Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Štúdie preukázali: Ženám spôsobujú manželia 2x väčší stres ako ich deti


Print Friendly, PDF & Email

Štúdie preukázali, že ženám spôsobujú manželia 2x väčší stres ako deti

Muž v stredných rokoch žartuje s kolegami v práci: „Byť otcom je skvelé! Mám 2 úžasné deti… ale moja žena má 3!”

Možno sa na tom dobre bavia a konverzácia sa ešte rozprúdi ďalej, no faktom je, že mnoho žien má dnes pocit, že namiesto pomoci v domácnosti a spoľahnutia sa na ich podporu musia vychovávať a starať sa aj o svoje polovičky.

V úlohe šéfkuchárky, šoférky, učiteľky, zdravotnej sestry, upratovačky, koordinátorky špeciálnych udalostí a nápravnej dôstojníčky sa mnoho mám cíti vyčerpane, najmä, ak ešte aj pracujú.

Na vine nie sú deti, ale manžel!

Bohužiaľ, mnohým ženám, aj napriek všetkým úskaliam, ktoré materstvo prináša, spôsobujú ešte väčší stres ich manželia.

Podľa prieskumu televízneho programu Today, ktorého sa zúčastnilo 7000 matiek, priemerná mamička hodnotí svoj stres na úrovni 8,5 z 10, a až 46% žien sa vyjadrilo, že im manžel spôsobuje väčší stres ako deti!

Vedci zhrnuli tieto výsledky nasledovne:

 • Mamičky majú najväčší stres z toho, že nestihnú počas dňa urobiť všetko, čo treba.
 • 3 zo 4 mamičiek, ktoré majú partnera, tvrdia, že väčšina povinností ohľadom rodičovstva a domácnosti je na ich pleciach.
 • 1 z 5 mamičiek sa domnieva, že hlavným zdrojom jej stresu je nedostatočná výpomoc od partnera.

Vedci z Padovskej univerzity dokonca zistili, že sa to odzrkadľuje aj na fyzickom zdraví, keď jeden z partnerov umrie.

Keď príde manžel o manželku, jeho zdravotný stav sa zhorší, ale keď príde manželka o svojho manžela, jej zdravotný stav sa zlepší a lepšie zvláda aj stres a depresiu.

Vedci sa domnievajú, že na príčine je fakt, že muži sa viac spoliehajú na svoje partnerky a naopak.

Prečo muži stresujú svoje ženy?

Muži môžu trochu pridať

V hre je určite viac ako jedna téma. Na jednej strane mamičky od svojich partnerov očakávajú rovnakú zaangažovanosť a podporu pri starostlivosti o rodinu, najmä v organizovaní stretnutí, návštev lekára a v domácich prácach.

Dokonca aj v rodinách, kde obaja partneri pracujú na plný úväzok, je bežné, že žena musí tieto veci zvládať sama.

Ako to napraviť: Ak ste si vedomá toho, že povinnosti a zodpovednosti nie sú medzi vami a vaším partnerom rozdelené rovnomerne a spravodlivo, porozprávajte sa s ním o tom.

Stop Candida

Ak to pomôže, spíšte spoločne zoznam všetkých drobností, čo treba počas každého týždňa urobiť, a porozmýšľajte, ako si ich rozdeliť.

Vyskúšajte napríklad spoločný plánovací kalendár, ku ktorému budete mať obaja jednoduchý prístup cez telefón či počítač, a nebudete musieť mať obavy, že niektorý z vás na niečo dôležité zabudne.

Ženy môžu trochu ubrať

Každá minca má dve strany. Je ľahké obviniť partnera, že v domácnosti nepomáha či nenesie žiadnu zodpovednosť. Muži však skutočne majú záujem byť čo najlepšími otcami či manželmi!

Niekedy je však problém v tom, že mamičky svojim partnerom nedôverujú dostatočne na to, aby im túto zodpovednosť zverili.

Ako to napraviť: Ženy mávajú úžasné vízie, čo sa týka ich detí či rodiny. Ak sa však nevykonávajú presne podľa ich predstáv, je pre ne jednoduchšie vykonať ich samy ako požiadať partnera, aby vstúpil do diania a prispel svojou troškou.

Snažte sa odolať tomuto pokušeniu! Vážte si ten čas, ktorý máte na načerpanie energie, a prežite ho starostlivosťou o seba samu. Pokojne aj za tú cenu, že vaše deti sú vonku nemožne poobliekané.

Dodajte vášmu spolunažívaniu iskru

Keď sa začne celý ten kolotoč rodičovstva, veľmi často ide váš vzťah s partnerom na „druhú koľaj“. Takto to však vo vzťahu nemá fungovať! Nie ste len rodičia, ste predsa aj partneri… a ste aj jednotlivci!

Pestovaním láskyplného vzťahu dokážete zmeniť veľa nielen z krátkodobého, ale aj dlhodobého hľadiska.

Ako to dosiahnuť: Spravte, čo bude vo vašich silách, aby ste každý víkend venovali nejaký čas len jeden druhému: bez detí, bez práce a bez rušivých elementov.

Udržiavanie silného vzťahu medzi vami dvoma vám môže pomôcť prekonať tie náročné dni, kedy sa vám chce kričať či plakať, alebo sa ukryť v skrini s množstvom jedla, ktoré by vás upokojilo.

Ak je rodina založená na silnom vzťahu partnerov, je to prospešné pre všetkých – pre vás, vášho partnera aj vaše deti.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Jozef Sepeši

  Ako partner som nemožný. Netuším ako sa to mohlo stať. Veď moja mama bola rovnako skvelá, ako moja manželka. Vychovala ma rovnako dobre, ako dnes vychováva moja manželka naše deti.

 2. Je to hlúposť moja matka nemala problém s ničím. Moja babka tiež. Teraz umývačka riadu práčka jednorazové plienky chlap je ako handra ak tomu samé problémy. Jednoduché riešenie vypnúť internet Facebook stupidne seriály a hneď je po probléme nech si každá opýtana vstúpi do svedomia koľko času venujeje hlupostiam dnešnej doby a je po probléme

  • Toto napisal zrejme chlap /maly a zakomplexovany/ co zije doteraz u mamicky ..alebo zostal zatrpknuty a sam…kedze ziadna zena s nim nebola ochotna zit…po tom co mu mamicka odisla predcasne do neba..kedze vsetko zvladala sama..bez pomoci manzela ci syna…
   Skaredy sposob ako si zo zeny urobit sluzku… ale kazdemu chlapovi sa to raz vypomsti.

 3. Typicky nazor muza – ze prcko! nemas ani potuchy, co vsetko musi znasat zena a ako je nastavena. Ty si neuvedomujes, ze dokaze hravo zvladnut niekolko uloh naraz, vie sa sustredit na vykonavanie niekolkych prac sucasne a este k tomu znasa rozne psychicke zataze, ktore vyplyvaju z jej prirodzenej hormonalnej cinnosti. By si sa velmi cudoval, co vsetko by si musel zvladat, keby si sa aspon nacas ocitol v tele zeny. Ja v mojom okoli nepoznam ziadnu zamestnanu matku, co stiha popri domacnosti sledovanie serialov a podobne stupidity. Ale kazdy muz (z pozorovania v mojej rodine, ci rozhovoru s kolegami v praci) ma dost casu na venovanie sa svojim konickom a sledovanie sportu v TV a pod. Skus im poradit, nech obmedzia internet , oddych na lozku pri cakani na veceru, ci sledovania TV a radsej pomohli svojim manzelkam miesto neustaleho frflania a kritiky.

Pridajte komentár

*