Najsilnejšie antibiotikum známe vede: Majte ho vždy doma po ruke


Print Friendly, PDF & Email

oregano-olej

Jednou z najväčších výziev, ktorej čelí dnešná medicína, je zvyšujúca sa rezistencia nebezpečných baktérií na farmaceutické antibiotiká. Situácia je tak vážna, že čoskoro zrejme nebude možné liečiť ani doteraz bežné infekcie.

Naproti tomu, príroda ponúka proti baktériám viacero účinných látok. Tie sa samozrejme nedajú patentovať a tak lekári a farmaceutické firmy o ich využitie nejavia záujem.

To však neznamená, že si ich nemôžete sami zadovážiť.

Je dobré ich mať doma vždy po ruke pre prípad, že sa objaví nejaká infekcia a štandardné antibiotiká nezaberú, prípadne, ak uprednostňujete prírodné riešenie.

Na našej stránke sme písali o viacerých účinných látkach s výborným antibakteriálnym účinkom, ako sú cesnak, zázvor či cibuľa.

Existuje však jedna látka, ktorá ich všetky prekonáva. Tou látkou je oregánový olej.

Účinky oreganového oleja

Oreganový olej je konečným riešením na baktérie. Ide o veľmi silnú bylinku s unikátnymi liečivými účinkami. V podstate ide o najpotentnejší rastlinný olej na svete!

Vedeli ste napríklad, že oregano má až 8 krát viac antioxidantov ako jablko a 3 krát viac ako čučoriedky?

Antioxidanty telo potrebuje, aby sa chránilo pred voľnými radikálmi. Dokážu tiež podporiť imunitný systém a to úplne prirodzeným spôsobom.

Užívanie oreganového oleja siaha až do antického Grécka. V gréčtine slovo oregano znamená „pôžitok hôr“. Gréci boli prví, ktorí ho začali používať na medicínske účely.

Okrem baktérií účinkuje tiež proti vírusom, hubám, či plesňám. Výborne pôsobí aj na bolesti a zápaly.

Oreganový olej bol hlavným prostriedkom, ktorý Hippokrates používal pri bakteriálnych infekciách (hoci vtedy ešte nevedel, že baktérie vôbec existujú). Oreganové listy sa aplikovali aj pri ochoreniach dýchacieho a zažívacieho ústrojenstva.

Oreganový olej ako ultimátne antibiotikum

Oreganový olej je priam presýtený vitamínmi a minerálmi. Obsahuje vápnik, horčík, zinok, železo, draslík, meď, bór, mangán a vitamíny C, A (beta karotén) a niacín.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Okrem týchto nutričných látok obsahuje tiež skupinu chemických látok, ktoré sú účinnými liečivými substanciami. Ide hlavne o fenol thymol, ktorý pôsobí antisepticky a antioxidačne.

Ďalej obsahuje terpény ako pinénterpinen. Tie účinkujú antisepticky, antivirálne, protizápalovo a tiež ako anestetikum, čiže tlmia bolesti.

Substancia bonreol je alkohol s dlhým molekulovým reťazcom, ktorý má silné antibakteriálne a antivirálne účinky.

Estery, vrátane linalyl acetátugeranyl acetátu, zasa pôsobia na mykózy a iné hubovité a kvasinkové infekcie.

Všetky vyššie uvedené látky vykazujú silné liečivé účinky, no zrejme najdôležitejšou zložkou oreganového oleja je carvacrol. Vedecké výskumy potvrdili, že ide o najsilnejšie antibiotikum doteraz známe vede.

Nie všetky oreganové oleje sú rovnaké

Pravý oreganový olej by mal byť vyrobený z divo rastúcej rastlinky origanum vulgare pochádzajúcej zo Stredomoria a nie z nejakej inej odrody oregana.

Dôležitý je aj vysoký obsah carvacrolu, ten by mal byť 70% a viac.

Takýto kvalitný oreganový olej kúpite na Slovensku napríklad TU a v Česku TU.

Hlavné výhody oreganového oleja v porovnaní s antibiotikami

Hlavnou výhodou oreganového oleja oproti farmaceuticky vyrábaným antibiotikám je fakt, že pri správnom používaní nemá na telo žiadne nežiaduce negatívne účinky.

Na rozdiel od antibiotík ani neodbúrava v tele dôležité látky ako vitamíny či minerály.

Je efektívny aj na tie najnebezpečnejšie druhy baktérií, ktoré si voči nemu nedokážu vytvoriť rezistenciu.

Keď sa pozriete na ľudí zo Stredomoria, tak žijú dlhšie a zdravšie ako my. Vďačia za to hlavne svojej strave obsahujúcej viac zeleniny, olivovému oleju a samozrejme, aj oreganu.

Liečba osteoporózy

Zdroj: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Je to výborný esenciálny olej. Veľmi silný a horúci Už 2 roky ho používam, keď to potrebujem.

  Použivanie vnútorne aj proti parazitom ale pozor max. 10 dni. Na chrípku a prehliadnutie stačí 1-3 dni ( po 1 až 3 kv) Môžete skombinovať s Melaleuka ( čajovník ). Bádateľ ste SUPER !

 2. My užívame gélové tobolky s oregánovým olejom, keď nás prepadne nejaký vírus. Olej v kvapkách používame hlavne na kloktanie. Pri dlhšom perorálnom užívaní oregánového oleja sa doporučuje užívať aj probiotiká.
  Zaujímalo by ma, či oregánový olej pôsobí aj na bradavice, napr. na nohe.

 3. jarmila muskatova

  nevidim tu nikde navod jak si ho doma z cerstve bilinky udelat, diky

 4. František Fuchman

  Kde to koupim děkuji

 5. Zbytočný je vám vysoký obsah karvakrolu, keď to neužívate v kapsulách, Oreganový olej je silne pálivý a tak ho dokážete užiť len malé množstvo, ktoré bude účinkovať najme v ústach a hrdle. Na skutočný tu opisovaný účinok potrebujete užívať väčšie dávky a to sa dá iba v gastrorezistentných kapsulách, ktoré sa rozkladajú až v tenkom čreve, a teda až tam začína oreganový olej účinkovať a práve v črevách je najviac baktérii. Samozrejme, po doužívaní sú vhodné kvalitné probiotika, ako spomenula Lucia, lebo nie je pravda, že nepoškodí čiastočne aj prospešné baktérie.

 6. Dobrý deň
  opakovane mám v spúte staphylococcus aureus … pls čo doporučujete z prírody na liečbu ? tobolky alebo olej
  ďakujem

 7. Dobrý deň
  Chcem sa opýtať 2 veci. Po prvé ako je to s tym že pri dlhodobom užívaní treba brať aj probiotiká. A po druhé či ten ktorý odporúčate v článku je naozaj dobrý, pretože patrí medzi jeden z najlacnejších na trhu. Váčšinou stoja dvoj až trojnásobne viac.
  Ďakujem

 8. Oreganový olej kombinujem s olejom z čiernej rasce. Vyskúšajte!

 9. Pokud oreganový olej obsahuje bór, tak bych si dala hodně pozor, abych ho užívala perorálně. Bór se ukládá v těle a poškozuje orgány. Kromě toho podle jiných pramenů by olej z oregána mohl narušit vstřebávání železa. S tím bych si moc nezahrávala. Možná by byl vhodný pro používání na kožní infekce, ale mám informaci z některého školení, že přípravky s bórem se nesmí používat ani na otevřené rány.

Pridajte komentár

*