Kalavskej chorý nápad: Besné psy medzi ľudí môžu, neočkované deti nie

Print Friendly, PDF & Email

Ako sme už spomenuli v našom minulom článku, ministerka zdravotníctva Kalavská pripravila a do parlamentu predložila návrh zákona, ktorým sa má zakázať prijatie neočkovaných detí do materských škôlok.

Avšak, tak ako každý zákon, je nutné aj tento posudzovať v kontexte s inými zákonmi, vyhláškami a nariadeniami úradov. Takáto naša analýza však odhalila čosi šokujúce.

Chorý paškviľ, ktorý vytvorila Kalavská

Keď sa bližšie pozriete na tento zákon tak zistíte, že sa ním znižujú práva občanov Slovenskej republiky pod úroveň psov. Celá situácia je o to viac poburujúcejšia, že sa jedná nie o bežných občanov, ale tých najbezradnejších a najzraniteľnejších – deti.

Áno, čoskoro, zdá sa, budú mať psy väčšie práva ako vaše deti. Ide doslova o hyenizmus a vymyslela ho osobne ministerka zdravotníctva Kalavská.

Totižto, súčasne s návrhom zákona o zákaze prijímania neočkovaných detí do materských škôl predložila Kalavská návrh zákona, ktorým sa povolí vstup psom do reštauračných zariadení. Podľa našich informácií uvedený návrh zákona však nehovorí nič o tom, či uvedené psy musia byť zaočkované alebo nie.

No a keďže to návrh zákona špeciálne neupravuje, znamená to, že do reštaurácií budú mať voľný stup aj neočkované psy a dokonca aj také, ktoré teoreticky môžu mať besnotu.

Takže kam sme sa to dostali?!

Zdravé deti medzi ľudí, zatiaľ len do škôlok, nebudú môcť ísť, no potenciálne besné psy do reštaurácií áno. Škôlkami to však končiť nemusí. Čo príde ďalej? Vozidlá verejnej dopravy, nákupné centrá, detské ihriská? Budeme ako kedysi v segregovanej Južnej Afrike?

Nesmieme tiež zabúdať, že každé okliešťovanie ľudských práv sa robí takzvanou salámou metódou. Najprv začnú s jednou vecou a ak sa nestretnú u obyvateľstva s príliš silným odporom, nasleduje ďalšia vec a potom ďalšia. Kde sa to zastaví?


Náš tip: Túžite po pevnom zdraví? Vyskúšajte jedinú spirulinu na našom trhu, ktorá sa suší niekoľko rokov, vďaka čomu má najvyššiu kvalitu. Viac informácií tu

Kto bude zodpovedný za to, ak vás v reštaurácii pohryzie besný pes?

Radi by sme sa našej Vasilisi Premúdrej, alias ministerky Andrei Kalavskej, opýtali, kto bude niesť zodpovednosť za to, ak človeka v reštaurácii pohryzie neočkovaný pes a teda potenciálne besný pes?

Čo bude nasledovať potom? Bude daný pes vyšetrený na besnotu? Kto to zabezpečí? A ak majitelia s daným psom odídu, bez toho, aby poskytli poškodenému svoje osobné údaje, čo potom?

Bude musieť ísť potom ten človek dať sa preventívne zaočkovať proti besnote, čo obnáša 14 injekcií do brucha, jednu každý deň počas 2 týždňov, respektíve po novom 5 očkovaní v priebehu mesiaca? Ako to chce riešiť naša Vasilisa Premúdra?

Dokonca, na prenos besnoty nemusí dôjsť ani k uhryznutiu, stačí aj menšie poškrabanie, ktoré si človek vôbec nemusí všimnúť. Prípadne sa dotkne predmetu, ktorý predtým pes oblízal a ruku si následne dá do úst (napríklad pri jedení chleba ku gulášu).

Čo bude potom? Aký plán má Vasilisa Premúdra?

Ignorancia ministerstva zdravotníctva

Ministerstvo zdravotníctva sme ohľadne tejto témy kontaktovali a pýtali sa ich na to. Oni však nemajú v sebe ani toľko kúska svedomia a slušnosti, aby sa uráčili nám (a teda aj vám, našim čitateľom) odpovedať.

Dokonca tam majú celé tlačové oddelenie. Na našu jednoduchú otázku, či sa povolenie vstupu psov do reštaurácii týka všetkých psov alebo len očkovaných, nedokázali odpovedať ani jediným slovom (všetkých/očkovaných).

Keď je arogantná Vasilisa Premúdra, tak aspoň jej hovorkyňa si mala dať tú námahu a odpovedať. Ale ani to nie.

Je platená z verejných zdrojov a nič nerobí. Načo tam potom sedí ako kvočka na vajciach? Ak nedokáže hovorkyňa ministerstva odpovedať na novinárske otázky, tak nech sa spolu s Vasilisou obe zbalia a idú kadeľahšie.

Toto je názorná ukážka arogancie moci. Naozaj už je najvyšší čas vysporiadať sa darmožráčmi nielen na ministerstvách, ale celkovo v štátnej správe.

Cicať verejné zdroje – to áno, to vedia dokonale. Trebalo by ich odtiaľ čím skôr všetkých povyhadzovať a nech ukážu, ako sa dokážu uživiť v súkromnej sfére vlastnou prácou a umom.

To by ich zrejme veľmi rýchlo prešla chuť vymýšľať spôsoby, ako daňovým poplatníkom znepríjemňovať život.

Pomôžte nám vyvinúť verejný tlak na Kalavskú

Ak ste súčasným dianím rovnako znechutení ako my, pomôžte nám vyvinúť na Ministerstvo zdravotníctva a ministerku Kalavskú verejný občiansky tlak.

Dajte jej emailom alebo telefonicky vedieť, že s uvedenými návrhmi zákonov nesúhlasíte a žiadate ju, aby stiahla tak zákon zakazujúci prijímanie neočkovaných detí do škôlky, ako aj zákon povoľujúci psy v reštauráciách.

Emaily na ministerku Kalavskú a Ministerstvo zdravotníctva SR:

 • ministerka@health.gov.sk
 • info@health.gov.sk
 • office@health.gov.sk
 • tlacove@health.gov.sk

Telefón na Ministerstvo zdravotníctva SR: 02 / 593 73 111

Tiež môžete podpísať túto petíciu (po podpise nezabudnite potvrdiť zaslaný email). Ak sa vyzbiera 10000 podpisov, vláda sa petíciou bude musieť zaoberať.

Pomôžte nám prosím dostať k ministerke Kalavskej odkaz, že arogancia moci a choré nápady sa na Slovensku už ďalej tolerovať nebudú. Ďakujeme!

Spracoval: Badatel.netPodobné články

Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky môžu vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie.

 

Komentáre

 1. Psy do restauracii chodili 30 rokov a nikdy nebol problem, zakazali to cca pred rokom a bolo to vyhodnotene za najhorsi pocin roka. Domaci psy su ockovane. Toto nerieste.

  Suhlasim s tym ockovanim deti- je absurdne nutit rodicov k povinnosti ockovat deti, hlavne ked vieme ake su nasledy.

  • My sme to prirovnanie použili hlavne pre zvýraznenie absurdnosti Kalavskej zmýšľania.

  • Aké sú následky ?? Že sa nešíria choroby ďalej ?? Ako osýpky a podobne ??

   • Chcete vedieť aké sú následky očkovania? Napríklad autizmus, Guillain-Barreho syndróm, encefalitídy, detská cukrovka, všakovaké alergie, juvenilné artritídy, anafylaktický šok (niekedy končiaci smrťou) a mnohé ďalšie.

    Osýpky sa v 50-tých rokoch minulého storočia považovali za bežné detské ochorenie, z ktorého si mnohí robili niekedy srandu. Dnes vďaka médiám sa z toho robí masová hystéria.

  • V osadách psy nie sú očkované.

   • neznamená to, že pes, ktorý nie je očkovaný je besný… na Slovensku sa x rokov nevyskytla žiadna besnota

    • Vaša logika je rovnaká ako logika, ktorú používa Kalavská ohľadne detí. Načo im potom zakazovať vstup do materských škôl? Nie ste konzistentní…

 2. Ja dávam za pravdu redakcie, je to totálne choré, aj to očkovanie nie je ako bývalo kedysi, dnes ním ide o to ako docieliť ľudí k príslušnosti a nepritestivať. A.to je celý problém sérami postupne zmeniť ľudské CHOVANIE a postupom celé DNA. V Amerike, si kvôli tomu nedali zaočkovať v jednom meste ani jedno dieťa, lebo vedia čo to sérum obsahuje a načo slúži. Tu na slovensku už poškodilo veľa zdravých detí, tak trochu premýšľate, PREČO? A prečo to nebolo kedysi?

 3. .Starosta

  To nemá z vlastnej hlavy.opici sa po talianoch.najprv potrebovali uzákoniť aby deti museli chodiť do škôlky.ze je to povinné a potom škôlky podmienil očkovaním. Jednoducho zastrašovať.ale sa im to vráti a v plnej sile.opicit sa to áno ale niečo rozumné v prospech národa to asi kedy

 4. Ako môže nezaočkované dieťa ohroziť deti zaočkované ? Nie je všetko čierno-biele, ale dnes nútia ľudí, aby sa očkovali proti všetkému,.
  V ČR platí nejaký zákon, úprava – ak štát niečo prikazuje, musí za to niesť aj zodpovednosť. V prípade očkovania malých detí by som zrušila povinnosť a blbosť zároveň, že podpisom potvrdzujem – pred očkovaním- že som bola informovaná atď. Nie som doktor, ako môžem posúdiť prípadné následky ?

  • Neočkované deti pravdepodobne nijako neohrozujú deti očkované, ale čím menej zaočkovaných ľudí tým menšia imunizácia obyvateľov a tým väčšia možnosť šírenia možnej epidémie

   • Účinok očkovania aj tak u väčšiny vakcín vyprchá do 10 rokov. Takže celá dospelá populácia je v podstate akoby vôbec neimunizovaná.

 5. Súhlasím s vyjadrením a postojom prvej z diskutujúcich p. Ivety. Nevidím dôvod, aby nemohli do reštaurácie vodiť svojich psov majitelia. Psy sú zaočkované a vychované. Takýto prístup je zavedený skoro na celom svete. Čo sa týka detí, povinnú škôlku od 5 rokov dieťaťa doporučujem . Je to veľká výhoda pre deti, lebo sa veľmi rýchlo a bez problémov prispôsobia školskému režimu. V žiadnom prípade však nesúhlasím s podmienkou núteného a podmieneného prijatia do škôlky na základe očkovania.

  • Vážená pani Emília ! Nesúhlasím s Vami ,pretože každý majiteľ sa stará o svojho miláčika po svojom a nie sú všetky vychované ako aj nie sme rovnakí čistotný ľudia. Na rozdiel medzi psom a človekom v reštaurácii Vám uvediem jeden príklad zo života : Boli sme s manželom v reštaurácii ked jeden vychovaný psík si lýzal – čistil pozadie a následne jeho vychovaný majiteľ mu dal olýzať tanier so zvyškami jedla. Viete nie som proti psíčkarom , ale do tej reštaurácie už v živote nevkročím aby som jedla z takých tanierov.Keď niekomu takto chutí nech si vyskúša aj opačnú situáciu a to jesť v búde psa a to si myslím , že ten pes mu to nedovolí. Ďakujem za pochopenie!

 6. Psy do reštaurácií nepatria. Sú nosičom parazita – toxocara psia, a to aj v prípade, ak sú očkované. Ohrození budú všetci návštevníci reštaurácií, nielen besnotou. Skúste si vygoogliť aké následky môže mať pre človeka nákaza toxocara psia (aj mačacia), nebudem to vypisovať, bolo by to na dlho. Ak je človek zdravý, t.j. má dobre fungujúci imunitný systém, prípadnú nákazu zlikviduje. Ale ak nie, potom sa môže usídliť v ľudskom organizme a spôsobiť tie najrôznejšie ochorenia. Tieto sa nemusia objaviť hneď, ale po týždňoch, mesiacoch, rokoch, úplne nenápadne… nikto si to nedá do súvislosti s nákazou od psa/mačky a dnešná medicína nedisponuje dostatočnými diagnostickými metódami na odhalenie parazita v tele. Vlastne o to ani nemá záujem.
  Očkovanie detí, ak to už inak nejde, by bolo potrebné posudzovať individuálne. Existuje test, ktorý preukáže, či dieťa dokáže zniesť toxicitu očkovacej látky bez poškodenia organizmu. Je trestuhodné, že sa nevyužíva. Vyvinuli ho v Nemecku, Avšak podľa dostupných informácií by som svoje dieťa určite očkovať nedala, aj za cenu toho, že ho nevezmú do škôlky. A čo škola – ani tam ho nevezmú? Toto sa už nerieši? Uvedomujete si absurdnosť tejto situácie? Ide tu skutočne o zdravie, detí alebo o niečo úplne iné?

 7. Proč mají psi trpět za pomatenou Kálavskou a mít někam vstup zakázaný? Když si někdo vezme psa do restaurace (do dopr.prostředku, do parku…a vůbec všude, kde jsou -všelijací-lidé), určitě je to pes vychovaný, nezablešený, zdravý apod. Mimoto je známo, že musí být na vodítku a mít náhubek, i když to není lítá kousavá bestie, ale normální vychovaný „člen rodiny“. Ujeté paní Kálavské na druhé straně fakt nevadí, že např. nám sem neočkovaní migranti vozí všelijaké opičí nemoci, které tu dřív nebyly, proti kterým nemáme vytvořené protilátky, v mnohém případě se ani neví, jak to řádně léčit? Ano, občas se mezi našimi vy – volenými najdou takové karikatury s IQ pod bodem mrazu. A jako takové si ani nejsou schopny uvědomit, co PÁCHAJÍ(za ty svoje platy) ZA ŠKODY. Jestli ta na obrázku je ona paní, není se co divit, stačí se na ni jenom mrknout. PROBOHA, kdo může toto volit?
  A ještě něco: Čeho se bojí rodiče očkovaných dětí? Mají je přece proti nemocem očkované! Očkované děti přece nemoc, proti které jsou očkované, dostat nemohou? Tak jsk je to s tím očkováním? Chrání děti (dospělé, staré lidi) proti něčemu nebo nechrání? Kdo má zdravý selský rozum si správně odpoví sám. Ani nemusí být zdravotník nebo vládní činitel…

 8. Maximiliam

  Psy musia byč povinne očkované proti besnote,tak o čom to rozprávate??
  Nemiešajte jablká s hruškami.Keď máte biečo proti Kalavskej tak píšte o tom,
  a nevyvolávajte zbytočnú paniku.

  • No v zákone, ktorý predložila Kalavská nie je, že musia. Preto o tom píšeme.

   • Maximiliam

    Čítajte zákon o veterinárnej starostlivost.

    • Zákony by mali byť navzájom konzistentné. Čo ak do reštaurácie príde turista so psom, na ktorého sa slovenský zákon o veterinárnej starostlivosti nevzťahuje?

     Rovnakú logiku môžeme použiť aj pri deťoch. Načo špecifikovať do zákona zákaz prijímať neočkované deti do materských škôl, keď iný zákon aj tak hovorí, že očkovanie je povinné (a teda sa predpokladá, že všetky deti sú očkované)?

     Alebo ešte inak: Ak predpokladáme, že nie všetky deti napriek povinnosti sú očkované, potom nesmieme predpokladať ani to, že všetky psy sú napriek povinnosti očkované. V tomto používa Kalavská dvojitý meter.

     • maximiliam na druhú

      maximiliám , čo na to povieš ,ty mudrák . . .

     • Povinné očkovanie psov proti besnote je povinné. Je nejaký postih, ak majiteľ nedá psa očkovať proti besnote? Myslím, že aj čipovanie je už povinné. Na chalupe máme susedu, ktorá psa neovláda a vyhovára sa na to, že psa nevedia dať zaočkovať, pes nerešpektuje svojich majiteľov, je údajne neovládateľný, aby absolvoval očkovanie (v súčasnosti sú prostriedky na to, aby bol pes utlmený a dal by sa zaočkovať), a končí to pri tejto výhovorke. Miestny veterinár mi oznámil, že majiteľ zodpovedá za psa a rieši sa to, až keď sa vyskytne problém. Myslím, že to je už neskoro. Zodpovednosť majiteľa psa by mala byť v prvom rade v povinnom očkovaní, resp. pri nesplnení tejto povinnosti by túto situáciu mal riešiť miestny veterinár, ktorý má evidenciu očkovaných psov, resp. obecný úrad, ktorému sa platí daň za psa. Nestačí len vyberať dane, ale bolo by vhodné kontrolovať aj povinné očkovanie (nie som majiteľkou psa, neviem ako sa to v praxi realizuje). Tento konkrétny pes pohrýzol už minimálne päť ľudí, majiteľka skonštatovala, že zatiaľ sa nikomu nič nestalo. Pes sa nepohybuje len v uzavretom priestore majiteľky domu, ale má voľný výbeh po dedine a aj po poliach v okolí dediny.

 9. Na http://www.youtube.com treba dať do vyhľadávača Dr John Bergman – v mnohých videach vysvetľuje aký špinavý biznis je očkovanie.
  U nás na očkovací biznis je odborník Ing. Fillo z webu:
  http://www.slobodavockovani.sk
  Sama som obeť očkovania. Z jedného očkovania proti chrípke (na ktoré ma agresívne naviedli) som sa stala silným celoročným alergikom. Toto bolo uvedené aj na príbalovom letáku, lekárka (odborníčka), mňa laika o tomto neinformovala. Okrem toho kto trpí nejakým autoimunitným ochorením nemá byť zaočkovaný, lebo imunita Th1 a Th 2 sa vychýlia a človek môže veľmi ochorieť. Mnohí ľudia nevedia na čom sú pripravované vakcíny, aké prídavné látky sú vo vakcínach. Elity sveta plánujú zaviesť aj povinné očkovanie dospelých (riadna depopulácia). Napr. v Argentíne ak chce niekto vstúpiť do manželstva musí predložiť papier, že prijal všetky očkovania a aj keď sa uchádza o šoferák. Mne toto očkovanie zobralo pol života a majetok.

 10. Dnešný článok Dr. Mercolu o očkovacom biznise:
  https://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2019/09/24/medical-exemption-for-vaccines.aspx
  Na http://www.naturalnews.com je veľa článkov o tomto – za všetkým sú peniaze. Ale napr. pán Bill Gates, ktorý zarába miliardy na očkovaní nedovolil svoje tri deti zaočkovať – pochopiteľne všetky sú zdravé.

 11. V Čechách MUDr. Eleková, prof. Strunecká odhaľujú biznis v očkovaní.

 12. Nton Ivanov

  Podľa mňa psí do reštaurácie nepatria ani žiadne iné zvieratá. Dneska už ľudia chovajú všetko možné od hadov a krokodílov až po tigre a leví. Ako k tomu prídu chovatelia ostatných zvierat, psíčkari si môžu zobrať svojho miláčika so sebou a oni nie? Nie som proti psíkom,ani iným zvieratám sám mám psíka a je dobré vychovaný, ale do reštaurácie by som s ním neišiel. Do reštaurácie sa chodí posedieť si s priateľmi, povečerať oddýchnuť si. Ak si so sebou zoberiete psíka,treba sa mu venovať, tak komu sa budete venovať psíkovi,alebo priateľom.

 13. Som starý človek a mám svoj názor, ktorý nevnucujem nikomu. Voľakedy sme svoje deti nechali bez námietky očkovať a nikomu sa nič nestalo. Tieto debaty považujem za následky dnešnej chorej liberálnej demokracie. Čo sa týka psov tam ministerka urobila chybu, zrejme pod nátlakom. Do reštaurácie kde je povolený vstup psom by som vošiel len raz a tým je to vyriešené.

  • Kedysi boli vakcíny monovalentné (proti jednej chorobe), nie ako teraz, že v Hexa vakcíne sa očkuje proti 6 chorobám naraz. Na toto by vám Kalavská a spol. povedali, že celkové množstvo antigénov (časti vírusov a baktérií) sa znížilo a teda celková záťaž na organizmus je nižšia. To je však veľká lož.

   Totižto, na to, aby s menším množstvom antigénov vyvolali adekvátnu imunitnú reakciu, tak začali do vakcín pridávať soli hliníka. Hliník ale okrem vybudenia imunitného systému je zároveň aj neurotoxín, ukladá sa v mozgu a spôsobuje autizmus či iné neurologické ochorenia. Neskôr v živote vedie hliník v mozgu dokonca k autizmu.

   Takže nedá sa porovnávať vakcíny kedysi a vakcíny dnes. Tie dnešné sú totálny chemický humus.

   • Staršie ročníky si ešte pamätajú počet očkovaní na sebe. Bolo ich oveľa menej, a prežili detské choroby bez zdravotných následkov. Boli bežnou súčasťou života.
    Tiež poznám dieťa, ktoré bolo dva dni po očkovaní paralyzované.

  • Edov priateľ

   dedo Edo , ešte treba požiť aby si zistil , že na násilnom očkovaní nie je nič liberálno demokratické !!! Je to proste nasilu !!!

 14. Tento zákon síce o očkovaní psov nič nehovorí ale iný zákon hovorí o tom že májitel psa je povinný každý rok psa zaočkovať a mať ho zacipovaneho takže ten komentár o tom že teoreticky môže ísť aj neockovany a brány pes je hlúposť nakoľko do reštaurácie vojde len pes s majiteľom a ten zodpovedá za očkovanie psa

  • Prečítajte si našu odpoveď na Maximiliama, nechceme sa znova opakovať.

  • Som zvedavý,koľko psov je zaočkovaných v Rómskych osadách. Určite 100%

   • Chcem vidieť, koľko Rómov bude chodiť so psami do reštaurácie. Takže nepleťte hrušky s jablkami… A na Slovensku sa x rokov nevyskytla besnota psov, preto sa povinne očkujú 1x za dva roky a nie 1x do roka, ako to bolo doteraz…

    • Takže Rómovia do reštaurácií a pohostinstiev nechodia? To nám príde trocha rasistické konštatovanie… Vy zrejme bývate v Bratislave a o zvyšku Slovenska ste počuli a videli len v dokumentárnych filmoch…

     • Pretože sa na Slovensku besnota nevyskytuje roky, nepovažujú všetci majitelia psov za potrebné ich očkovať. Kde majú istotu, že vakcíny pre psov sú v poriadku? Ja v tom logiku vidím. Čo pes, to takmer chorý pes, resp. predčasne chorý pes. Nezaočkovaný je zdravý. Toť môj postreh zo života. O čo prospešnejšie by bolo, keby sa systém očkovania začal robiť ako v minulosti aspoň proti besnote a síce za obecné peniaze, čiže z vybraných daní za psa. Teraz sa tu rozpisovať, kde končia dane za psov, by zbytočne zahlcovalo priestor.
      Verím, že plné útulky sú aj kvôli drahým veterinárnym službám. Nemá na ne každá domácnosť.

 15. Citujem pani Zuzanu: ,, … ak štát niečo prikazuje, musí za to niesť aj zodpovednosť. V prípade očkovania malých detí by som zrušila povinnosť a blbosť zároveň, že podpisom potvrdzujem – pred očkovaním- že som bola informovaná atď. Nie som doktor, ako môžem posúdiť prípadné následky ?“ Myslím, že stačí lekárovi nepodpísať informovaný súhlas a dieťa nezaočkuje. Tú zodpovednosť si na seba nezoberie 🙂 Alebo áno? Veď očkovanie je predsa bezpečné a to najlepšie čo môže do malého bezbranného a vyvíjajúceho sa telíčka pichnúť . ??? 🙂

 16. Tieto „dobrôtky“ sa nachádzajú vo vakcínach. Dnešný článok
  https://www.naturalnews.com/2019-09-24-you-wont-believe-whats-in-the-vaccines.html

 17. Sloboda v očkovaní

  Podpíšte, prosím, petíciu proti tomuto debilnému zákonu:
  https://www.peticie.com/peticia_proti_navrhu_novely_zakona__3552007_o_neprijimani_neokovanych_deti_do_predkolskych_zariadeni
  A nezabudnite potom v zaslanom maile kliknúť na potvrdenie podpisu.

Pridajte komentár

*