
(Lance D. Johnson, Natural News) Nebolo to tak dávno, čo nám všetkým hovorili, aby sme sa „stali ekologickejšími“ a šetrili životné prostredie investovaním do solárnych panelov.
Rýchle investície do infraštruktúry solárnej energie však ignorovali skryté environmentálne náklady, ktoré vyplývajú na začiatku z výroby a na konci z odpadu generovaného pokazenými alebo zastaranými solárnymi komponentmi.
V súčasnosti sa solárny priemysel chváli prelomom, ktorý sľubuje revolúciu vo výrobe čistej energie, ale pod lesklými titulkami o zvýšení účinnosti a znižovaní odpadu sa skrýva temné tajomstvo.
Výskumníci z Oregonskej štátnej univerzity publikovali v odbornom časopise Solar Energy Materials and Solar Cells zistenia, ktoré ukazujú, že solárne zariadenia CIGS zložené z medi, india, gália a selénu sa dnes už dajú vyrábať pomocou atramentovej technológie, čím sa drasticky znižuje odpad a výrazne sa zlepšuje účinnosť.
Zatiaľ čo priemysel túto inováciu oslavuje, nepríjemnou realitou je, že solárne panely, vrátane týchto nových zariadení CIGS, produkujú tony ťažkých kovov a toxického odpadu, ktorý ohrozuje ľudské zdravie a životné prostredie.
Prielom, ktorý nič nemení na probléme toxicity
Chih-hung Chang, profesor na Fakulte chemického, biologického a environmentálneho inžinierstva Oregonskej štátnej univerzity, oznámil tento vedecký prielom s nadšením, ktoré maskuje hlbšie obavy.
„Ide o sľubný vývoj, ktorý by mohol výrazne rozšíriť naše možnosti v oblasti solárnej energie,“ uviedol profesor Chang v štúdii. „Doteraz totiž nebolo možné vyrobiť funkčné solárne zariadenia CIGS pomocou atramentovej technológie.“
Táto inovácia skutočne znižuje odpad počas výroby a zlepšuje výkon solárnych článkov. Štúdia publikovaná v časopise Solar Energy Materials and Solar Cells sa však zameriava výlučne na efektivitu výroby a ignoruje skrytý problém.
Tieto zariadenia stále obsahujú meď, indium, gálium a selén – prvky, ktoré v kombinácii tvoria CIGS zlúčeniny s preukázanými toxickými účinkami na živé tkanivá.
Podľa biológa zaoberajúceho sa rakovinou Davida H. Nguyena medzi toxické chemikálie v solárnych paneloch patria:
- telurid kademnatý
- selenid medi a india
- diselenid kadmia a gália
- diselenid medi, india a gália
- hexafluóretán
- olovo
Chlorid kremičitý, vedľajší produkt pri výrobe kryštalického kremíka, je tiež vysoko toxický.
Tieto chemikálie predstavujú problém na začiatku životnosti solárneho panela pri výrobe a na konci životnosti pri jeho likvidácii. Interval medzi tým je čas, kedy sa toxické chemikálie tiež môžu dostať do životného prostredia.
Štúdie na zvieratách odhaľujú poškodenie pľúc
Odborný časopis Journal of Occupational Health publikoval štúdiu Akiyo Tanaku a kolegov, ktorá skúmala pľúcnu toxicitu diselenidu medi, india a gália u potkanov.
Výskumníci injekčne podávali častice CIGS do dýchacích ciest potkanov trikrát týždenne počas jedného týždňa a potom skúmali pľúcne tkanivo až tri týždne. Vedci používali nízke, stredné a vysoké dávky CIGS látok.
Všetky dávky viedli k vzniku zápalov, čo znamená, že pľúca boli poškodené. Pľúca mali tiež škvrny, ktoré produkovali nadmerné množstvo tekutiny. Tieto škvrny sa časom po týždni expozície zhoršovali.
Štúdia dospela k jednoznačnému záveru:
„Súčasné výsledky jasne ukazujú, že častice CIGS spôsobili subakútnu pľúcnu toxicitu a že odbúravanie častíc CIGS v pľúcach bolo značne pomalé, keď sa potkanom podávali opakované intratracheálne instilácie (vkapkávanie látok).“
Ďalšia štúdia publikovaná v odbornom časopise Toxicology and Applied Pharmacology od Daniela L. Morgana a kolegov porovnávala toxicitu diselenidu meďnatého, diselenidu meďnatého, india a teluridu kademnatého u potkanov.
Výsledky boli alarmujúce. Zápalové lézie v pľúcach pozostávajúce z prílevu makrofágov, lymfocytov a PMN (typ bielych krviniek) boli najzávažnejšie u potkanov, ktorým podávali telurid kademnatý.
U týchto potkanov bola vo všetkých časových bodoch pozorovaná pľúcna intersticiálna fibróza.
Štúdia dospela k záveru, že:
„Telurid kademnatý (CdTe) predstavuje najväčšie potenciálne zdravotné riziko, pretože spôsobuje závažný zápal pľúc a fibrózu. No a nakoľko sa ľahko vstrebáva z pľúc, môže potenciálne spôsobiť extrapulmonálnu toxicitu.“
Tá istá štúdia ukázala, že stredné až vysoké dávky inhalovaného selenidu medi a india zvýšili hmotnosť pľúc potkanov a zvýšili pľúcnu fibrózu. Pľúca vystavené týmto prvkom produkovali veľké množstvo tekutiny.
Ďalšia štúdia na potkanoch odhalila, že vdychovanie selenidu a india spôsobilo u potkanov vývoj abnormálnych výrastkov v pľúcach.
Globálna kríza s odpadom, o ktorej nikto nechce hovoriť
Toxické chemikálie v solárnych paneloch nie sú len laboratórnym problémom. Sú rozmiestnené na miliónoch hektároch po celom svete. Solárna energia na poľnohospodárskej pôde má potenciál ju znehodnotiť.
Keď sú solárne panely namontované na veľkých plochách pevniny, produkujú nielen energiu, ale aj tony toxického odpadu obsahujúceho telurid kademnatý, selenid medi, indium a olovo.
Pri výrobe kryštalického kremíka vzniká vedľajší produkt nazývaný chlorid kremičitý. Chlorid kremičitý je vysoko toxický a zabíja rastliny a zvieratá. Látky znečisťujúce životné prostredie, ktoré škodia ľuďom, predstavujú veľký problém v mnohých krajinách.
Tieto krajiny hromadne vyrábajú solárne panely pre zabezpečenie čistej energie, no vôbec neregulujú, ako sa toxický odpad vypúšťa do životného prostredia. Obyvatelia za to často zaplatia vysokú cenu.
Priemysel chce, aby spotrebitelia verili, že tieto nové zariadenia CIGS predstavujú riešenie čistej energie. Čistú energiu však nemožno definovať len tým, čo vychádza zo solárneho panela. Musí sa zohľadniť aj to, čo do panela vstupuje a čo zostane po jeho opotrebení.
Štúdia Oregonskej štátnej univerzity síce znížila odpad vo výrobe, ale neodstránila základnú toxicitu samotných materiálov.
Otázkou zostáva, či možno akúkoľvek solárnu technológiu skutočne nazvať čistou, keď sa spolieha na materiály, ktoré spôsobujú zápal pľúc, fibrózu a abnormálny rast živých tkanív.
Autor: Lance D. Johnson, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net
Súvisiace články
- Špinavé tajomstvo zubných pást: 90% veľkých značiek obsahuje rakovinu spôsobujúce ťažké kovy
- Rádiológovia taja akumuláciu ťažkých kovov v tele z magnetickej rezonancie (MRI)
- Temná stránka „zelenej energie“: Mŕtvi vtáci, cintoríny polámaných vrtúľ a ďalšie ekologické škody
- Bol som otrávený ortuťou: tichá pandémia ťažkých kovov
Odoberajte nové články na email!
Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:
Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.
Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.
































Podobné platí aj pre veterné elektrárne.
K téme:
‼️„Solárne panely + Veterné parky = Likvidácia Prírody + Rakovina u ľudí!“
➡️ V týchto dňoch Slovenskom v rámci tzv. Green dealu, zrejme viac ako fotovoltaika, rezonuje výstavba Veterných parkov, s ktorými tlačí faši-EÚ, keď sa má v SK priestorovo zabetónovať cca 278 ks obrovských veterných turbín (pozn.: výška 1 ks = 247 m – viď orientačno-pomerovú grafickú mierku jedného veterníka k SK-hradom v odkaze na konci komentu), súc si vedomí faktu, že SK je sebestačným výrobcom elektrickej energie.
Pozn.: Slovenská legislatíva je postavená v t.č. v zmysle, že ak občania obce petične odmietnu veterníky vo svojom okolí, tak by „Vox populi“ – mal byť údajne Obcou i Vládou akceptovaný..
➡️ Po internete momentálne „beží“ Petícia proti turbínam (pozn.: dátumovo-legislatívne platná už len cca 7 dní..)
Píšem o tom preto, aby sme si mediálne nevypočuli v krátkej budúcnosti argument zo strany Vlády (MH – Saková), že veď žiaden Slovák proti veterným turbínam petične neprotestoval, ergo – s ich výstavbou – súhlasil..
Odkaz na petíciu:
https://www.peticie.com/stop_strategickemu_navrhu_veternych_parkov_na_slovensku?utm_source=web_share
Čo sa týka „čistoty“ tohto druhu zelenej energie, tak len pár údajov pre rozšírenie vlastnej obrazotvornosti:
➡️ „Rotory sa vyrábajú v Číne za neľudských podmienok a kým sem dorazia, precestujú loďou pol sveta. Materiál pozostáva z diploidných živíc a je potiahnutý chemikáliami, ktoré sa oderom (vietor, slnko, dážď, krupobitie) uvoľňujú do polí a lesov v „nepríjemných vláknach“.
➡️ Bisfenol A je karcinogénny. Tieto látky sa dostávajú do potravinového reťazca a podzemnej vody. Gondoly obsahujú FS6 (skleníkový plyn) a neodým (prvok vzácnych zemín, ktorého ťažbou sa uvoľňuje urán a tórium).
➡️ Stroje sú poháňané naftou!! Veternú energiu nemožno skladovať a je úplne nespoľahlivá. Na základňu JEDNEJ veternej turbíny je potrebných stovky ton ocele a betónu, čo je dostatok materiálu na výstavbu 10 ks pevných domov (sic!).
Stavba si vyžaduje prístupové cesty široké 5 metrov, ktoré zhutňujú pôdu a robia ju neúrodnou. Ak sa nachádzajú vedľa poľa, stratí sa niekoľko hektárov úrodnej poľnohospodárskej pôdy.
Ak sa nachádzajú v lese, vyrúbu sa stovky stromov a obrovské časti lesa, čím sa ničí život v pôde, faune a flóre. Naviac – do okolia sa rozširuje chorobne nepríjemný turbínový zvuk motorov. Pracovné miesta vytvára nanajvýš prevádzkovateľ počas výstavby, ale nie po nej.
➡️ Finančný aspekt:
Veterná energia je len obchodný model; v stávke sú miliardy. Pod zavádzajúcou nálepkou „obnoviteľná energia“ je cieľom odkloniť sa od ropy a plynu.
EÚ dotuje veternú a solárnu energiu miliónmi eur, čím diktuje svoj program národným štátom. Zastavila tým dodávky lacného plynu z Ruska.
➡️ Ľudský aspekt:
Rakúski občania, ktorí sa stavajú proti monštruóznym energetickým turbínam vo svojom bezprostrednom okolí, sú označovaní za nacistov, problémových ľudí, konšpiračných teoretikov, pravicových extrémistov a reakcionárov.
Nie sú braní vážne, ich hlasy sú ignorované a v ľavicovej tlači sú hanobení ako pravicoví konšpirační teoretici. Ich stretnutia sú narúšané, ich argumenty zamietané a je im upierané právo na sebaurčenie nad ich životným priestorom.
➡️ Veterné turbíny postavené po celej krajine im ukazujú prostredník: Musíte sa podriadiť! Starostovia a farmári sú lákaní sľubmi rýchlych a značných súm peňazí, ktoré zdanlivo „padajú z neba“ bez akéhokoľvek úsilia z ich strany. Väčšina na tento trik naletí.
odkaz na článok:
https://slovanskenoviny.sk/peticia-velky-klam-ziadna-cista-technologia/
P.S: Verme, že Zdravý Rozum na Slovensku zvíťazí!
Je to skúška starostov obcí + súčasnej vlády SR, napriek tomu, že Kontrakt podpísali Vlády Matovičo-Hegero-Odora..
Požár v bateriovém úložišti v Nové Paki způsobil škody ve výši 20 milionů korun
https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/pozar-bateriove-uloziste-nova-paka-hasici.A260514_152844_hradec-zpravy_ba
Všetci vieme, že sú to satanstvá. Ale ako z toho von, z tohto usporiadania sveta, kompletne ovládnutého zlom?
Keď tak o tom premýšľam, tak najpravdepodobnejší scenár ako vykoreniť to zlo možno nájsť v proroctve Pátra Pia o troch dní temna. Po týchto dňoch sa všetko vyčistí a na nejaký čas bude pokoj. Zatiaľ k tomu ešte neprišlo preto, že Pán Boh stále čaká na obrátenie nejakej časti ľudí, keďže On je nanajvýš trpezlivý a dobrotivý a nechce zatratenie človeka. Momentálne iné riešenie, pre ukončenie tohto satanského besnenia, ako je Boží zásah nevidím. Ak to niekoho zaujíma, tak nech si dá do vyhľadávača „páter Pio tri dni temna“.
To nebude iba pár dní temna, ale možno aj 50 rokov temna. Iba najhlavnešia udalosť „súdny deň“ sa stane za jediný deň, preto sa to nazýva „deň“ a nie súdny mesiac, alebo súdny rok. Táto vec bude mať ale svoje dozvuky v podobe prírodnej katastrofy tak veľkých rozmerov, že to súčasné ľudstvo ešte nevidelo. Táto vec odstráni väčšinu populácie z planéty. Ale môžeme sa na to pozerať ako na Boží zásah. Za celú dobu existencie planéty sa stalo už milióny súdnych dní. Každých 12-tis rokov je súdny deň. Je to opakujúci sa cyklus, kedy sú civilizácie ničené. Naposledy sa to stalo s Atlantídou.
Hlavným problémom západu a ľudstva vôbec je nemorálnosť a lakomosť všeobecne no najviac v štruktúre elít a oligarchov. Títo ničia svet s najväčšiou obludnosťou. Skratka bolo by potrebné obmedziť rast bohatstva jednotlivcov do miery ktorá začína ničiť a ohrozovať planétu a ľudstvo ako také. Zastropovať zisky čo sa ale zrejme nikdy nestane preto že každého kto by to chcel alebo mal moc urobiť elity zabijú. Preto je kapitalizmus s nekonečnou chamtivosťou najväčší problém ľudstva. Bolo by potrebné to celé prebudovať a vrátiť sa k sociálnemu štátu bez superboháčov a bez korupcie čo je však v tejto ľudskej hnilobe neuskutočniteľné sci-fi
https://aragonit11.blogspot.com/2026/05/xxii.html
https://energieupramene.blogspot.com/2026/02/vetrniky-nikdy.html?m=1. Neviem nájsť, kde som sa dočítala o tom, ako spadla veterná turbína v Nemecku a ďalšia v nejakej severskej krajine. Pôda zdevastovaná možno na 100 rokov.
Solár má byť v obehu ako „ekologická“ technológia len dovtedy dokedy nebude dosiahnutá Zlatá pol miliarda. Súbežne s tým má svet „dostať“ od elít oveľa vyššie technológie, ktoré ale budú oveľa nižšie oproti tým technológiám, ktorými budú disponovať Globalisti. To preto aby mali vždy nadvládu a moc nad tými, ktorých ovládajú. Svoje veľmi vysoké technológie, ktoré budú mať Globalisti nikdy neposunú nižšie tam kde tamojšie vysoké technológie nestačia na stabilizáciu danej oblasti/štátu, daná situácia sa bude riešiť inak – samozrejme v rámci KONCEPCIE Globalistov – Parazitov. Toto šachovanie s tým kde, kedy a komu ako vysoké technológie budú dané k používaniu – že toto sa bude diať stále až do konca DAVO EKITÁRSKEHO USPORIADANIA SVETA pod riadením Globalistov – to mi bolo jasné snáď od ZŠ. – že tí, ktorí sa najviac boja- že tí sa vymedzujú mimo ľudstvo a kujú pikle ako sa na tejto planéte udržať. Udržať sa normálnym spôsobom života nedokážu – už ľudskosť stratili a tak im zostava len parazitovať a KONTROLOVAŤ.
Jedna vec je čo chcú a druhá ako to celé na Zemi skončí – skončí to totálnym zničením Parazitov – Temna. Žiadne technológie im nakoniec nebudú platné lebo TO ČO ROZHODUJE niesu ani technológie a ani koncepcie ale Vyššie Zákonitosti.
Achnaton dobrý postreh Elity vládnu práve pomocou tajných technológií ale mohlo by im to raz zlomiť väz
Fico a jeho vláda chcú Slovensko pokryť veternými elektrárňami. V tichosti pripravujú projekty a plány, aby sa o tom ľudia nedozvedeli.
https://www.inenoviny.sk/fico-a-jeho-vlada-chcu-slovensko-pokryt-veternymi-elektrarnami-v-tichosti-pripravuju-projekty-a-plany-aby-sa-o-tom-ludia-nedozvedeli/
——————–
Fico vtúpil do KSČ v roku 1983
R-Fico o Šimečkovej matke: Subvenčný podvod ako hrom. SR
28.4.2026 Nikdy v histórii Slovenska sa nestalo, aby nadácia, ktorá bojuje proti korupcii, chránila
človeka, ktorý manipuloval so štátnymi dotáciami a nechával si ich viackrát preplácať. Na tlačovej
konferencii to uviedol premiér SR Robert Fico (Smer-SD). Informoval portál televízie ta3. Reagoval tak na zistenia Nadácie Zastavme korupciu v súvislosti s poskytovaním dotácií. Premiér: Podozrenia odhalili audity na ministerstvách…. Fico tvrdí, že ku kauze subvenčných podvodov spáchaných matkou
lídra opozičného PS Michala Šimečku prišli pri auditoch na ministerstvách. Škoda sa podľa neho blíži k sume 140 000 eur.
To sú len prvé lastovičky – ťahy…pre verejnosť.
https://skspravy.sk/slovensko/kauza/fico-o-simeckovej-matke-subvencny-podvod-ako-hrom/
_____________________________________________________
R-Slovensko podalo žalobu na Súdny dvor EÚ kvôli rozhodnutiu Európskej únie
zakázať dovoz ruského plynu SR
29.4.2026 Slovenská republika v piatok 24. apríla 2026 oficiálne podala žalobu na Súdny dvor
Európskej únie v Luxemburgu. Žaloba smeruje proti nariadeniu Európskeho parlamentu a Rady z 26.
januára 2026, ktoré stanovuje postupné ukončenie dovozu ruského zemného plynu a prípravu na
zastavenie dovozu ruskej ropy.
https://www.infovojna.com/article/slovensko-podalo-zalobu-na-sudny-dvor-eu-kvoli-rozhodnutiu-
europskej-unie-zakazat-dovoz-ruskeho-plynu
Kto nás všetkých chce dostať bez rebríka na povalu? Ideálny čas sa prebrať…a nielen pre nás v SR ale aj pre celú západnú Európu. Je čas a príležitosť ísť iným smerom než do jadrovej katastrofy alebo do všeobecnej krízy zdrojov a (hlavne potravín) pod zámienkou hrozby z amerického Hentenviru.
Je to len poplašná správa alebo sa skutočne niečo deje a pripravuje?
„Všem , kdo znají náš výzkum , říkám : Opusťte města hned teď . Vyhledejte venkovské oblasti daleko od antén , abyste si zachránili život . Toto není virus ; je to frekvence 26 GHz která aktivuje grafen který byl masivně vstřikován do populace prostřednictvím vakcín proti COVIDU a dalších injekcí . Neplýtvejte energií snahou někoho přesvědčit ; odhalte tuto biologickou časovanou bombu
VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=mWVGaOwwzB8
Teraz všetko závisí či Globalisti dokážu podporiť Rusko do tej miery – skôr času než USA a západ spustí s podporou kolaborantov v Rusku jadrový útok na Rusko. Celá civilizácia teraz závisí na Rusku. Globalisti si to uvedomujú ale neskutočne tupá Americká štátna elita a kolektívny Západ nie. USA/Koza si myslí, že Rusko na jadrový útok neodpovie ale Globalisti vedia, že odpovie. Gkobalisti poznajú Ruskú kultúru a mentalitu narozdiel od Amerických štátnych elít a Koza.
Ten nový „vírus“ bol mimochodom tuším okrem iných médiách aj v Akty X v 90 rokoch, nieje to nič nové. Dosť to súvisí s ukončením bojov na Okrajine kde Globalisti (s Trumpom) rušia pôsobenie USA a Koza. Lenže USA a Koza sa z Okrajiny nechce. Zároveň je tam mnoho biologických laboratórií, ktoré majú USA/Koza pod kontrolou. Situácia je taká že USA a Koza vidia, že budú musieť z Okrajiny nechcene odísť a s tým súvisí aj to ohlasovanie nového víru – je to nástroj Americkej štátnej elity jak tlačiť na štáty (hlavne Európu kde majú baštu /napumpované doláre) – nástroj jak prečkať v Európe obdobie Trumpa a Globalistov. Mylne sa domnievajú, že v Maďarsku vyhrali- to je i tak v réžii Globalistov pre projekt Trojmorie. Teraz keď je Európa zdrojovo vyčerpaná a na príkaz USA elít od Ruských lacných zdrojov tak USA pri nechcenom odchode z Okrajiny môžu cez hrozbu vírusu uzamknúť obyvateľov Európy čo najviac doma a začať podľa svojho prerozdeľovať zdroje podľa svojho uváženia – teda žiadny návrat k lacným zdrojom z Ruska ale energická a potravinová kríza – a tak donútiť štáty Európy v kompletnej zostave zaútočiť na Rusko ako za2 svetovej vojny.
Štátna elita USA sa potrebuje zachrániť a tú záchranu očakáva od Európy. Lenže vo veľkom pláne Globalistov USA a Koza majú byť rozložené, preformátované a znova zložené ale už nie ako hegemón – a to sa Štátnym elitam USA nepáči a tiež sa to nepáči elitam Európy, ktoré sú pod diktátom USA.
Pôvodne boli plány Globalistov a Elít USA a ich uskutočnenie vždy spoločné pretože Elity USA boli plne podriadené Globalistom. Teraz však sa ich predstavy o vládnutí na planéte v niektorých smeroch a cieľoch rozišli lebo Elity USA tak zdrojovo zosilneli, že sa dostali s pod riadenia Globalistov.
Ten akože vírus je teraz spúšťaný Elitou USA aby sa mohli zachrániť keďže sú Globalistami všade vo svete odstavovaní od moci.
Pre aragonit
Problemem solaru je jejich nizka ucinnost do 14 % dopadajici slunecni energie. Kdyz slunce je za mraky, vykon je minimalni.
Chybi studie hospodarnosti solaru od vyroby, pres jejich provoz a pak recyklaci a skody na okoli a lidi. Podobne u vrtuli. Ctete jen zaplacene studie vyrobci, kteri chteji vyrabet a vydelavat. Co to stoji a co to vyrobi. To zatajuji!
Ja solary mam. Nevim, zda neco vyluhuji kdyz prsi. To odteka do odpadnich vod.