Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Príznaky rakoviny, pred ktorými by ste nemali zbytočne zatvárať oči


Print Friendly, PDF & Email

príznaky rakoviny

Každý, bez ohľadu na zdravotný stav zažíva nepríjemnosti, bolesti a iné menšie zdravotné ťažkosti. Neraz sa okolo nás toho deje toľko, že tieto malé znamenia neberieme príliš vážne.

Avšak, nový výskum ukázal, že aj malé príznaky v skutočnosti môžu byť prvé varovné signály rakoviny.

Mnoho ľudí týmto signálom nevenuje takú pozornosť, akú by mali a domnievajú sa, že nejde o nič vážne.

Musíme samozrejme priznať, že v drvivej väčšine prípadov sa pri ich výskyte nebude jednať naozaj o rakovinu. Pre zopár ľudí však áno, preto ich skoršie zaregistrovanie a návšteva lekára vám môže zachrániť život.

Ak sa u vás vyskytuje aspoň jeden z nasledujúcich príznakov, ktorý neodchádza, navštívte radšej svojho lekára a poraďte sa s ním.

Nevysvetliteľná strata na váhe

Panuje konsenzus, že nevysvetliteľná strata váhy o viac ako 5 kg môže byť znakom rakoviny.

Ide o typický prejav u tých s rakovinou pankreasu, žalúdka, pľúc alebo pažeráka.

Hrudky alebo hrboľčeky

Ide o zjavné znamenie, no mnohí ho ignorujú.

Ak si na tele objavíte nejaké zvláštne hrboľčeky, nechajte si ich prekontrolovať lekárom.

Kašeľ / Zachrípnutie

Tento je pomerne ťažký. Kašeľ a nachladenie sú momentálne všade veľmi rozšírené. Preto nenavrhujem, aby každý s kašľom hneď bežal k lekárovi s podozrením na rakovinu.

Počas chrípkovej sezóny, prípadne v lete počas sezóny alergií na peľ, je kašľanie, kýchanie či smrkanie pomerne bežné.

Ak však kašeľ pretrváva dlhšiu dobu, môže sa jednať o indikátor rakoviny hrtana, pľúc alebo štítnej žľazy. Môže to byť aj prejav lymfómu. Kašeľ sa aj najčastejšie udával počas prieskumu.

Dlhotrvajúce bolesti hrdla

Opäť, mnoho ľudí v tomto ročnom období trpia bolesťami hrdla.

Ako už bolo uvedené v podnadpise, dlhotrvajúci, neutíchajúci kašeľ môže predznačovať niečo závažnejšie, ako napríklad rakovina hrtana alebo rakovina hrdla.

Problémy s prehĺtaním

Zovretie hrdla nie je typický symptóm. Môže sa jednať aj o nervový alebo imunitný problém.

Na druhej strane sa ale môže jednať aj o rakovinu pažeráka, hrdla alebo žalúdka.

Nezvyčajné krvácanie

Osobne si myslím, že tento príznak by nemal byť NIKDY ignorovaný.

Neobvyklé krvácanie sa môže objaviť v akejkoľvek fáze rakoviny a vyžaduje si návštevu lekára.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Vykašlávanie krvi môže byť príznakom rakoviny pľúc, kým krv v stolici zasa môže ukazovať na rakovinu hrubého čreva alebo konečníka.

Ženy, u ktorých sa vyskytne nevysvetliteľné vaginálne krvácanie, by mali byť vyšetrené na rakovinu krčka maternice, prípadne sliznice maternice.

Krvavý výtok z bradaviek môže zasa signalizovať rakovinu prsníka.

Krv v moči by mohla znamenať rakovinu močového mechúra alebo obličiek.

Náhodné bolesti

Všetci vieme, že vytrvalá bolesť je spôsob, akým telo dáva najavo, že je v ňom nejaký problém.

Bolesť v prípade rakoviny zvyčajne znamená, že rakovina je už pomerne rozšírená. Preto by ste sa vtedy nemali hrať na tvrďasa a radšej si dohodnúť termín vyšetrenia u svojho lekára.

Zmena v pohybe čriev a aktivity močového mechúra

Ľudia často zaznamenávajú zmeny vo frekvencii, množstve alebo veľkosti svojej stolice. Tieto zmeny sú zvyčajne spôsobené určitými jedlami alebo liekmi.

Ak však spozorujete, že sa objavujú pravidelne počas dlhšieho obdobia, môže to tiež znamenať rakovinu hrubého čreva.

Čo sa týka zápalov močových ciest, tak infekcie sú tu pomerne frekventované, hlavne u žien. Preto sú neraz označované ako len „ďalší obyčajný zápal“.

No bez ohľadu na to, či ste muž alebo žena, ak spozorujete krv v moči, náhlu potrebu močenia, prípadne bolesť pri močení, určite to spomeňte svojmu lekárovi.

Ten by mal pomocou vyšetrenia vylúčiť možnú rakovinu močového mechúra, obličiek alebo prostaty.

Zmeny znamienok na koži

Zmena výzoru znamienka, pehy alebo bradavice môže indikovať rakovinu kože.

Preto si ich určite nechajte prezrieť kožným lekárom. Väčšina typov rakovín kože (okrem melanómu) sú pomerne ľahko liečiteľné.

Na záver špeciálne, málo známe príznaky rakoviny

Predošlé príznaky rakoviny sú pomerne obvyklé, ktoré vám povie aj váš lekár alebo sa o nich dočítate v časopisoch o zdraví.

My vám však prezradíme pár navyše, o ktorých sa príliš nevie.

Dr. Kelly vo svojej knihe One Answer to Cancer (Jediná odpoveď na rakovinu) v druhej kapitole uvádza, že rakovinové ochorenie prepukne vtedy, ak je v tele nedostatok proteolických (bielkoviny štiepiacich) enzýmov produkovaných v paknrease.

Nedostatok spomínaných enzýmov sa v organizme najprv prejaví týmito troma varovnými signálmi:

 1. Problémy so zaostrovaním. Dôvodom je očný sval kontrolujúci šošovku, ktorý kvôli svojej malej veľkosti pomerne prudko reaguje na nedostatok proteolických enzýmov.
 2. Paradentóza a problémy so zapálenými ďasnami. Podobne ako očný sval kontrolujúci šošovku, zdravie ďasien je tiež veľmi závislé na týchto enzýmoch. Tie dokážu účinne potláčať ich zápaly a infekcie.
 3. Plynatosť čriev. Nedostatok enzýmov na trávenie bielkovín sa prejaví aj priamo vo vašom tráviacom systéme. Zle strávené bielkoviny, hlavne mäso, bude v črevách zahnívať a pri tom uvoľňovať nadmerné plyny.

V prípade, že sa u vás objavia všetky 3 uvedené príznaky súčasne, tak viete, že máte problém.

Dobrou správou však je, že ide o extrémne skoré príznaky, objavujúce sa 2 až 4 roky pred samotným vznikom rakoviny. To vám poskytuje dostatok času na nápravu.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zdroj: Symptoms Of Cancer People Ignore

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Ahojte,

  takze podla vsetkeho mam asi rakovinu pankreasu alebo zaludka ked som schudol 8kg… fasa! a tie ostatne problemy okolo toho, nedotravenie potravy, HIT, arytmie…
  Badatel. Skuste si nastudovat amynokyselinu Metionin. V tohto nemeckom clanku objavili spojitost rakoviny a nedostatkom prave metioninu!
  http://www.drstrunz.de/news/2008/09/080929_methionin.php
  Ak neviete po nemecky, rad vam ten clanok prelozim 🙂

 2. Tak to už mám rakovinu nejměně 30 let

 3. Ja vôbec nejem biely rafinovaný cukor a samozrejme ,že som trochu schudol, biely cukor nahrádzam ovocím a polysacharidmi – zložitými cukrami a vôbec ani nemám chuť na sladké.Ak človek urobí zmenu v stravovaní a schudne,neznamená to,že má rakovinu.

 4. Myslim si,, ze doktori podcenuju staznosti pacientov a nedaju im spravne liecbu.Naco studovali Dr.??????

Pridajte komentár

*