Ako aplikovať kokosový olej, aby sa vlasy nelámali, nešediveli a nevypadávali


Print Friendly, PDF & Email

kokosovy-olej-na-vlasy

Kokosový olej patrí medzi obľúbené suroviny používané ako telesné krémy, opaľovacie krémy alebo iné kozmetické prípravky.

No a v poslednej dobe sa začína využívať čoraz viac aj v starostlivosti o vlasy.

V Indii, Srí Lanke, Indonézii, Malajzii, Barme, na Filipínach či v Karibiku ženy používajú kokosové mlieko a kokosovú vodu na získanie hebkých, dlhých a prirodzene sfarbených vlasov už po celé stáročia.

Nie je sporu o tom, čo všetko dokáže pre vás urobiť konzumácia kokosového oleja. Čo však robí s vlasmi? V tomto článku sa o tom dozviete viac.

1. Predchádza vypadávaniu vlasov

Vypadávanie vlasov môže byť spôsobené zápalom kože, hubovitými infekciami a výživovou nedostatočnosťou.

Kokosový olej obsahuje veľa zdravých tukov, ktoré vyživujú vlasové korienky a pokožku hlavy, potláčajú infekcie a znižujú zápaly.

Zmiešajte 2 polievkové lyžice oleja zo semien šalvie (sk / cz) a 3 polievkové lyžice kokosového oleja.

Zmes zahrejte na miernom ohni, aby sa dobre skombinovala. Potom ju nechajte vychladnúť. Pre aplikáciou otestujte teplotu na pokožke ruky – olejová zmes by mala byť ešte teplá, no nie pálivá.

Potom ju naneste na pokožku hlavy pred spaním a prekryte si vlasy igelitovou čiapkou. Ráno si vlasy umyte bežným spôsobom.

2. Oprava poškodených vlasov

Keď sa kokosový olej skombinuje s minerálnym a slnečnicovým olejom, vznikne najlepšia prírodná látka na predchádzanie a opravu poškodených vlasov.

Kokosový olej sa tiež ukázal ako jeden z mála, ktorý je schopný znížiť stratu bielkovín a posilniť vlasové korienky.

Môže sa tiež použiť na rozštiepené končeky vlasov, no lepšie je ich každých 6 týždňov odstrihnúť.

3. Vyhladzovanie vlasov

Stáčanie a „ježenie“ vlasov je najčastejšie spôsobované nadmerným vysúšaním vlasových korienkov.

Kokosový olej je hydrofóbny, čo znamená, že odpudzuje vodu, no zároveň na druhej strane udržiava vlahu vo vnútri vlasového lôžka.

Aplikujte kokosový olej na 10 až 15 minút pred umývaním vlasov. To ich zanechá hebké a hladké.

Na štýlovanie použite kúsok oleja, ktorý naneste na odstávajúce vlasy. Ľahko si tak vytvoríte úhľadný účes.

Prírodná liečba osteoartritídy

4. Odstraňuje lupiny

Lupiny sú častým chronickým zdravotným problémom spôsobeným odpadávaním kúskov kože z vlasovej pokožky. Spôsobuje ich suchá koža, hubovité infekcie a mnohé ďalšie faktory.

Kokosový olej odstraňuje lupiny potláčaním hubovitých infekcií a hydratovaním pokožky.

Zmiešajte rovnaké diely kokosového a ricínového oleja (sk / cz).

Túto zmes si vmasírujte do pokožky hlavy a nechajte pôsobiť 30 minút. Potom si hlavu bežným spôsobom umyte. Ak trpíte silnými lupinami, použite tento trik pred každým umývaním vlasov.

5.Zabíja vši

U malých detí sú vši pomerne častým problémom. Väčšina šampónov proti všiam sú však toxické a môžu poškodiť pokožku hlavy aj vlasy.

Na liečbu vší sa často používa práve kokosový olej. Okrem usmrcovania vší však vlasovú pokožku nedráždi, ale ju hydratuje. Funguje dokonca aj na vši, ktoré sú odolné voči pesticídom.

Olej obalí voš a pomaly ju udusí. Dokáže tiež zabrániť tomu, aby sa ich vajíčka uchycovali na vlasoch.

Pre aplikáciu naneste kokosový olej rovnomerne na vlasy, nechajte ho pôsobiť dlhodobo bez zmývania a po jeho absorpcii do pokožky alebo zošúchaní postupne pridávajte viac oleja.

Ak chcete účinok na vši ešte zosilniť, môžete do neho ešte pridať pár kvapiek esenciálneho oleja z čajovníka (sk / cz).

6. Sivé vlasy

Pigmentové bunky nachádzajúce sa na začiatku každého vlasového korienka sú zodpovedné za sfarbenie vašich vlasov. Postupom času, ako starnete, stále viac a viac týchto buniek odumiera alebo sa stáva menej efektívnymi.

Jedným zo spôsobov, ako kokosový olej zabraňuje šediveniu vlasov, je vyživovanie pokožky hlavy a ochraňovanie vlasových korienkov. Čím sú korienky zdravšie, tým dlhšie si vlasy uchovávajú svoju prirodzenú farbu.

Aby ste to dosiahli, masírujte si vlasovú pokožku každý deň 15 minút kokosovým olejom s pridanými pár kvapkami čerstvej citrónovej šťavy.

Záver

Keď ste doteraz nepoužívali kokosový olej pre starostlivosť o vaše vlasy, o veľa ste prichádzali.

Kokosový olej sa dá v súčasnosti zohnať už vo väčšine obchodov so zdravou výživou a tiež v mnohých supermarketoch.

Dá sa kúpiť aj cez internet – TU na Slovensku alebo TU v Česku.

Dokonca, dnes ho už obsahujú aj mnohé bio a herbálne šampóny. Ak ho vaša značka nemá, potom ho môžete používať aj priamo podľa postupov uvedených v tomto článku.

Zbohom vysoký krvný tlak

Zdroj: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*