Zmes kokosového oleja a citrónu: Tu je návod, ako som mojím šedivým vlasom vrátila ich prirodzenú farbu


Print Friendly, PDF & Email

Zmes kokosového oleja a citrónu: Tu je návod na to, ako vrátiť šedivým vlasom ich prirodzenú farbu

Šedivé vlasy sú pre mnohé ženy nočnou morou, pretože sú považované za prvý príznak starnutia. Preto sú ženy ochotné vyskúšať čokoľvek, aby zakryli svoje šediny.

Existuje veľa produktov a farieb na vlasy, ktoré sú schopné prekryť šediny. Ich účinky sú však len dočasné a prinášajú so sebou obrovské množstvo vedľajších účinkov.

V prvom rade by ste mali vedieť, že predčasné šedivenie vlasov môže byť vyvolané mnohými zdravotnými problémami a nedostatočne výživnou stravou.

Tento kozmetický problém môže byť napríklad spôsobený hormonálnymi výkyvmi, fajčením, znečistením okolitého prostredia, stresom, používaním nevhodných vlasových výrobkov, chronickými prechladnutiami, zápalom dutín a poruchami štítnej žľazy.

Navyše, šedivé vlasy sa môžu objaviť ako dôsledok nízkej hladiny melanínu v krvi.

Takže namiesto toho, aby ste používali výrobky plné škodlivých chemikálií, ktoré spôsobia viac škody ako úžitku, môžete radšej vyskúšať niektoré prírodné alternatívy. Najdôležitejšie je to, aby ste konzumovali zdravú a výživnú stravu.

To musíte urobiť v záujme svojho celkového zdravia. Navyše môžete vyskúšať prírodný prostriedok, o ktorom teraz budeme hovoriť. Poskytneme vám návod na jeho prípravu.

Potrebujete len dve dostupné a účinné zložky.

Zmes kokosového oleja a citrónu

Ingrediencie:

  • organický kokosový olej (množstvo závisí od dĺžky vlasov)
  • 3 čajové lyžičky citrónovej šťavy z BIO citrónov

Postup:

Tieto dve zložky by ste mali zmiešať tak, aby vám vznikla homogénna zmes. Potom zmes naneste na vlasy a vmasírujte ju i do pokožky hlavy.

Zbohom vysoký krvný tlak

Tento zábal nechajte pôsobiť na hlave a vlasoch minimálne jednu hodinu. Nakoniec zmes zmyte a vlasy si umyte jemným šampónom.

Túto procedúru vykonávajte raz za týždeň.

Prečo je tento prostriedok taký osožný?

Dve zložky používané v tomto prírodnom prípravku patria medzi najkomplexnejšie a najprospešnejšie dary prírody. Kokosový olej je plný antimikrobiálnych vlastností, kyseliny laurovej a mastných kyselín so stredne dlhým reťazcom.

Tie obnovujú štruktúru vlasov a zlepšujú ich celkovú kondíciu. Kokosový olej upravuje stav pokožky hlavy, podporuje rast vlasov, posilňuje ich, ošetruje poškodené vlasy a zabraňuje ich šediveniu.

Navyše, zabraňuje vzniku lupín a vlasy zanecháva hladké a jemné.

Na druhej strane citrónová šťava zabraňuje predčasnému šediveniu. Vzhľadom k tomu, že citrónová šťava obsahuje vitamíny skupiny B, vitamín C a fosfor, vyživuje vlasy a pôsobí proti šediveniu.

Záver

Pamätajte na to, že vždy by ste mali vedieť, z čoho sú vyrobené produkty, ktoré používa vaša rodina. Každý výrobok, ktorý nie je pripravený z čisto prírodných látok, má vedľajšie účinky.

Okrem toho, že prírodné produkty vášmu zdraviu nespôsobia žiadnu škodu, ich používaním ušetríte každý mesiac aj dosť peňazí.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Treba to vyskúšať.

  2. Ako dlho to vydrzi.

  3. Zdravím. Kde se kokosový olej sežene ( v ČR)? Co to přesně znamená “ organický kokosový olej“? Budu rád, když mi odepíšete. Moc děkuji. Jiří

  4. Dobrý den. Je mozné pridat ricinový olej, který podporuje rust vlasu? Dekuji

Pridajte komentár

*