Oznam – nový dizajn a funkcie na stránke

Milí čitatelia,

Po vyše 5-tich rokov od vzniku stránky Kampane za pravdu v medicíne a Bádateľ.sk sme sa rozhodli pre jej celkovú prestavbu od základov, zahrňujúc prechod na novú a modernejšiu technologickú platformu. Bola to pre nás pomerne náročná úloha a zároveň výzva na ďalšie zlepšovanie služieb vám, našim čitateľom. Za dobu existencie stránky sa jej obsah podstatne rozrástol na takmer 300 článkov, prevažne z oblasti alternatívnej medicíny, stravy a zdravia.

S radosťou Vám teraz oznamujeme dokončenie prác na prebehnutom redizajne stránky a jej dnešné sprístupnenie. V stručnosti uvádzame hlavné vylepšenia a nové funkcie:

  • Dynamický formát – šírka stránky sa automaticky prispôsobí veľkosti vášho monitora pre akékoľvek rozmedzie medzi 940 až 1366 pixelov, teda pre najrozšírenejšie veľkosti obrazoviek. Pre vás to znamená, že stránka sa vždy na monitore zobrazí celá, bez nutnosti posúvať jej obsah (scrollovať) doprava alebo doľava.
  • Komentáre k článkom – na predošlej platforme stránky bolo síce možné diskutovať vo fóre, no nebolo možné vkladať komentáre priamo do článkov. Teraz toto obmedzenie neplatí a je možné reagovať s Vašimi pripomienkami priamo na jednotlivé články. Pre možnosť vkladať komentáre musíte mať vytvorený na našej stránke účet a byť v čase komentovania prihlásený.
  • Možnosť samostatného vytvorenia si účtu – doteraz ste museli o účet požiadať. Pred časom sa síce dalo samostatne zaregistrovať aj na starej stránke, no túto možnosť sme museli v dôsledku vysokej miery spamu deaktivovať. Nová platforma poskytuje oveľa lepšie možnosti zabránenia spamového vytvárania účtov. Tuto by sme radi poznamenali, že vaše osobné údaje naša stránka neposkytuje žiadnym tretím osobám, ani vás nezaťažuje množstvom propagačných emailov ako je tomu zvykom na niektorých iných portáloch. Na vaše emailové adresy môžeme z času na čas zaslať informácie, ktoré považujeme za dôležité.
  • Možnosť prihlásiť sa na odoberanie noviniek cez email alebo RSS – možnosť odoberania správ cez RSS alebo emailom cez Feedburner predstavuje výbornú možnosť ako ostať vždy informovaný s aktuálnym obsahom na stránke. Služba Feedburner, patriaca firme Google, zašle na váš email raz denne správu o nových článkoch v prípade, ak sa v ten deň nejaké nové články na stránke objavili. Ak nie, email generovaný nebude, takže sa nemusíte obávať zbytočného zahlcovania vašich emailových stránok.
  • Užívateľsky príjemné URL adresy – určite ste si už všimli, že URL adresy na novej platforme sú ľahko čitateľné a teda užívateľsky omnoho príjemnejšie. Ak sa stretnete s odkazom na našu stránku niekde inde na internete, tak je možné už priamo z URL adresy vydedukovať o aký článok sa jedná. Všetky staré linky ostávajú v platnosti a tak by sa nemalo stať, že po kliknutí na jej predošlú formu sa vám článok nezobrazí – budete jednoducho presmerovaní na novú adresu. Napriek našej snahe pokryť všetky kombinácie rôznych adries (vyše 3500) sa môže stať, že niektorú z nich sme prehliadli. V takom prípade prosím využite navigáciu cez kategórie, prípadne internú funkciu „Nájdi“, respektíve „Search“. Tiež sú možné prípady, že niektoré články alebo oblasti zo starej stránky sme do novej neprenášali. Takéto linky budú teda buď neaktívne, alebo sa vám zobrazí stará stránka.
  • Jednoduchšia a rýchlejšia navigácia – na starej stránke si navigácia z titulnej strany na jednotlivé články v kategóriách vyžadovala niekedy dosť veľa medzikrokov. V novom dizajne je možné zobraziť obsah jednotlivých kategórií jediným klikom na tú-ktorú kategóriu. Pre staršie články potom ešte jeden alebo dva ďalšie kliky navyše pre hlbšiu navigáciu do archívu.

Dúfame, že sa Vám dizajn a funkcie novej stránky budú páčiť a rýchlo si ich obľúbite. Ak by ste mali akékoľvek otázky alebo pripomienky, budeme radi ak nás budete kontaktovať – či už privátne cez email, kontaktný formulár, alebo verejne cez komentáre k článkom alebo cez verejnú diskusiu vo fóre.

S pozdravom,

Vaša Kampaň za pravdu v medicíne & Bádateľ.skPodobné články

Odoberajte nové články na email

Páčil sa vám tento článok? Potom odoberajte zdarma nové články emailom:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky môžu vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie.

 

Komentáre

  1. pekna uprava, dakujeme 🙂

Pridajte komentár

*