7 spôsobov ako bez chemikálií zbaviť váš domov hmyzu a iných škodcov


Print Friendly, PDF & Email

veci-proti-hmyzu

Rôzny hmyz môže byť niekedy riadne otravný. Ani sa nezdáte a úplne zaplaví váš domov, záhradu či ďalšie priestory v rámci vášho príbytku.

Najhoršie býva to, že tohto hmyzu je pomerne ťažké sa zbaviť a to aj napriek množstvu rôznych chemických prípravkov, ktoré sa predávajú v obchodoch.

Navyše, mnohé z používaných chemikálií majú na ľudské zdravie nepriaznivý vplyv. Preto je vhodnejšie porozmýšľať o viac prírodnejších spôsoboch, ako sa týchto malých potvoriek zbaviť.

Dnes vám prezradíme 7 ľahkých a veľmi efektívnych metód, ako sa nielen s hmyzom, ale aj inými škodcami, ako napríklad hrabošmi, raz a navždy popasovať.

1. Mätový olej

Chrobáky, muchy, komáre a ďalší hmyz neznáša mätový zápach, preto sa od neho drží v bezpečnej vzdialenosti.

Zožeňte si mätový esenciálny olej, zmiešajte 8 kvapiek s trochou vody, vložte do rozprašovača, dobre zatrepte a túto tekutinu potom nasprejujte do rohov vášho obydlia.

Ak by to neúčinkovalo dostatočne silno, zvýšte koncentráciu oleja. Prípadne do toho môžete pridať aj trocha octu, ktorý tiež odháňa hmyz, čím ešte viac zvýšite odpudivý účinok.

2. Ocot

Ocot sám o sebe je veľmi spoľahlivým odpudzovačom hmyzu.

Skombinujte 1 diel octu s 2 dielmi vody a výslednú zmes nastriekajte do rôznych miest bytu či domu, aby ste dosiahli najlepší výsledok.

3. Sóda bikarbóna

Sóda bikarbóna je prírodným zabijakom hmyzu, pretože absorbuje vlhkosť z ich organizmu.

Jednoducho rozsypte trochu sódy bikarbóny po dome, zvlášť v rohoch a škárach na podlahe. Po niekoľkých dňoch ju povysávajte a proces zopakujte.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

4. Levanduľa, rozmarín a eukalyptus

Uvedené tri bylinky veľmi účinne odháňajú  ničia hmyz.

Skombinujte pár kvapiek esenciálneho oleja z každej z nich a pridajte trocha vody. Uvedenú zmes potom nastriekajte na rôzne miesta domu, zvlášť v tých miestnostiach, kde sa spí.

5. Mätové lístočky

Nielen mätový olej, ale aj samotné lístočky z mäty nedokáže hmyz tolerovať.

Vezmite zopár mätových lístkov, podrvte ich a rozmiestnite do rohov vo vašom dome či byte a tiež do blízkosti posteľných matracov.

Mätové lístky môžete použiť aj proti moliam tak, že ich vložíte do vreckák šiat alebo medzi poskladané oblečenie do skrine.

6. Kajenské alebo štipľavé čili korenie

Hmyz neznáša pach kajenského a štipľavého čili korenia.

Jednoducho rozsypte trocha tohto korenia na miesta najviac postihnuté hmyzom a navždy dajte týmto malým dotieravým potvorkám zbohom.

7. Kremíkový gél

Zrejme poznáte tie malé sáčiky s guľôčkami, ktoré výrobcovia často pridávajú do krabíc od topánok či iných produktov, aby ich chránili pred vlhkom.

Otvorte uvedený sáčok a guľôčky z neho umiestnite do vašej spálne. Sú veľmi efektívne pri odpudzovaní rôzneho druhu hmyzu.

Ak však máte malé deti, dávajte pozor, aby guľôčky nenašli a nezjedli ich. Nie sú síce jedovaté, ale mohli by spôsobiť dusenie, ak by sa dostali deťom do dýchacích trubíc.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Viera Selecká

    Dobrý deň, ja by som sa chcela spýtať, čo pomáha proti zeleným kobylkám,ktoré nám už pár rokov šarapatia na rododendrone.Ďakujem s pozdravom Selecká

  2. Dobrý deň, prosím Vás sú dobré orava elektornické likvidátory ? Vymýšľame niečo mega efektívne a chceme minimum chémie na chatu… nepoznáte niekto ? ď.

Pridajte komentár

*