Ako na zdravé opaľovanie: Tip, ktorý vám doslova zachráni kožu


Print Friendly, PDF & Email

Ako na zdravé opaľovanie: Tip, ktorý vám doslova zachráni kožu

Je tu vrchol leta, obdobie dovoleniek a času stráveného pri vode a na slnku. Popri relaxe a zábave by sme však nemali zabúdať na ochranu svojho zdravia.

Ako byť do plaviek v čo najlepšej kondícii a ešte sa uchrániť pred spálením? Ako si naplno užiť športové aktivity aj pohodu pri vode a nemyslieť na zdravotné riziká?

Vyskúšajte overené produkty od Natural Medicaments.

Štíhlejšia a krásne opálená s FitMe Slim & Sun

Takmer každá žena chce v plavkách vyzerať čo najlepšie a mať bronzovo opálenú pokožku. Prípravok FitMe Slim & Sun od Natural Medicaments je presne to pravé.

Ako na zdravé opaľovanie: Tip, ktorý vám doslova zachráni kožu

Chráni kožu pred nepriaznivým UV žiarením a zároveň podporuje zhnednutie pokožky, predlžuje opálenie a redukuje vrásky. Koža pôsobí zdravšie a kvalitnejšie. Znižuje sa riziko rozvoja niektorých nádorových ochorení kože.

Obsahuje tiež antioxidant beta karotén, dôležitý zdroj vitamínu A. Pravidelným používaním tohto produktu docielite skvelé výsledky nielen u svojej pokožky, ale aj pri chudnutí.

Vďaka kyseline linolovej, nenasýtenej mastnej kyseline, ktorá sa prirodzene vyskytuje v mäse, mlieku a rastlinných olejoch sa prirodzene zrýchľuje metabolizmus. Účinne sa odbúravajú tuky, vaša pokožka sa vyhladzuje a celulitída mizne.

Prípravok FitMe Slim & Sun podporuje spevňovanie postavy, tuky sa menia na svalovú hmotu. Na rozdiel od podobných doplnkov stravy zabraňuje vzniku jo-jo efektu a úbytok váhy nie je spôsobený odvodnením. Tiež znižuje pocit hladu.

Pre maximalizáciu účinku odporúčame zvýšenie fyzickej aktivity, ale efekt sa dostavuje aj bez nej.

Jedno balenie FitMe Slim & Sun obsahuje 100 kapsúl na 1 mesiac. Kúpite ich na Prezdravie.sk so zvýhodnenou cenou za 2 a viac balení.

S letným slniečkom predsa len opatrne

Leto je pre niekoho symbolom leňošenia pri vode, opaľovania a relaxácie. Evokuje nám more a uvoľnenú atmosféru dovoleniek.

Iní ho majú spojené s úmornou horúčavou, ktorú je nutné pretrpieť v tieni a čakaním na milosrdný dážď a ochladenie. Slnečná alergia a spáleniny ale môžu stretnúť každého a otázkou zostáva, ako problému zabrániť a ako sa čo najefektívnejšie brániť.

Odborníci uvádzajú, že pre potrebnú dávku vitamínu D, ktorý je nevyhnutný pre rast kostí a prevenciu depresie, by sme nemali prekračovať hranicu 20 minút priameho pobytu na letnom slnku.

Dlhšia doba už zvyšuje zdravotné riziká spojené so škodlivým ultrafialovým žiarením.

Najväčší problém spôsobený nadmerným slnením je rakovina kože. Nemusí to byť nutne letné opaľovanie, kedy sa spálime, ale aj viacročné pôsobenie slnka v nižšej intenzite.

V otázke škodlivosti opaľovania sa verejnosť rozdeľuje na dva tábory.

Jeden naďalej preferuje prirodzený pobyt na slnku, stále viac ľudí však inklinuje k druhému názoru, že pobyt na slnku je viac škodlivý než prospešný.

Ovplyvňujú nás rôzne civilizačné vplyvy – neznášanlivosť na slnko a alergie u zvýšeného počtu populácie a tiež najväčší strašiak – nádorové ochorenia kože.

Je teda prirodzené, že narastá záujem o kozmetické výrobky, ktoré nám pomáhajú sa proti škodlivým vplyvom slnečných lúčov maximálne chrániť.

Najvhodnejšie sú také produkty, ktoré obsahujú veľké množstvo látok, tzv. antioxidantov.

Antioxidanty a ich vplyv na pokožku

Jedným z významných prírodných prostriedkov, ktoré pomáhajú v ochrane kože, sú antioxidanty. Ich primárnou funkciou je ochrana organizmu proti voľným radikálom.

Voľné radikály oslabujú imunitu, poškodzujú kĺby, majú tiež negatívny vplyv na kožu a zvyšujú vznik nádorových ochorení. Voľné radikály sa v tele objavujú v priebehu celého roka, aj keď sa človek neopaľuje.

Ich vznik ovplyvňuje fyzická a psychická záťaž, nevhodná životospráva, nedostatok spánku a samozrejme tiež stres. Nedostatok antioxidantov teda môžeme pociťovať v priebehu celého roka, nielen v letných mesiacoch.

Antioxidanty tieto voľné radikály viažu a tým zmierňujú ich negatívne pôsobenie na ľudský organizmus. Pokožke dodávajú látky pre zachovanie pružnosti, podporujú tvorbu melanínu a podporujú tvorbu krásneho opálenia, ktoré dlho vydrží.

Úloha betakaroténu pri ochrane pokožky

K najvýznamnejším antioxidantom patrí betakarotén, vitamín C, vitamín E, selén, koenzým Q10, lykopén a ďalšie. Jedným z najsilnejších antioxidantov je práve betakarotén – je účinnejší než samotný vitamín A.

Okrem už uvedených účinkov antioxidantov navyše dopomáha docieliť dlhodobé opálenie (dokonca aj v zime, keď je slnko slabé).

Prospieva aj pacientom trpiacim vitiligom a znižuje viditeľnosť pigmentových či stareckých škvŕn, ktoré v podstate tiež chránia pokožku pred slnečným žiarením.

Úloha vitamínu E pri ochrane pokožky

Vitamín E sa skladá z látok nazývaných tokoferoly. Je to veľmi významný antioxidant, pretože chráni bunky a predchádza poškodeniu enzýmov vnútri bunkových membrán.

Napomáha tiež regenerácii buniek, spomaľuje ich starnutie, znižuje poškodenie kože vystavenej slnečným lúčom a zastavuje tvorbu karcinogénnych buniek.

Vitamín E a Betakarotén nájdete ako zložky vo výrobku FitMe Slim & Sun.

Ďalšie látky prospešné pre pokožku

Vitamín C alebo kyselina askorbová je najbežnejším a veľmi silným kožným antioxidantom.

Má vplyv hlavne na imunitu organizmu. Nachádza sa prevažne v zelenine a ovocí a má podobné účinky ako vitamín E.

Selén je stopový prvok, ktorý najúčinnejšie pôsobí spolu s vitamínom E. Oba chránia organizmus pred starnutím a chránia kožu pred pôsobením voľných radikálov.

Antioxidanty bežne nájdeme aj v potravinách. Rad z nich sa prirodzene vyskytuje v ovocí a zelenine, všeobecne sú na antioxidanty najbohatšie tie žltooranžové (obsahujú betakarotén).

Ďalej sa antioxidanty objavujú v rastlinných a živočíšnych tukoch či orechoch (vitamín E). Tiež je vhodné do stravy zaradiť viac mäsových a mliečnych výrobkov a cereálií (bohaté na selén a zinok).

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. najlepsia vec na ochranu pred slnieckom – malinovy olej – ja mam z notina s spfkou 30-50 a je to top ochrana pred slnieckom

Pridajte komentár

*