Dávajte si na ne pozor: Potraviny s vysokým obsahom jedovatého arzénu


Print Friendly, PDF & Email

arzen-v-potravinach

S rastúcim povedomím o tom, že toxické umelé sladidlá ako napríklad aspartám vážne ohrozujú ľudské zdravie, stále viac firiem sa zameriava na viac prírodné a zdravšie sladidlá.

Tento posun je samozrejme dobrým znamením, avšak výskum ukazuje, že používanie náhradných sladidiel niekedy vedie k zvýšenej úrovni iných toxických látok.

Potraviny s vysokým výskytom arzénu

Zistilo sa, že sladiaca prísada používaná v mnohých potravinách obsahuje nebezpečný arzén.

Súčasný výskum poukázal na to, že organický sirup z hnedej ryže, na ktorý prechádza veľké množstvo výrobcov obsahuje výrazné koncentrácie tohto ťažkého kovu.

V niekoľkých prípadoch bolo zistené až 6 násobne prekročenie povolených noriem pre výskyt arzénu v pitnej vode.

Tieto zistenia prichádzajú potom, ako bola prítomnosť arzénu predmetom analýzy v produktoch tak obsahujúcich, ako aj neobsahujúcich sirup z hnedej ryže.

Analýza troch rôznych sirupov z hnedej ryže ukázala, že celkové koncentrácie arzénu sa pohybovali v rozmedzí od 80 do 400 nanogramov na gram.

Výskumníci ďalej zistili, že podiel organického arzénu bol medzi 80 až 90 percentami z celkového množstva arzénu v 2 z 3 sirupov, pričom tretí sirup predstavoval úroveň 50 percent.

Dávajte si pozor aj na detské mlieka

Výskumný tím testoval 17 detských mliek, z ktorých 15 neobsahovalo organický sirup z hnedej ryže.

V tých, ktoré tento sirup obsahovali, boli zistené až 20 násobne koncentrácie arzénu vyššie ako v mliekach bez tejto prísady.

Keďže sa sirup z hnedej ryže čoraz viac používa ako prísada v bio potravinách, výskumníci predpokladajú, že sa hladiny azrénu prijímaného v strave časom zvýšia.

Prírodná liečba osteoartritídy

Bohužiaľ, niektoré detské mlieka a energetické tyčinky, teda dve potraviny najčastejšie obsahujúce sirup z hnedej ryže, nie sú jedinými nosičmi tohto ťažkého kovu.

Arzén bol tiež zistený vo veľkom množstve jablkových a hroznových džúsov.

Zvyšujúce sa obavy z vystavenia sa vplyvu a otravy arzénom sú veľmi reálne.

Naše telá sú vystavované ťažkým kovom na úrovniach, ktoré v niektorých prípadoch neprevyšujú bezpečnostné limity schválené vládnymi organizáciami.

Ale ak sa do úvahy vezmú kumulatívne účinky viacerých ťažkých kovov súčasne, tak potom môžeme povedať, že sú naše telá úplne zamorené týmito toxickými látkami vo veľkom množstve.

Ako sa arzénu vyhýbať?

Pre zníženie celkovej expozície je potrebné si naštudovať, kde všade sa arzén môže nachádzať.

Ďalej je potrebné:

 • uskutočňovať očisťovacie a detoxifikačné kúry
 • zaobstarať si vodné a sprchovacie filtre
 • vyhýbať sa spracovaným potravinám a polotovarom.

Všetky tieto opatrenia sú vysoko efektívne pre zníženie celkovej expozície tomuto ťažkému kovu.

Taktiež matky malých detí by ich mali radšej kŕmiť materským mliekom namiesto umelých kupovaných detských mliek a detských výživ, v ktorých sa tiež zistila prítomnosť arzénu.

Liečba osteoporózy

Zdroj: Heavy Metals Lurking in Many Common Organic Foods, Baby Formulas

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Pred chvíľou som podobný článok čítala na http://www.naturalnews.com Veľmi smutné.

 2. Vladimír Jurišta

  kde sú kontrolné orgány ,ktoré živíme !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§

 3. a kde se ten arzen bere kdyz rýze je bio? Nebo jak to je presne.. n ejde o to ze ta potravina obsahuje arzén ale proc ho obsahuje…

 4. Marian Tkáč

  Kde sú tie časy, keď sme žili možno chudobnejšie, ale zdravo. Je to tak, ako nás kedysi učili o kapitalizme. Dnes ide každému iba o zisky, na zdravie človeka sa nehľadí. Nezdravé jeme, pijeme dýchame k tomu tie každodenné stresy. Nečudo, zdravie národa tomu odpovedá. Čím ďalej tým viac detičiek sa rodí postihnutých. Asi v každej škole sú psychológovia. To tu kedysi nebolo aj keď i my sme boli svojim spôsobom zlí.

 5. Hombrezkopru

  Z té hrůzy už mi vstávají vlasy na hlavě. Je to děs.

Pridajte komentár

*