Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Ako poraziť depresiu prirodzeným spôsobom a bez liekov


Print Friendly, PDF & Email

Ako poraziť depresiu prirodzeným spôsobom a bez liekov

Každý, kto zažil depresiu, vie, aké silné to môže byť. Je to viac a oveľa horšie než zlá nálada. Môže vás to obrať o všetku motiváciu alebo nádej.

Môže vám to pripadať tak, akoby sa všetko, čoho sa dotknete, vzápätí rozplynulo. Môžu tým byť ovplyvnené prakticky všetky súčasti vášho života, váš spánok, vaše stravovanie a aj vaše sociálne návyky.

Aj na to však existuje riešenie. Vďaka tomu, že lepšie pochopíme duševnú chorobu a jej charakter, môžeme prirodzeným spôsobom poraziť aj depresiu.

Zatiaľ čo lieky sú populárnym liečebným prostriedkom a často aj dobrým liečebným postupom, nie sú tým jediným, čo pomáha. Existuje mnoho spôsobov, ako poraziť depresiu prirodzene a bez liekov.

Dobre sa vyspite

Keď má niekto depresiu, môže mať problém aj so zaspávaním a dobrým spánkom. Dĺžka vášho spánku môže závisieť od druhu depresie, ktorou práve prechádzate.

Spánok môže byť naozaj problémom a ešte horšie môže byť to, keď človek nie je schopný zaspať. Môžete ležať v posteli a byť v bdelom stave, môžete nariekať nad svojím životom, alebo zúriť kvôli tomu, čo ste mohli urobiť a predsa ste to neurobili.

V tomto článku píšeme o jednej výbornej technike pre rýchle zaspávanie.

Opačným prípadom môže byť zistenie, že spánok je jediným útočiskom, ktoré máte. Aby ste mali zdravý spánok, musíte mať zdravé spánkové návyky.

Nastavte si čas, kedy si pôjdete ľahnúť a čas, kedy vstanete. Doprajte si každý noc 7-8 hodín nerušeného spánku.

Správne sa stravujte

Je to tak, ako sa hovorí: „Ste to, čo jete.“ Ak do svojho tela nevložíte tie správne potraviny, sami si navodíte zhoršenie už existujúceho depresívneho stavu. Zdravé telo znamená zdravú myseľ.

Mali by ste podstúpiť ľahšiu diétnu kúru, do ktorej začleníte ovocie, zeleninu a komplexné uhľohydráty. Veľmi dôležité sú raňajky a vyvážený pitný režim počas celého dňa.

Vaše telo sa vám poďakuje a všetko budete vidieť v lepšom svetle.

Meditujte

Keď máte depresiu, môžete sa cítiť ako väzeň svojej vlastnej mysle. Proti svojim myšlienkam nie je ťažké bojovať, len to treba skúsiť. Nakoniec to ale môže byť aj zbytočne vynaložená energia.

Čím viac sa snažíte tieto myšlienky potlačiť, tým budú silnejšie a nástojčivejšie.

Vedomá meditácia je cvičenie, ktoré sa oplatí kultivovať. Jednou z jej súčastí je pozorovanie svojich myšlienok a ďalšou zaujímavou časťou je zdržanie sa ich posudzovania alebo odsudzovania.

Je to takmer ako umenie. Keď to budete precvičovať, naučíte sa pozerať na veci ako nezainteresovaný pozorovateľ. A okrem iného vás to naučí, ako si ovládať svoje myšlienky.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Choďte von

Človek, ktorý prežíva stav depresie, reaguje na svoje okolie odlišne. Možno sa budete chcieť ukryť pred svetom. Môže sa vám zdať, že všetko okolo vás je nesmierne skľučujúce a nepriateľské.

Keď sa však dostanete mimo prostredie, kde sa zdržiavate po väčšinu svojho času, pocítite obrovskú osožnosť tejto zmeny prostredia. Napríklad nie je nijakou novinkou, že slnečné svetlo môže mať pozitívny vplyv na psychiku, lebo zvyšuje hladinu dopamínu a sérotonínu v krvi.

Pomôže vám to aj v tom, že sa vo svojich problémoch nebudete cítiť ako v pasci. Zažijete ten oslobodzujúci a liečivý pocit.

Spomeňte si na to, čo všetko vám svet môže poskytnúť a porozmýšľajte nad tým, čo môžete vy ponúknuť svetu.

Fyzické cvičenie

Ak nezaobchádzate so svojím telom správne, a ak sa oň nestaráte, nemôžete očakávať ani to, že sa prirodzeným spôsobom dostanete z depresie. Fyzické cvičenie bolo vymyslené pre všetkých ľudí, ktorí sa vedia hýbať.

Každý, kto cvičí, kto sa pravidelne hýbe a pohybuje, pozná ten pocit uspokojenia a „lepšieho pocitu“. Cvičenie nemusí byť intenzívne, musí to ale byť vedomý a pravidelný pohyb.

Môžete začať pomaly, ráno môžete začať s niekoľkými jednoduchými, ale účinnými aeróbnymi cvičeniami. Postupne budete zvládať robiť veci, ktorých ste predtým neboli schopní.

Čím viac sa tomu budete venovať, tým viac budete cvičenie vnímať ako liečbu.

Terapia

Je to jeden z najbežnejších spôsobov, ako poraziť depresiu prirodzeným spôsobom a cielene. Odborníci, ktorí sú vyškolení na problematiku liečenia duševných chorôb, môžu odhaliť dôvody akejkoľvek duševnej choroby.

Ak máte depresiu, mali by ste si dohodnúť stretnutie s terapeutom. Aj keď oni nebudú tými osobami, ktoré za vás vyriešia vaše problémy, budú s vami na tom spolupracovať.

Pomôžu vám, aby ste mohli nájsť nástroje, ktoré potrebujete na dosiahnutie úspechu. V terapii je nevyhnutné dodržiavať všetky potrebné postupy. To môže zahŕňať zaznamenávanie vašich myšlienok a štúdium vašich myšlienkových vzorov a pochodov.

Uvedomte si, že sa už nemusíte cítiť pripútaní k doterajšej ceste a že k dispozícii máte riešenia, nádej a uvoľnenie.

Keď sa rozhodnete vysporiadať sa s depresiou, zastanete sa seba samého a skončíte s pasivitou. Skôr sa dostanete ďalej tým, že pripustíte, že máte problém a rozhodnete sa, že sa s ním budete vyrovnávať zrelým spôsobom.

Určite, môže to byť náročné, predovšetkým na začiatku. Keď sa však dostanete do štádia, že sa konečne pohnete, všetko bude menej skľučujúce. Treba sa len odhodlať urobiť ten prvý krok.

Záver

Dôležité je ešte aj to, aby ste si uvedomili, že nemusíte trpieť osamotene, sami vo svojej spoločnosti. V tomto momente prechádzajú milióny ľudí depresiou.

Mnohí z nich to skrývajú zo strachu, že budú niekým súdení, odsudzovaní a napádaní za svoj problém. Pamätajte si, že im môžete pomôcť poraziť depresiu, rovnako ako vám s tým môžu pomôcť iní ľudia.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*