Vitamín C: čistý v prášku i tabletách – kvalitný, nízka cena

Vážení čitatelia,

Ak si môžete dovoliť užívať len jediný vitamín, je všeobecne odporúčané užívať najdôležitejší vitamín – vitamín C (minimálne 3000 mg denne). Napriek odhováraniu „naslovovzatých odborníkov“ (ktorí v tomto obore nemajú najmenšie skúsenosti) užívať vitamín C vo vyšších dávkach, je vedecká skutočnosť o vitamíne C iná.

Skúsenosti tých, ktorých vitamín C je každodennou súčasťou, sú pozoruhodné a povzbudzujúce. Nebyť nespočetných emailov vyslovujúcich obdiv po pravidelnom príjme vitamínu C, neodporúčali by sme ho len na základe výskumu tak intenzívne.

Momentálne sa cena 1 gramu vitamínu C pohybuje od 0.04 Eur.

Na Slovensku sa cena 1 gramu vitamínu C  pohybuje od 0.13 do 0.27 Eur a viac a od zavedenia Eura tato cena stúpa!

Sú rôzne formy vitamínu C (od čistého kryštalického prášku až po C komplexy). Vitamín C nikdy nie je syntetický (ako to v nevedomosti hlásajú niektorí lekári), ale vždy sa vyrába rovnako – fermentáciou (prirodzený process). Vitamín C by mal byť lacným bežným tovarom (ako cukor a soľ), avšak je často miešaný s mnohými komponentami a zbytočne predražovaný.

Nasledujúce formy sú najviac požadované:

1. Vitamín C 1000 mg Time – 180 tabliet po 1000 mg s postupným uvoľňovaním s bioflavonoidmi. Prídavky obsiahnuté v tablete sú len také, ktoré sú nevyhnutné na vytvorenie tablety. Lamberts používa neškodlivé prídavné látky, zvyčajne na prírodnej báze.

2. Askorbát vápenatý – 250 prášku – pH neutrálna forma vitamínu C. Keďže je nekyslý (horkastá chuť), je veľmi prijateľný aj pre deti aj vo vysokých dávkach, keďže neprekysľuje. Neobsahuje absolutne nič iné okrem vitamínu C a vápnika.


Naša rada: Znížte si vysoký krvný tlak prírodnou cestou a bez liekov už za 23 dní. Tu zistíte, ako na to

Okrem Vitamínu C odporúčame aj mnohé iné doplnky. Ich podrobný zoznam, vrátane chorôb pre ktoré sú vhodné, si môžete prečítať v článku Odporúčané doplnky výživy.Podobné články

Odoberajte nové články na email

Páčil sa vám tento článok? Potom odoberajte zdarma nové články emailom:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky môžu vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie.