Absolútny hnus: Kalavská tlačí očkovanie, na ktorom zarába jej muž

Print Friendly, PDF & Email

Absolútny hnus: Kalavská tlačí očkovanie, na ktorom zarába jej muž

Pred pár dňami prebehla médiami takmer nepovšimnutá správa. Dlho pripravovaný zákon z dielne Ministerstva zdravotníctva o zákaze neočkovaných detí navštevovať materské školy poslanci Národnej rady SR posunuli do druhého čítania.

Ministerstvo zákon obhajuje tak, že sa tým snaží chrániť ostatné deti. V našom dnešnom článku si vysvetlíme, prečo sú argumenty ministerstva čistý blud, kde je pravda a aké sú zrejme skutočné motívy ministerky Kalavskej pre tento zákon.

Ohrozujú neočkované deti tie ostatné?

Spočiatku ministerka Kalavská tvrdila, že neočkované deti ohrozujú tie očkované a preto ich musíme pred nimi chrániť.

Tu ale niečo nesedí. Veď predsa, ak očkovanie funguje, tak tie očkované sú pred ochoreniami chránené. Alebo snáď očkovanie až tak skvelo nefunguje?

Keďže tento argument sa časom ukázal ako nezmysel, tak si už aj tí menej inteligentní na ministerstve zrejme uvedomili, že týmto verejnosť neohlúpnu. Preto svoj argument neskôr zmenili.

Najnovšie vyrukovali s tým, že chrániť musíme tie deti, ktoré ešte nedosiahli vek potrebný na očkovanie alebo nemohli byť očkované z iných dôvodov, napríklad kvôli oslabenej imunite.

Aj tu však logika pokulháva. Deti začínajú materskú školu navštevovať vo veku 3 rokov. To je vek, kedy už väčšina očkovaní prebehla, preto argument o nedosiahnutí veku neplatí.

Ostáva teda už len posledná vec, ktorej sa zúfalo držia, a to je ochrana detí, ktoré očkované byť nemohli, napríklad pre kontraindikácie alebo pre oslabenú imunitu.

Fajn, ale potom logicky by sa mal zákaz týkať len tých škôlok, kde sa takéto deti nachádzajú. Lenže zákaz sa má týkať všetkých škôlok, teda aj tých, kde žiadne dieťa s oslabenou imunitou, ktoré očkované byť nemohlo, nenachádza.


Náš tip: Zistite, aké vitamíny, minerály a doplnky stravy užívať pri rôznych ochoreniach. Viac informácií tu.

Tu však netreba zabúdať na to, že ohroziť dieťa, ktoré očkované byť nemohlo, nemusia len iné neočkované deti, ale aj neočkované učiteľky, údržbári, kuchárky v školskej jedálni, rodičia iných detí či iní ľudia, ktorí sa môžu v škôlke nachádzať v okolí týchto detí.

Na tých ostatných sa však zákon nevzťahuje. Preto, logicky, ani toto posledné odôvodnenie neplatí.

Čo je teda skutočným dôvodom pre zákaz?

Podľa nášho názoru existujú 2 skutočné dôvody pre tento nezmyselný, diskriminačný a zrejme aj protiústavný zákaz, ktorý bude brániť skupine detí k prístupu ku vzdelaniu.

Ide o nasledovné dôvody:

 1. Úbohá prízemná pomsta ministerky za neposlušnosť rodičov
 2. Možné ekonomické záujmy a korupcia zo strany firiem jej manžela

Poďme sa teraz bližšie pozrieť na oba možné pohnútky udatnej pani ministerky Kalavskej.

1. Prízemná pomsta za neposlušnosť rodičov

Viete, ako každý iný režim, tak aj súčasný nedemokratický režim, ktorý tu na Slovensku máme, chce, aby ho obyvatelia oddane a bez výhrad poslúchali. A tých, ktorí neposlúchajú, potrestá.

V tomto prípade majú byť ekonomicky potrestaní rodičia detí, ktorí majú oprávnenú obavu o zdravie svojich detí. Totižto, väčšina rodičov odmietajúcich očkovanie sú tí, ktorí majú s očkovaním zlé skúsenosti z minulosti.

Zrejme u ich detí došlo pri predošlom očkovaní k nežiaducim následkom očkovania a poškodeniu zdravia, preto nechcú riskovať ďalšie zhoršenie zdravotného stavu.

No hrôza! Taká trúfalosť a nepodriadenie sa vôli štátu sa zrejme ministerke nepáči, prebudili sa v nej despotické chúťky a rozhodla sa trestať takýmto nechutným spôsobom. Trestať rodičov prostredníctvom detí.

A to až dvojnásobne – deťom sa nedostane vzdelania a rodič si to ešte pekne zacvaká tým, že bude musieť ostať s dieťaťom doma a neisť do práce.

Ach tá „chrabrosť“ pani ministersky. Je to obyčajná podlosť, chrapúnstvo a čistý nepančovaný hnus bez prímesí. Že ju pri pohľade do zrkadla hanba nefacká…

2. Možné ekonomické záujmy a korupcia zo strany firiem jej manžela

Mnohí z vás ste to zrejme nevedeli, no manžel ministerky Kalavskej, Erich Kalavský, je človek z oblasti farmaceutického biznisu.

Podľa svojho profilu na sociálnej sieti LinkedIn (nájdete ho TU) pracoval od marca 2011 až do mája 2016 (5 rokov a 3 mesiace) pre známu farmaceutickú spoločnosť Pfizer, ktorá sa okrem iného zaoberá aj výrobou vakcín.

Z toho bol dokonca 2 roky na pozícii „Medicínsky líder pre vakcíny“.

Okrem firmy Pfizer má aj 1,5 ročnú pracovnú skúsenosť pre ďalšiu farmaceutickú spoločnosť  IQVIA, ktorá sa podľa svojej webovej stránky taktiež popri liekoch zaoberá aj výrobou vakcín.

Je teda možné, aby za krokmi ministerky Kalavskej boli tlaky zo strany jej manžela na prijímanie opatrení podporujúcich očkovanie z dôvodu finančného zisku farmaceutických firiem, pre ktoré pracoval alebo stále pracuje?

Uvedené skutočnosti poukazujú na zjavný konflikt záujmov ministerky Kalavskej. Ak by mala v sebe aspoň posledné štipky svedomia, tak by zo svojej ministerskej funkcie sama odstúpila.

Pomôžte nám vyvinúť verejný tlak na Kalavskú

Ak ste súčasným dianím rovnako znechutení ako my, pomôžte nám vyvinúť na Ministerstvo zdravotníctva a ministerku Kalavskú verejný občiansky tlak.

Dajte jej emailom alebo telefonicky vedieť, že s uvedeným zákonom nesúhlasíte a žiadate ju, aby predmetný zákon trestajúci rodičov a ich deti za neposlušnosť stiahla.

Emaily na ministerku Kalavskú a Ministerstvo zdravotníctva SR:

 • ministerka@health.gov.sk
 • info@health.gov.sk
 • office@health.gov.sk
 • tlacove@health.gov.sk

Telefón na Ministerstvo zdravotníctva SR: 02 / 593 73 111

Pomôžte nám prosím dostať k ministerke Kalavskej odkaz, že nehumánnosť, prízemná pomstychtivosť a korupcia sa na Slovensku už ďalej tolerovať nebudú. Ďakujeme!

Spracoval: Badatel.net



Podobné články

Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky môžu vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie.

 

Komentáre

 1. PROČ MÉDIA MLČÍ? ŠVÉDSKO KVŮLI „ZÁVAŽNÝM ZDRAVOTNÍM OBAVÁM“ ZAKAZUJE POVINNÉ OČKOVÁNÍ

  • Vo Švajčiarsku o tom,či svoje deti dajú,alebo nedajú očkovať,rozhodujú rodičia,a nie nejaká skorumpovaná luza!

 2. Rastislav

  Nebolo by rozumnejsie teda zalozit peticiu?Proti tomuto grcu sa treba postavit ved su to nase deti, nasa buducnost. Nechapem jak tento grc mohol prejst druhym kolom a henta chudera nech rezignuje alebo sa rovno obesi.

 3. No to sa mi snad len sniva…tak jej vlastny manzel pracuje pre farmaceuticke spolocnosti!!! No tak to snad uz ani nepotrebuje dalsi komentar!

 4. Vladimír Neumann

  Ano treba urobiť petáíciu ….toto je korporatívny fašizmus !

 5. Milí komentujúci ešte pred tým ako začnete nadávať by ste si mohli co to o očkovaní aspoň naštudovať. Ja ako verejná zdravotnícka viem ze množstvo zaockvanych priamo súvisí s prevalenciou vírusu v populácii. To znamená cim viac ludi zaockvanych tým mensia šanca na vznik ochorenia v populácii. Na margo vášho článku píšete o korupcii fajn. Môže byť to ci je niekto napojený niekam to je v tomto momente nepodstatne. Vďaka takýmto premudrelym mamičkám a oteckom ako ste vy sa na Slovensko vracajú osypky čierny kašeľ a tuberkulóza v omnoho vašom pomere a prečo? No pretože mamičky si niekde precitaju nezmyselné clanky o vedľa. Účinkoch a je to tu…. Takže dámy najskôr sa vzdelajte a potom píšte. A keď vaše deti začnú umierať na ochorenia ktoré v našej populácii už takmer vymizly tak možno otvoríte oci

  • Na to, že ste zdravotníčka, máte dosť vážne vedomostné medzery. Tuberkulóza je prevažne choroba chudobných a dnes sa proti nej už neočkuje.

   A čo sa týka napríklad osýpok, tak štatisticky je vyššie riziko úmrtia na vakcínu proti osýpkam ako na osýpky samotné. Viac o danej štatistike sa dočítate tu:

   https://www.badatel.net/statistiky-dokazuju-ze-mmr-vakcina-ma-vyssiu-umrtnost-nez-osypky/

  • Milá pani verejná zdravotníčka, keď som pred cca 5 rokmi bojovala s čiernym kašľom, všetci zdravotníci okolo a verte, že ich mám okolo seba dosť, tvrdili, že to nie je možné, to sa už u nás ani nevyskytuje, neskôr som sa dozvedela, že sme boli minimálne tri mamičky s čiernym kašľom, ktoré mali deti práve PO OČKOVANÍ PROTI ČIERNEMU KAŠĽU. Na Slovensku som sa k takýmto info samozrejme nedostala, že VŠETKY očkované deti OHROZUJÚ všetkých ne-očkovaných !!! Vrátane dospelých ale hlavne starých ľudí, vakcína ak účinkuje tak max do 10-ho roku života.. Vakcíny otrasne zaťažujú naše deti a keď už konečne okolo 8-10 roku končia takmer všetky OČKOVACIE POVINNOSTI,tak konečne začnú byť deti ZDRAVÉ !!! Niektoré to nezvládnu a ostáva kopa postihnutí (vrátane všetkých autistov). Kde sú Naše PRÁVA ??? Mám doma 3 „malé“ stvorenia a konečne z nich vekom to očkovanie „odchádza“ a pomaly postupne sme stále menej a menej chorľavý , ale verte tomu, že sa o tie svoje deti všetci zaujímame aj keď nemáme zdravotnícke vzdelanie. Som presvedčená, že o tom všetko viete, ALE BIZNIS JE BIZNIS !!!!
   KARMA JE ZDARMA 🙂 myslíme na to každý okamih a svet okolo nás bude hneď krajší..

  • vladimil kraus

   mila pani zdravotnicka len mi nepovedzte ze pred 40 rokmi davali do ockovacich latok take svistva ako je napriklad hlinik, za vasu odpoved vam vopred dakujem

 6. V minulom režime sme úplne všetci povinne proti osýpkam (aj ovčím kiahňam) očkovaní boli, aj tak sme ich dostali.

Pridajte komentár

*