3 každodenné rituály na rozpustenie zápalov a rôznych bolestí v tele

Print Friendly, PDF & Email

3 každodenné rituály na rozpustenie zápalu a bolesti

Jadrom prírodnej medicíny je jedna zásadná viera – že naše telá sú mocné a keď im poskytneme patričnú podporu, vedia sa zväčša uzdraviť samé.

Vaše telo je také múdre, že pri prvom náznaku toho, že niečo nie je v poriadku, povoláva doslova vojenskú kavalériu!

No a tým bojovníkom, ktorý vás udržiava v bezpečí, je váš imunitný systém – ktorý na nápravu akejkoľvek možnej nerovnováhy, ktorá by mohla nastať, vysiela biele krvinky.

Niekedy však prirodzená ochranná reakcia tela vytvára zápal a opuch, ktorý vám môže tlačiť na nervy… čo môže potom spôsobovať bolesť – tú si však nikto neželá.

Našťastie, existuje celý rad bezpečných a prírodných spôsobov odstránenia tejto nepohody, pričom telo ďalej koná svoju životne dôležitú prácu!

Tieto 3 rituály na zmiernenie zápalu a bolesti dokážete ľahko začleniť do svojho každodenného života:

1. Rituál: Meditácia na preskúmanie tela

V poslednej dobe je meditácia veľmi v móde – nie iba medzi jogínmi, ale rovnako aj medzi obchodníkmi, športovcami a podnikateľmi.

V roku 1999 vyhlásili lekári bolesť za piatu známku vitálnych funkcií, ku ktorým patria aj teplota, krvný tlak, pulz a dýchanie.

Zaradenie tohto rituálu vám pomôže získať vedomosť o polohe a intenzite bolesti vo vašom tele.

Postup:


Náš tip: Túžite po krásnych vlasoch a zdravej pokožke? Namiesto návštevy drahého kozmetického salónu vyskúšajte jedinú spirulinu vo forme granulátov. Viac informácií tu

Začnite tým, že si ľahnete na zem alebo sa posadíte do tureckého sedu. Cieľom tohto cvičenia je utíšiť si myseľ a zamerať sa na pocity tela. Možno zistíte, že vám pomáha, keď si pod kostrč, kríže alebo hlavu podložíte vankúš.

Keď zaujmete požadovanú polohu, aspoň päťkrát sa zhlboka nadýchnite a vydýchnite a začnite sa sústreďovať na svoje telo.

Nechajte oťažievať trup a končatiny.

Okamžite uvoľnite akékoľvek postrehnuteľné napätie.

Teraz si začnite všímať svoju tvár a hlavu. Zatínate zuby? Bolia vás oči od celodenného pozerania do telefónu? Bolí vás niekde?  Pulzuje?

Ak je prítomná ktorákoľvek z týchto vecí (alebo iné pocity), zhlboka dýchajte a zamerajte sa na pochopenie konkrétneho nepríjemného pocitu v tej oblasti. Občas ho dokáže rozpustiť už samo uvedomenie si zakúšaného pocitu.

Keď pocítite, že oblasť je už uvoľnená, prejdite ku krku. Potom k pleciam a pažiam. K trupu. K nohám. A nakoniec k svojim chodidlám a prstom.

Považujem za osožné cvičiť tento rituál tesne pred spaním a tesne predtým, ako sa ráno pustím do práce. Začať a končiť uvedomením si tela vám pomáha zostať v súlade so sebou počas celého dňa.

2. Rituál – Kúpeľ s pridaním epsomskej soli

Starostlivosť o seba je ďalší pojem, ktorý začal byť v poslednom čase módny. Je na to ale dobrý dôvod!

Život v súčasnosti, kvôli porovnávacej povahe médií a vyššiemu počtu diagnostikovaných prípadov celého radu duševných ochorení, znamená byť neustále vystavovaný novým, vyšším očakávaniam.

Aby sme tomu ako ľudia dokázali čeliť, dávame prednosť rovnováhe.

Vrcholom starostlivosti o seba je kúpeľ s pridaním epsomskej soli.

Kúpeľ s pridaním epsomskej (horkej) soli, dlho využívaný v odvetví športu, vám uvoľňuje svaly, tíši zápal a dopomáha k lepšiemu zaspávaniu – vďaka čomu má vaše telo viac času na zotavenie.

Keď pridáte bylinné lieky, ako napríklad esenciálne oleje alebo sušené lupienky kvetov, budete mať cez póry kože úžitok aj z ich liečivých vlastností. Epsomskú soľ dostať kúpiť v niektorých lekárňach.

Ako si pripraviť kúpeľ:

1. Pusťte do zazátkovanej vane horúcu vodu.

2. Vyberte si svoju zmes do kúpeľa: zvyčajne je ňou šálka solí a ľubovoľných bylín. Pre maximálny analgetický a relaxačný účinok navrhujem nasledujúce byliny: levanduľa, harmanček, ďatelina.

3. Nasypte zmes do vane a keď je plná, zastavte vodu.

4. Počkajte 5 minút: nech sa soľ rozpustí a bylinky uvoľnia svoju liečivú silu.

5. Skočte do vane a relaxujte!

3. Rituál – Protizápalové potraviny

Jedlo je liek.

Keď pociťujete akútnu alebo chronickú bolesť, potom možno nastal čas vykonať väčšie zmeny a zamerať sa na konzumáciu nutrične výdatných a protizápalovo pôsobiacich potravín.

Zápal je spôsob, akým sa telo pokúša uviesť do poriadku samo. Keď vás niečo bolí, váš imunitný systém vylučuje biele krvinky, aby začali s opravou. Ako som už spomenul vyššie, zvýšený prísun krvi do nejakej konkrétnej oblasti tlačí na nervové zakončenia a práve to spôsobuje bolesť.

Hlavným pravidlom vašej obrany je v tomto prípade držať sa rozumnej, protizápalovej stravy, ktorá môže byť vaším najlepším liekom.

Snažte sa plánovať svoje jedlá tak, aby obsahovali:

  • listovú zeleninu
  • lososa (najlepšie divokého, nie z nórskych fariem)
  • dobroty ako bobuľové plody a orechy
  • olivový olej namiesto masla
  • cibuľu, cesnak a zázvor (všetko prírodné antibiotiká)

Začlenenie čo len jedného z vyššie uvedených 3 rituálov dokáže s okamžitými výsledkami zmierniť bolesť. Nezabúdajte však, že naše telá nás každý deň chránia – a starostlivosť o ne dlžíme sami sebe!

Zdroj: thesacredscience.com, Spracoval: Badatel.netPodobné články

Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky môžu vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie.

 

Pridajte komentár

*