Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Onkológovia neznášajú túto liečbu, lebo je príliš efektívna a príliš lacná


Print Friendly, PDF & Email

soda-bikarbona-javorovy-sirup

Hovoria nám, že chemoterapia zachraňuje životy, predlžuje dobu prežitia a má len minimálny vplyv na zdravé bunky.

Všetky tieto tvrdenia onkológie nie sú pravda.

Skutočnosť je taká, že tradičná liečba rakoviny zabíja všetky bunky bez rozdielu. Vždy tomu tak bolo a vždy aj bude.

Predtým, než chemoterapia zničí zdravé bunky, prinúti ich ešte vyprodukovať proteín, ktorý posilňuje rast nádorov a taktiež zvyšuje ich rezistenciu voči ďalšej liečbe.

Áno, dá sa povedať, že v konečnom dôsledku chemoterapia rakovinové bujnenie ešte posilní.

Napriek tejto skutočnosti sa až 9 z 10 onkologických pacientov na začiatku liečby obracia práve k chemoterapii. Je to hlavne preto, lebo im nik nevysvetlí, ako sa veci naozaj majú.

Prečo teda onkológovia používajú chemoterapiu, ktorá pácha viac zla ako dobra?

Jednoducho preto, lebo lekári spolu s farmaceutickými spoločnosťami na nej vysoko zarábajú. To je v podstate jediný dôvod, prečo sa chemoterapia ešte stále používa.

A čo alternatívne liečby, ako napríklad liečba sódou bikarbónou?

Nie, na nej by nedokázali zarobiť žiadne peniaze…

Čo je vlastne sóda bikarbóna?

Sóda bikarbóna (NaHCO3) je prírodná substancia, ktorá sa v krvnom obehu ľudského tela využíva na reguláciu pH ako protiváha pri náraste kyselín.

Správne pH krvi, udržiavané vo veľmi úzkom pásme, je pre zachovania života kritické. Ďalej totiž ovplyvňuje pH v tkanivách a bunkách, vyrovnáva bunkové voltaické napätie a reguluje CO2, čo má vplyv na zásobovanie tela kyslíkom.

Sóda bikarbóna je veľmi silný medicínsky nástroj, ktorý by dokázal pomôcť mnohým ľuďom, ak by sa o ňom viac vedelo.

Sódu bikarbónu je možné použiť ako prvú pomoc pri celej plejáde rôznych ochorení, vrátane:

 • rakoviny
 • chrípky
 • cukrovky
 • ochorení obličiek
 • bežnej nádchy

Jej schopnosť detoxikácie je tak silná, že ju je možné nasadiť dokonca aj pri ošetrovaní radiačného zamorenia.

Ako sóda bikarbóna dokáže vyliečiť rakovinu?

Zhubné nádory predstavujú masu rýchle rastúcich buniek. Ich rýchly rast tiež znamená, že aj bunkový metabolizmus napreduje veľkou rýchlosťou.

Preto rakovinové bunky spotrebovávajú oveľa viac sacharidov a cukrov na to, aby vygenerovali energiu vo forme ATP (adenosine triphosphate). V prípade potreby cukry navyše aj kvasia.

Avšak pri produkcii energie sa vytvárajú aj ďalšie látky, ako napríklad kyselina mliečna a kyselina pyrohroznová.

Za normálnych okolností sa tieto zlúčeniny spracujú organizmom hneď, ako sú vytvorené. U rakovinových buniek sa však tvoria v oveľa väčšom množstve, výsledkom čoho je potom ich akumulácia v prostredí obklopujúcom nádor.

Vysoká kyslosť v okolí nádorov je potom hlavnou hybnou silou za ich metastázovaním. Dá sa povedať, že rakovinové bunky pre svoj rýchly rast a šírenie potrebujú kyslé prostredie.

Niektorí experti sa preto domnievajú, že zvýšením zásadovosti mikro-okolia nádorov, je možné ich vyhladovať a tým zastaviť ďalší rast a šírenie.

Zaujímavé tiež je, že táto teória sa v praxi aj skutočne potvrdila.

A ešte pozoruhodnejšie na tom všetkom je, že k tomu nepotrebujete „navariť“ žiadne komplikované syntetické lieky. Jediná vec, čo na to postačuje, je bežná sóda bikarbóna.

Samozrejme, ono sa žiada doručiť ju tak blízko k nádoru, ako je to len možné, aby ste zvýšili pH v jeho bezprostrednom okolí. Z uvedeného dôvodu by bolo lepšie priamo injekčne vstreknúť roztok sódy bikarbóny k nádoru.

Zbohom vysoký krvný tlak

Jej orálne použitie je však bezpečnejšie, na tento účel postačujúce a dá sa jednoducho vykonať aj v domácom prostredí.

Klinické dôkazy o účinnosti sódy bikarbóny na rakovinu

Štúdia z roku 2009 publikovaná v žurnále Cancer Research (Výskum rakoviny) je jedna z prvých, ktorá potvrdila, že alkalizujúci efekt sódy bikarbóny vskutku dokáže zastaviť rakovinu.

Pomocou jej vstreknutia do skupiny myší boli autori štúdie schopní určiť, ako je rast rakovinových buniek ovplyvnený pH postihnutého orgánu.

Výsledky štúdie tiež potvrdili, že sóda bikarbóna naozaj zvýšila pH prostredia a znížila spontánne metastázovanie u myší, ktorým predtým vedci vyvolali rakovinu prsníka.

Ďalšou vecou, ktorú vedci zistili bolo, že sóda bikarbóna zvýšila len pH v okolí buniek a nie v ich vnútri. Ide o dôležité zistenie, že sa ňou neovplyvnil metabolizmus samotných buniek, ale iba ich okolie.

Ako užívať sódu bikarbónu

Pre výrobu protirakovinového lieku v domácom prostredí budete okremsódy bikarbóny potrebovať ešte javorový sirup, melasu alebo med.

Tá druhá látka tu bude pôsobiť ako nosič, ktorý dopraví sódu bikarbónu do blízkosti nádorov, keďže ako už bolo spomenuté, nádory potrebujú pre svoj metabolizmus veľké množstvo cukrov.

Vo svojej knihe Dr. Sircus dokumentuje prípad jedného pacienta s rakovinou prostaty, u ktorého rakovina metastázovala už aj do kostí.

Použil nasledovný protokol:

1. deň – mix 1 čajovej lyžičky sódy bikarbóny a 1 čajovej lyžičky melasy rozriedené v pohári vody

2. až 4. deň – to isté, ako v prvý deň

Po 4 dňoch sa pacientovi zvýšilo pH slín na hodnotu 7,0 a pH moču na hodnotu 7,5. Povzbudený výsledkom pokračoval ďalej nasledovne:

5. deň – mix z prvého bodu užitý už 2 krát za deň

6. až 10. deň – 2 krát denne užil mix 2 čajových lyžičiek sódy bikarbóny, 2 čajových lyžičiek melasy a vody

Na 10. deň sa zvýšilo jeho pH na 8,5. Jedinými vedľajšími účinkami liečby boli bolesti hlavy a nočné potenie (podobné ako pri terapii céziom).

Nasledujúci deň mal pacient snímky kostí a ďalšie lekárske testy. Výsledky ukázali, že jeho PSA (markery pre rakovinu prostaty) sa znížili z hodnoty 22,3 na 0,1.

Iný recept

Ďalší recept uvádza zmiešanie javorového sirupu a sódy v bikarbóny v pomere 3:1.

Pri použití javorového sirupu je ten nutné trocha zahriať, aby sa zvýšila jeho viskozita. Následne sa zmixuje so sódou bikarbónou.

Mieša sa to minimálne 5 minút, aby sa sóda bikarbóna úplne rozpustila.

Dávkovanie je 5 až 7 čajových lyžičiek zmesi denne rozmixovaných vo vode podobne, ako u predošlého receptu.

Upozornenie

Pri užívaní sódy bikarbóny na liečbu rakoviny by ste si mali dávať pozor na zopár vecí.

Pri dlhodobom užívaní sa totiž zvýši pH, čo môže spôsobovať určité problémy, ako napríklad vyvolanie metabolickej alkalózy a nerovnováhy elektrolytov.

To môže viesť ku vzniku opuchov a tiež ovplyvniť činnosť srdca a krvný tlak.

Bolo by preto vhodné, aby ste postup konzultovali s lekárom, ktorý túto terapiu pozná.

A úplne ideálne by bolo, ak by sa jednalo o onkológa, ktorý sa nebráni alternatívnym prístupom liečby rakoviny.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Zdroj: Oncologists Don’t Like Baking Soda Cancer Treatment Because It’s Too Effective and Too Cheap

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Oveľa ideálnejšie je odkyseľovať organizmus prirodzenou cestou bez vedľajších účinkov a to zmenou stravy. Treba z jedálnička vypustiť prekyseľujúce potraviny a nápoje ako napr.: rafinovaný cukor vo všetkých jeho podobách, mäso a mäsové výrobky, bielu múku, alkohol, praženú kávu, bublinkové nápoje a ďalšie. No a nahradiť to všetko hlavne surovým ovocím a zeleninou, doplniť to bylinkami, semienkami, jadierkami, orechami, sušeným ovocím a zelenými doplnkami, ktoré veľmi dobre alkalizujú – zelený jačmeň, pšenica, lucerna, chlorella či spirulina. Telo si z toho všetkého vyberie čo potrebuje a nehrozí narušenie acidobázickej rovnováhy opačným smerom – k alkalóze ako pri jedlej sóde. Jedlá sóda je predsa len produkt chemického priemyslu. Zdravou prírodnou stravou sa dá vyliečiť nielen rakovina, ale aj veľa iných chorôb.

 2. Dobrý deň! Vždy čítam Vaše zaujímavé články, a ďakujem za ne. Ale keď v článku na záver doporučíte, aby Sme Vami odporúčané recepty konzultovali s lekárom, musím sa usmiať,,,,,,,, ale pre istotu sa opýtam, aký lekár by to mal byť….? Pretože na takúto tému alternatívnej liečby sa žiadny lekár /MUDr./ ani do rozhovoru s človekom nedá.
  Takže zostáva jediné riešenie, a to predísť všetkému, čomu sa len dá. S pozdravom

  Marta

  • Dobry den Marta, urcite su na SK lekari s MUDr titulom, ktori sa zaoberaju alt. liecbou, resp. stravou a jej vplyvom na liecenie. V Bratislave MUDr. Eva Smiskova z http://www.paleo.sk, MUDr. Michal Pijak, a v Kosiciach MUDr. Štefan Košlík, CSc, skuste pripadne vygooglit inych. Vela stastia prajem.

 3. Dobry den, ja len k tym doktorom. Ziaden onkolog, podotykam ziaden tu v Ba, neuznava alternativnu liecbu. Kazdy jeden ma bud hned vysmial alebo ani nemal zaujem somnou dalej diskutovat na tuto temu. Ja sa momentalne liecim sodou bicarbonou, verim v tuto liecbu, ale podporu zo strany doktorov urcite neocakavajte. Kazdy jeden mi naznacil, ze som neni normalna. Aspon teda tu na Sk. Vo Viedni sa onkolog tiez nad tym pozastavil (aj ked o sode vedel), ale aspon mi nepovedal priamo, ze mi sibe, ale povedal mi, ze je to na mne.

 4. Dobrý deň,
  tento fenomén liečenia rakoviny zmenou prostredia sódou je známy už niekoľko rokov. Neviem presne koľko , ale dosť na to aby tu napísali aj vyliečení pacienti – chýbajú mi tu . Totiž, s tou zdravou stravou ( semenani, surovou zeleninou … ) to až také jasné a jednoduché nie je . Samozrejme , že ľudia so zdravou stravou a zdravím životným štýlom sú menej náchylní k ochoreniu rakovinou – a naopak . Ale to už vieme , alebo verím, že to vieme mnohí . Ale koľko ľudí sa hlási že bolo vyliečených týmto spôsobom. A verte , že viem o čom píšem . V dnešnom svete je všetko pomýlené a neplatí pre všetkých to čo platí pre mňa . Ľudom chýbajú morálne zásady a odráža sa to aj v reálnom živote. . .. ja by som si veľmi prial , aby napr . rakovina sa dala poväčšine liečiť sódou.

 5. Pozor na tu sodu. Urcite nie je na nadory. jedine co moze ako tak rozpustit su rozne cysty, pripadne utvary od parazitov, ktore dokazala rozbit – bol to aj Simonciniho pripad, rozbitie cysty a nie nadoru (cysty su stale casto mylene s nadormi!).

  Odkyslovat treba stravou a zivotnym stylom – pripadne Tepperwinovou zmesou. Tou sodou si dlhodobo mozete viacej uskodit ako pomoct.

  PS: ten link vam nefunguje a zaroven hovorite o studiach – tak prosim uvadzajte v akych studiach, pretoze takto je to neoveritelne.

 6. Irena Blochova

  Zaujímavé je, že som čítala o liečbe sódou asi 250 krát na rôznych stránkach. Ale ani JEDEN RAZ som sa nedočítala ohlasu človeka, ktorý si tým vyliečil rakovinu. Ani raz. Osobne mi to hlava neberie, ako sa môže sóda, ktorá zreaguje v žalúdku s kyselinou a zmení sa na vodu a kysličník uhličitý, dostať k nádorovým bunkám napríklad v prsníku. A tam spôsobiť zníženie kyslosti prostredia? Môže mi niekto vysvetliť mechanizmus pôsobenia?

  • No to je úplne jednoduché. Základy chemických reakcií sme sa všetci učili už v 7. triede na základnej škole. Asi ste vtedy chýbali. Nevadí, tak vám to zrekapitulujeme.

   Na to, aby nejaká chemická reakcia prebehla úplne, sú potrebné 2 veci:

   1. Presné množstvá oboch látok v správnom pomere. Ak je prvej látky viac ako druhej, tak tá prvá látka zreaguje len časť a zvyšok už nie (pretože už nemá potom s čím zreagovať, tá druhá látka sa všetka spotrebovala).

   2. Určitý čas – žiadna chemická reakcia neprebehne v okamihu. Niektorej to trvá sekundy, inej minúty, ďalšej roky (napríklad hrdzavenie železa môže trvať aj desaťročia). To, ako rýchlo reakcia prebehne, závisí jednak od druhu reakcie (druhu reagujúcich látok), ale napríklad aj od koncentrácie (menšie koncentrácie spomaľujú, vyššie urýchľujú chemické reakcie).

   Takže, základy by sme mali. Ako tieto poznatky uplatniť pri sóde bikarbóne? Takto:

   a) znížime množstvo kyseliny v žalúdku – urobíme to tak, že sódu bikarbónu budeme užívať na lačno, čiže v čase, kedy je v žalúdku kyseliny chlorovodíkovej najmenej.

   b) zriedime sódu bikarbónu s vodou – nikto predsa neužíva sódu bikarbónu tak, že ju prehltne vo forme prášku. Keď si ju zriedime s vodou, tak tým výrazne spomalíme chemickú reakciu v žalúdku.

   Navyše tým, že roztok vypijeme na prázdny žalúdok, ako je uvedené v bode a), tak nielenže narazíme na minimum kyseliny v žalúdku, ale tým aj výrazne urýchlime prechod roztoku zo žalúdka do čriev a skrátime tak čas, za ktorý môže sóda bikarbóna reagovať s kyselinou.

   Prípadne, pred samotným užitím roztoku sódy bikarbóny môžeme najprv vypiť trocha čistej vody, aby sme čo najviac kyseliny zo žalúdka „spláchli“ do čriev. Tam sa už nachádzajú enzýmy, ktoré ju zneutralizujú. Takže, keď následne na to „dorazí“ sóda bikarbóna, bude už čo najviac kyseliny preč.

   Voalááá, problém je vyriešený!

   Samozrejme, časť sódy, možno 10-20% stihne zreagovať s nejakou tou zbytkovou kyselinou v žalúdku, ale väčšina sa dostane tam, kam ju chceme dostať. Nič nie je na 100%, ale aj tých 80-90% urobí svoju prácu.

   Nemáte za čo… 🙂

   • NaHCO3 s HCl zreaguje na NaCl a kyselinu uhlicitu H2CO3…. kyselina uhlicitá sa rozpadne na H2O a CO2 …. CO2 odide plucami prec, v obličkach H2CO3 sa rozpadne na H+ ktore vylučime v aminiaku ako NH4+ a HCO3- sa podla potreby vstrebe aby znovu prijalo vodikový ion.
    nemate za čo a netrepte do vetra o zazrakoch ktore sa nedeju 🙂

    • Na to, aby tá reakcia prebehla, museli by ste mať adekvátne množstvo HCl, dostatočnú koncentráciu oboch látok a dostatok času na prebehnutie reakcie. Ak vypijete sódu bikarbónu zriedenú s vodou na prázdny žalúdok (v ktorom nie je dosť HCl, lebo tá sa vylučuje až pri trávení jedla), tak voda s rozriedenou sódou prejde pomerne rýchlo do tenkého čreva bez toho, aby stihla zreagovať so zbytkovou HCl v žalúdku. Nepatrné množstvo môže zreagovať, ale nie veľa. Po prechode do tenkného čreva už sóda bikarbóna nezreaguje. Následne prejde do hrubého čreva a tam sa vstrebe do krvného obehu. Tiež nemáte za čo.

  • Tým, že sa dostane do žalúdka, tak ďalším vstrebávaním do celého organizmu tela sa samozrejme dostane všade, tak ako živiny z jedla. Treba to naozaj skúsiť a je jasné že to pomáha. Dva týždne užívať po jedle pol hodiny ráno, na obed a večer po čajovej lyžičke sódy bikarbony a zapiť čistou vodou. Potom jeden týždeň prestávka v užívaní a kúra sa môže zasa opakovať. Detox sódou bikarbonou, 30 dkg sódy bikarbony do kúpeľa, bez mydiel a šampónov a ležať v tom jednu až dve hodiny.

Pridajte komentár

*