Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Psychologička: Toto je spôsob ako sa zbavíte stresu a budete žiť zdravý život


Print Friendly, PDF & Email

Psychológ vysvetľuje, čo je najdôležitejším faktorom pri znižovaní stresu a ako žiť zdravý život

Myslím, že so mnou budete súhlasiť, keď poviem, že je skutočne ťažké zistiť, ako sa dá vyrovnať so stresom.

Alebo to tak nie je?

Nuž, ako sa ukazuje, existuje jedna osvedčená metóda, ktorá vám môže pomôcť zvládať stres oveľa efektívnejšie… a nemá to nič spoločné ani s meditáciou, ani s jogou.

Kelly McGonigal, profesionálna psychologička hovorí, že v skutočnosti je to také jednoduché, až to protirečí takmer všetkému, čo sme sa kedysi o strese učili.

Takže, aká je tá čarovná technika?

Kelly McGonigal prednedávnom vystúpila na konferencii s prezentáciou, v ktorej analyzovala jednu štúdiu. Tá ju prinútila prehodnotiť celý svoj prístup k stresu.

V rámci štúdie bolo sledovaných 30 000 dospelých ľudí v časovom rozpätí 8 rokov. Zistilo sa, že tí, ktorí v predchádzajúcom roku zažili veľa stresu, mali o 43 % vyššie riziko úmrtia.

V čom je háčik?

Platí to len pre ľudí, ktorí boli presvedčení o tom, že stres škodí ich zdraviu.

Ľudia, ktorí zažili stres, ale nepovažovali ho za škodlivý, s veľkou pravdepodobnosťou neumreli.

V skutočnosti boli vystavení menšiemu riziku úmrtia než ktokoľvek iný.

Liečba osteoporózy

Čo to znamená?

Jednoduchou zmenou toho, ako stres vnímate, sa stanete zdravším. Ak teda zmeníte svoj vnútorný postoj k stresu, jeho efekt na vaše zdravie sa môže stať opačným.

Kelly McGonigal hovorí, že vtedy, keď sa objaví stres, spravidla veríme tomu, že je to následok niečoho, čo nezvládame tak, ako je to potrebné.

Ale, čo keby sme namiesto toho vnímali stres ako znamenie, že naše telo sa práve nabíja energiou, potrebnou na zvládnutie ťažkostí, s ktorými sa v živote stretneme?

Podľa niektorých výskumných štúdií, ktoré si Kelly McGonigal náhodne vybrala, s uvedeným postojom začnete reagovať na stres oveľa zdravším spôsobom.

Inými slovami, stresu sa už nemusíte zbavovať. Stačí, aby ste stres lepšie zvládali. Stres musíte vnímať tak, akoby bol vaším priateľom. Stres nie je niečo, čo vám ubližuje.

Ďalším faktorom, ktorý Kelly McGonigal v súvislosti so zvládaním stresu spomína, je to, že by ste mali tráviť viac času pomocou iným ľuďóm.

Štúdiou sa zistilo, že ľudia, ktorí trávia viac času tým, že pomáhajú svojim priateľom, susedom a ľuďom v komunite, majú tendenciu reagovať na stres oveľa oveľa efektívnejšie.

 

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Tak toto je aká hlúposť. Ja som si dlhé roky stres nepripúšťal ignoroval som ho asi po siedmich rokoch moje telo skolabovalo. Ostal som na liekoch ktoré to všetko ešte zhoršovali. Východná medicína mi pomohla zmeň prácu a všetko bude ok. Zmenil som a vybavené. Takže páni psychologička funguje tak ako všetky veľké spoločnosti máte problém urobíme vám školenie ako zvládnuť stres a budete s úsmevom pokračovať ďalej ale takto to nefunguje.

  2. Pani “ profesionálna psychologična “ mi povedala asi tolko , že tráva je zelená.Keď má niekto skutočný problém so zvládaním stresu hociktorý jogín mu vie poradiť viac ako táto psychologička. Tým , ktorí to potrebujú by som odporúčal navštevovať sahaja yogu. Karol

  3. Pani psychologicka nielenze neobjavila Ameriku, ale este aj z hluposti alebo ucelovo navadza ludi zlym smerom. Dlhodoby stres je preukazatelne zdraviu skodlivy. Procesy sa deju na chemickej urovni a nie su primarne vecou toho ako sa dany clovek snazi stres interpretovat (ked uz stres ma).
    Spravne riesenie nie je v neustalom zazivani stresu a presviedcani sameho seba, ze mi to prospieva, ale v zmene vnimania a posudzovania stresorov (vyvolavacov stresu) tak, ze u mna ziadny stres nevyvolaju a teda ziadny stres nezazivam. Priklad: mam zamindrakovaneho sefa, ktory ma potrebu zdrbavat ludi, aby si zdvihol ego. Mozem si to brat osobne a mat z toho permanenty stres, alebo si povedat ze to je jeho problem ked ma mindraky a musi si ich takto ventilovat, jeho dristom sa budem v duchu smiat a pustim ich jednym uchom dnu a druhym von.
    Dalsia moznost je odstranit trvale stresory zo svojho zivota – v uvedenom priklade povedzme zmenit zamestnanie.

Pridajte komentár

*