Voľbou Korčoka volíte vojnu! Nevoľte za prezidenta vojnového štváča, ktorý by neváhal vyslať vašich mužov, otcov a synov na smrť do ukrajinských zákopov!

Túto potravinu nazývajú „Zázračný zabijak dentálnych baktérií“


Print Friendly, PDF & Email

Túto potravinu nazývajú „Zázračný zabijak dentálnych baktérií“

Potrebovali by ste zdravšiu náhradu za klasickú zubnú pastu? Zdravšia, v tomto prípade znamená taká, ktorá nebude obohatená o jedovaté látky ako sulfáty alebo fluoridy.

Nuž, máme pre vás dobrú správu!

Je vedecky dokázané, že existuje jedna prírodná látka ktorá s vašou ústnou dutinou dokáže zázraky. Uhádnete čo to je?

Určite vám napadlo niekoľko celkom zaujímavých vecí a riešení, no vedci sa jednoznačne zhodli, že takouto látkou je kokosový olej.

Ten je známy aj ako „magický olej“, pretože obsahuje množstvo skvelých, ba až „zázračných“ zložiek.

Kokosový olej nie je výnimočný iba pre svoju schopnosť bojovať so zubným kazom. Ukázalo sa tiež, že je výborným liekom aj na kvasinkové infekcie ústnej dutiny.

Tu spadá aj Kandidóza (Candida albicans), ktorá je nebezpečná preto, že dokáže viesť dokonca až k smrteľne závažným infekciám.

Experti po celé desaťročia skúmali liečivú silu kokosového oleja. V súčasnosti je už dosť dôkazov o tom, že tento olej má na našu ústnu dutinu výborné účinky, preto ho silne odporúčajú.

Liečba kandidózy

Skupina výskumníkov v Athlonskom inštitúte technológie sa pustila do štúdie, kde skúmali účinky prírodného a stráviteľného kokosového oleja na niektoré z bežných typov baktérií, ktoré prežívajú v ústnej dutine.

Zistenia boli viac než úchvatné.

Kokosový olej je účinný pri ničení baktérií. A čo sa týka eliminovania kandidy v ústach, robí priam zázraky.

Cukry a spracované potraviny podporujú množenie kandidy. Jej následné premnoženie sa prejavuje symptómami ako:

  • Chronická únava
  • Opakované kvasinkové infekcie
  • Problémy s trávením

V prípade premnoženia v ústnej dutine môže spôsobovať infekčné afty, ktoré sa pri veľkom rozšírení liečia špeciálnymi anitimykotikami.

Zbohom vysoký krvný tlak

Kokosový olej je k štandardným liekom výbornou alternatívou. Jeho veľkou výhodou je aj to, že nemá žiadne nežiaduce vedľajšie účinky.

Okrem toho dokáže aj plne nahradiť mnohé dentálne produkty, od zubných pást až po dentálne vody. Tie totiž obsahujú toxické, neraz až sliznice leptajúce chemické látky.

Ako kokosový olej používať

Pre umývanie zubov si ho môžete naniesť na zubnú kefku rovnako ako zubnú pastu. Kokosový olej je tuhý pri teplotách nižších ako 20 stupňov Celzia, pre tento účel ho preto držte v chladničke.

Pre starostlivosť o ústnu dutinu si ním preplachujte ústa po dobu 3 až 5 minút. Po premytí ho vypľujte.

Pri vnútornom užívaní konzumujte jednu polievkovú lyžicu 2 až 3 krát denne. Môžete si ho pridávať aj do jedál. Najlepší je tepelne neupravovaný.

Vyberajte si kokosový olej opatrne

Keď budete kupovať kokosový olej, uistite sa, že je ide o kvalitný produkt.

Sú len dve možnosti – buď si vysokokvalitný a 100% bio (organický) kokosový olej kúpite cez internet alebo zájdete do dobrého obchodu so zdravými a kvalitnými potravinami.

Výber je na vás, no je dôležité aby olej, ktorý kúpite, bol naozaj tej najlepšej kvality.

Pre kúpu využite tieto tipy:

  1. Vždy si prečítajte etiketu. Ak je na nej IFS certifikát kvality a bezpečnosti potravín, znamená to, že tejto značke môžete dôverovať.
  2. Kupujte za studena lisovaný, nespracovaný a 100% organický kokosový olej.

Takýto olej zoženiete na Slovensku napríklad tuto a v Česku tuto.

Záver

O možných spôsoboch využitia tejto výnimočnej potraviny sme nedávno písali aj na našej stránke v článku 101 spôsobov použitia kokosového oleja.

Vrelo vám odporúčame si daný článok prečítať.

Teda nielen prečítať, ale aspoň niektoré z tam uvedených odporúčaní aj uviesť do praxe!

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroj: Coconut Oil Hailed as ‘Miracle’ Dental Breakthrough, Deadly Bacteria Killer

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Dobrý den,

    přes rok si vyrábím svoje zubní „pasty“. Začal jsem s těmi, kde hlavní složku tvoří kokosový olej s příměsí jedlé sody a jemně pomletých bylinek a koření (v libovolných kombinacích stevie, hřebíček, třezalkový květ, máta, šalvěj, mateřídouška, také myrha, na zjemnění také pomletá pohanka, zelený jíl nebo himálajská sůl). Od té doby téměř nemám problémy s afty, které jsem měl velmi často, prakticky neustále. Stejně tak často mi při čištění zubů krvácely dásně a to přestalo. Může k tomu ovšem pomáhat i vitamín C, jód a hořčík, které od té doby také užívám. Zubní pasta s kokosovým olejem se ale špatně převážela na cestách (v létě se zamastila i jinak spolehlivá sklenička). Kvůli pohodlí i doma (bez mastnoty z kokosového oleje) teď používám pouze uvedené směsi bez kokosového oleje. Díky článku mám tak příležitost zvažovat, že by se dal kokosový olej použít po vyčištění zubů buď jako ústní voda nebo k ošetření kartáčkem.

    • Ahoj. prosím, mohol by si mi bližšie popísať, ako si robíš tieto pasty? aj pomerovo… ak by to šlo, budem rada 🙂 Jana
      [email protected]

      • Ahoj,
        obvykle dělám cca 15 dkg směsi bylinek, koření a jedlé sody, kterou lze potom doplnit kokosovým olejem. Poměr bylinek + koření ku jedlé sodě dávám cca 1 až 1,5 : 2. K výše uvedeným bylinkám je samozřejmě možné doplnit i další dle chuti a libosti, např fenykl, meduňku atd. Bylinky používám sušené. Z bylinek a koření dám cca 1 dkg hřebíčku (ten je důležitý, aby pasta měla říz, o léčebných účincích bylin a koření se zmiňovat nebudu). Pro mě je důležitá stevie, ta totiž přebije chuť jedlé sody, která mi není moc příjemná.

        Všechny suché složky melu v kávomlýnku.

        Hřebíček, fenykl, popř. myrhu je dobré mlet, se sodou nebo s částí již namletých suchých ingrediencí, protože se jinak slepují.

        Vzniklou směs je možné vmíchat do kokosového oleje (množství podle libosti), jak jsem psal, používal jsem také pohankovou mouku (čerstvě mletou), zelený jíl (je zbytečně drahý), himálajskou sůl, mohl by se použít kosmetický jíl (je levný, ale ještě jsem nezkoušel), viděl jsem, že v komerčních pastách se také používá mletá křída. Množství těchto komponent je dobré dávat podle chuti. Když mám hotovo, jdu pastu vyzkoušet a případně ještě doplním stevii nebo hřebíček.

        Po semletí všech ingrediencí vše promíchám a znovu melu, aby vznikl jemný prášek, ten pak ještě přesívám přes sítko o velikosti oka 1 mm. Sodu (případně i sůl) je důležité pomlet, aby nepůsobila abrazivně. Uchovávám ve skleničce.

        Do čistého kokosového oleje jde dát třeba jen tea tree olej nebo mateřídoušku a bylinky, co rostou na mezi.

    • Ahoj můžu taky poprosit o recept na zubní pastu? Díky 🙂 Bára [email protected]

  2. Dobry den
    Mohl by ste mi prosim dat odkaz kde si kokosovy olej kupujete? nemam s tim vubec zadne zkusenosti a tak nemam tuseni, kde sehnat kvalitni olej…nerada bych utratila majlant a pak zjistila ze je to nejaky nekvalitni smejd 🙂 dekuji za odpoved

  3. Marian Tkáč

    V dnešnej zlodejskej dobe nemožno doverovať nikomu a ničomu. Pekne napísané, ak chcete kvalitný kokosový olej kúpite ho cez internet… úplne smiešne.

  4. Že kúpite kvalitný to si nemôžte byť istá v žiadnom prípade…..

Pridajte komentár

*