostať kúpiť v niektorých lekárňach.

Ako si pripraviť kúpeľ:

1. Pusťte do zazátkovanej vane horúcu vodu.

2. Vyberte si svoju zmes do kúpeľa: zvyčajne je ňou šálka solí a ľubovoľných bylín. Pre maximálny analgetický a relaxačný účinok navrhujem nasledujúce byliny: levanduľa, harmanček, ďatelina.

3. Nasypte zmes do vane a keď je plná, zastavte vodu.

4. Počkajte 5 minút: nech sa soľ rozpustí a bylinky uvoľnia svoju liečivú silu.

5. Skočte do vane a relaxujte!

3. Rituál – Protizápalové potraviny

Jedlo je liek.

Keď pociťujete akútnu alebo chronickú bolesť, potom možno nastal čas vykonať väčšie zmeny a zamerať sa na konzumáciu nutrične výdatných a protizápalovo pôsobiacich potravín.

Zápal je spôsob, akým sa telo pokúša uviesť do poriadku samo. Keď vás niečo bolí, váš imunitný systém vylučuje biele krvinky, aby začali s opravou. Ako som už spomenul vyššie, zvýšený prísun krvi do nejakej konkrétnej oblasti tlačí na nervové zakončenia a práve to spôsobuje bolesť.

Hlavným pravidlom vašej obrany je v tomto prípade držať sa rozumnej, protizápalovej stravy, ktorá môže byť vaším najlepším liekom.

Snažte sa plánovať svoje jedlá tak, aby obsahovali:

  • listovú zeleninu
  • lososa (najlepšie divokého, nie z nórskych fariem)
  • dobroty ako bobuľové plody a orechy
  • olivový olej namiesto masla
  • cibuľu, cesnak a zázvor (všetko prírodné antibiotiká)

Začlenenie čo len jedného z vyššie uvedených 3 rituálov dokáže s okamžitými výsledkami zmierniť bolesť. Nezabúdajte však, že naše telá nás každý deň chránia – a starostlivosť o ne dlžíme sami sebe!

Stop Candida

Zdroj: thesacredscience.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Jednoznačne to skúsim vďaka

Pridajte komentár

*