Významný profesor biochémie varuje: Mobilná sieť 5G je najhlúpejší nápad v dejinách

Print Friendly, PDF & Email

Významný profesor biochémie varuje: Mobilná sieť 5G je najhlúpejší nápad v dejinách

Prichádzajúca a nádejná technológia, ktorá vám umožní sťahovať 3D filmy v celej dĺžke len za tri sekundy, sa už objavuje v USA. Jej zástancovia sa hrdia potenciálom jej využitia v takmer každom priemysle.

Počnúc autonómnymi autami, cez inteligentné domy až k robotickými chirurgom, 5G spôsobila jeden z najväčších rozruchov vo svete technológií za posledné desaťročia. Nie každý je však fanúšikom technológie 5G.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Martin L. Pall, PhD., ktorý je emeritným profesorom biochémie a základných lekárskych vied na Washingtonskej štátnej univerzite, nie je pri technológii 5G len obozretný. Je úplne zdesený tým, v akom rozsahu sa zavádza.

Článok Martina Palla o 5G technológii

V máji 2018 uverejnil profesor Martin Pall do hĺbky idúci prehľad svojho pohľadu na technológiu 5G a prečo si myslí, že je nebezpečná. Otvorene sa vyslovoval za to, aby si korporácie a politickí činitelia dobre rozmysleli, než ju predstavia verejnosti.

Na samite „Zdravie v budovách“, ktorý sponzorujú významné organizácie, ako sú Národné inštitúty zdravia (NIH) či Centrá pre kontrolu a prevenciu ochorení (CDC), predstavil Pall svoje dôkazy o potenciálnych nebezpečenstvách technológie 5G.

V čom spočíva jeho posolstvo?

„Nastavať desiatky miliónov 5G antén bez jediného testu biologickej bezpečnosti je určite ten najhlúpejší nápad, aký kto kedy v celých dejinách ľudstva mal.“

Tu si môžete pozrieť jeho vystúpenie (v angličtine):

Štyri vážne varovania

Vo svojej publikácii „5G: veľké riziko pre zdravie Európskej únie, USA a celého sveta! Presvedčivé dôkazy o ôsmich rôznych typoch veľkých poškodení, spôsobených vystavovaním sa elektromagnetickému poľu (EMF) a mechanizmus, ktorý ich spôsobuje“ Pall uvádza štyri hlavné dôvody, pre ktoré je presvedčený, že sa technológia 5G ukáže byť prekliatím pre verejnosť:

1. Po prvé, 5G technológia si na svoje účinné fungovanie vyžaduje „výnimočne veľký počet“ stožiarov pre mobilné siete. Vyhnúť sa tejto obrovskej sieti bude pre človeka takmer nemožné.

2. Po druhé, na udržiavanie fungujúcej siete budú nevyhnutné „veľmi vysoké energetické výstupy“, najmä ak sa bude 5G sieť využívať na podporu životne dôležitej infraštruktúry.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

3. Po tretie, charakteristické pre fungovanie 5G technológie sú „výnimočne vysoké úrovne pulzácie“. Tak ako jej predchodkyne, aj 5G sieť prenáša dáta prostredníctvom rádiových frekvencií.

No zatiaľ čo dvom elektronickým zariadeniam v 3G sieti by vzájomná reakcia trvala okolo 100 milisekúnd, reakčný čas v 5G sieti predstavuje ohromujúcu 1 milisekundu.

Tento doslova okamžitý prenos dát je to, čo robí 5G technológiu pre iných takou príťažlivou, no takou šokujúcou pre Martina L. Palla.

4. Po štvrté, „vysoká úroveň interakcií“ 5G s dotknutými skupinami, konkrétne zhubný účinok na živé organizmy.

Ako to vieme tak isto?

Pall je presvedčený, že základný problém s 5G technológiou je chýbajúce testovanie jej možných účinkov na zdravie verejnosti a životné prostredie celkovo (hoci je presvedčený, že existujúci výskum iných foriem elektromagnetických frekvencií ukazuje, že 5G technológia predstavuje obrovskú hrozbu).

Hovoriac o Dr. Vytenisovi Andriukaitisovi, komisárovi EÚ pre  zdravie a Johnovi F. Ryanovi, riaditeľovi Európskeho centra pre prevenciu a kontrolu ochorení, Pall napísal:

„Na základe ich vyhlásení mám za to, že pán Ryan aj Dr. Andriukaitis sú pripravení rozmiestniť desiatky miliónov 5G antén, poškodzujúcich 5G žiarením každého jedného človeka v EÚ, bez vykonania čo i len jedného biologického testu skutočnej bezpečnosti 5G.“

Kde je 5G sieť dnes?

V čase písania tohto článku zverejnila spoločnosť Verizon plán vybudovať v roku 2019 5G sieť v 30 amerických mestách. Podobne aj spoločnosť AT&T zaviedla 5G technológiu v 12 mestách, s plánmi na 19 do konca roku a postupne aj ďalšie.

Telekomunikační technologickí obri, vrátane Applu, sa zameriavajú na začlenenie 5G technológie dlhodobo.

Martin Pall nie je jediný, koho znepokojuje technológia 5G. Ako ale píše Cindy L. Russellová v správe, uverejnenej v odbornom časopise Environmental Research:

„Rádiofrekvenčné žiarenie (RF) sa v čoraz väčšej miere považuje za novú formu environmentálneho znečistenia.

Podobne ako pri iných bežných toxických expozíciách, aj účinky rádiofrekvenčného elektromagnetického žiarenia (RF EMR) bude problematické, ak nie nemožné, zatriediť epidemiologicky, keďže už nezostáva žiadna kontrolná skupina, ktorá by mu nebola vystavená“.

Povedané inak, je možno už prineskoro zisťovať, ako naša súčasná technológia skutočne vplýva na naše zdravie. Či sme však na ňu pripravení, alebo nie, ona je tu.

Zdroj: theheartysoul.com, Spracoval: Badatel.net

Podobné články

Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky môžu vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie.

 

Komentáre

 1. Jaro Pleva

  „…ten najhlúpejší nápad, aký kto kedy v celých dejinách ľudstva mal.“
  Asi ne první nejhloupější nápad, podobný nápad byl implantovat do huby amalgam s 50% rtuti a zapomenout na to. Rtuť neustále odchází a otrávený pacient je léčen na něco jiného než chronická otrava rtutí. Je ještě něco stupidnějšího v dějinách mediciny?

 2. Miroslav Farkaš

  Vie to každý vedec a každý budovateľ 5G siete. Tak nech mi prosím niekto rozumne a logicky vysvetlí, prečo sa vôbec stavajú. Je to rovnaké, ako keby mi niekto povedal: – Od zajtra ťa budeme ožarovať rádioaktívnym materiálom a zároveň ti oznamujeme, že s tým nemôžeš nič robiť, iba aj prijať to. My sme si splnili povinnosť informovať ťa a ty sa môžeš trebárs aj postaviť na hlavu, ale nič s tým neurobíš. ——— No tak to ma aj očipujte, zbavte ma finančnej hotovosti a urobte zo mňa otroka, ktorý bude žiť len vďaka vašej milosti a tešiť sa z toho, že inak je slobodný a žije v demokratickej spoločnosti a v právnom štáte. —- Kto je tu idiot – budovatelia 5G siete a politici, ktorí im to dovolia, alebo MY všetci?

 3. Početné v. Nkonané skúšky (aj v SR) nepotvrdili skodlivosť 5G, resp. preukázali, že výkon a vyžarovanie tejto rádiovej nadstavby je na podobnej urovni ako pri 4G, 3G a 2G! Odporúčam: neverte všetkému, co pisu neznáme osoby, pouzivajte zdravý rozum a kritické myslenie.

 4. Dr,Dusan Belacik

  Peniaze a inw umelw vytvorene hodnoty boli vytvorene preto aby nutili ludstva prcovat a tym zhromazdovat honoty ich prace a vladnut nanimi a bvsetkym ostatnym na svete.Odvtedy co bli vytvorene za peniaze sa robia vetky zle i dobre veci,od klamania,podvadzania,vrazdenia,vedu sa vojny/masove vrazdy nielen ludi ale i zvierat symysla sa nova technologia na podmanenie sveta.Jednym slovom ideme od BOHA K DIABLU.Ked bol clovek zviertom tak zabil iba preto aby sa najedol a ostal na zive no dnes zabija vo velkom aby ziskaval coraz viac a podmanoval si cely svet ,A vtom je to najvacsie nebezpecenstvo ktoe vedie k likvidacii ludstva.Kym? Bohom.

 5. Dr.Dusan Belacik

  PREPACTE MNOHE GRAMATICKE CHYBY V RYCHLOSTI PISANIA MOJHO HORE UVEDENEHO CLANKU.

Pridajte komentár

*