Voľbou Korčoka volíte vojnu! Nevoľte za prezidenta vojnového štváča, ktorý by neváhal vyslať vašich mužov, otcov a synov na smrť do ukrajinských zákopov!

5 vecí, na ktoré nesmiete pri detoxikácii tela zabudnúť


Print Friendly, PDF & Email

5 vecí, na ktoré nesmiete pri detoxikácii tela zabudnúť

Moderný svet je plný environmentálnych toxínov. Odhaduje sa, že existuje až 80 tisíc bežne používaných chemických látok, ktoré majú škodlivý potenciál.

V priemere sa v ľudskom tele nachádza až 500 takýchto látok. Pri testoch sa tiež zistilo, že bežný človek má v moči až 7 rôznych pesticídov.

Z uvedených dôvodov je absolútne nevyhnutné, aby ste vykonávali detoxikáciu na dennej báze a tieto toxické látky dostali z tela čím skôr von.

Dobrý detoxikačný program sa musí sústrediť na nasledovných 5 hlavných oblastí:

  1. Bunky
  2. Krv
  3. Črevá
  4. Pečeň a žlčník
  5. Obličky

Existujú mnohé spôsoby a produkty napomáhajúce detoxikácii.

Avšak len málo z nich sa zameriava na všetkých päť jej hlavých oblastí, vrátane nevyhnutných nutričných látok potrebných na správnu deaktiváciu a elimináciu toxínov.

1. Bunková detoxikácia

V prípade, ak sa bunky nezbavujú toxínov tým správnym spôsobom, tie sa v nich zvyknú hromadiť. Následne dochádza k poškodzovaniu DNA a vnútrobunkových štruktúr, akými sú napríklad mitochondrie.

Výsledkom sú potom abnormálne bunky, ktoré môžu viesť k chronickým ochoreniam, ku ktorým patria i rakovina, či autoimunitné ochorenia.

Medzi hlavné antioxidanty chrániace bunkové štruktúry pred toxínmi a poškodením voľnými radikálmi sa radia glutatión, superoxidatívna dismutáza (nachádza sa napríklad v spiruline) a kataláza (vysoký obsah v pečeni a zemiakoch).

Každé degeneratívne chronické ochorenie je spojené práve s nízkymi hladinami uvedených látok. Je preto vhodné si udržiavať ich dostatočný príjem – či už stravou alebo doplnkami.

2. Čistenie krvi

Nečistoty, ktoré sa dokážu transportovať krvou, môžu ovplyvňovať rôzne druhy buniek, tkanív i celých orgánov a poškodzovať ich.

Keď sa v krvi nachádza vysoká hladina určitých toxínov počas dlhšieho obdobia, vedie to ku kardiovaskulárnym a nervovým poruchám.

Na prečistenie krvi sú ideálne potraviny bohaté na chlorofyl, ako napríklad mladý zelený jačm, pšeničné a ovsené klíčky, chlorela, spirulina. Výborná je aj konzumácia tmavozelenej listovej zeleniny.

3. Detoxikácia pečene a žlčníka

Pečeň je primárny orgán, ktorý neutralizuje a transformuje toxíny do formy, ktorá sa dá ľahko transportovať von z tela.

Ak sa vo vašom organizme nachádza príliš veľa toxínov, môže dôjsť k preťaženiu pečene, čím sa znemožní jej efektívne neutralizovať nebezpečné látky v krvi.

Pečeň má tri základné fázy neutralizácie a eliminácie toxínov.

Základnými nutričnými látkami zohrávajúcimi kľúčovú úlohu v týchto fázach sú aminokyseliny cysteín, glicín, glutamín, ďalej sírnaté zlúčeniny a glutatión.

Medzi herbálne komponenty napomáhajúce očiste pečene patria prevažne zázvor a pestrec mariánsky (milk thistle). Všetky doteraz spomenuté látky napomáhajú fázam I. a II.

Fáza III. zahŕňa žlčník a jeho vyprázdňovanie. Ide o posledný, no nemenej dôležitý krok detoxikácie pečene. Výbornými bylinkami na podporu žlčníka sú zázvor a pepermint (mäta prieporná).

Prírodná liečba osteoartritídy

Účinné bylinky na žlčník sú aj senovka grécka (fenugreek) a fenikel (fennel).

4. Detoxikácia čriev

Pravidelné vyprázdňovanie, čiže stolica je absolútne nevyhnutná pre efektívne odstraňovanie toxínov z tela.

Správne by sme mali aspoň raz za 24 hodín odstrániť z čriev toxíny prijaté stravou, ale aj tie vylúčené žlčníkom, vrátane mikroorganizmov nachádzajúcich sa v našom zažívacom trakte.

Inými slovami – ak ste skonzumovali porciu jedla v pondelok na obed, tak najneskôr do utorka obeda by ste mali mať von z tela všetok odpad, ktorý táto porcia vyprodukovala.

Ak sa tak nestane, odpadové produkty sa premenia na živnú pôdu pre nebezpečné mikroorganizmy a parazity. To potom vedie k rozkladom, zahnívaniu a exponenciálne väčšiemu uvoľňovaniu endotoxínov do krvného obehu.

Dokonca môže dôjsť aj k následnému preťaženiu pečene a viacnásobných cyklov toxicity ovplyvňujúcej takmer každý životný proces vo vašom tele.

Pre správnu funkciu čriev a zažívacieho traktu je dôležité mať dostatok kyselín v žalúdku. Preto by ste sa mali vyhýbať liekom, ktoré ich potláčajú. V prípade nízkej tvorby žalúdočných kyselín je vhodné užívať Betain HCL.

Trávenie v žalúdku však len začína. Ďalej pokračuje v tenkom a hrubom čreve. Pre ich správnu funkciu sú dôležité dve veci:

Prvou z nich vhodná mikrobiálna flóra zabezpečená probiotikami ako jogurty, kefíry, kombucha, fermentovaná zelenina (kyslá kapusta).

V prípade nedostatku vhodnej mikroflóry zo stravy, môžete si ju doplniť aj probiotickými doplnkami.

Druhou nevyhnutnou zložkou stravy pre zabezpečenie dobrého trávenia a prechodu stravy črevami je vláknina.

Tú nájdete prevažne v ovocí a zelenine. Ak trpíte nedostatkom vlákniny v strave, odporúča sa užívať doplnkovú vlákninu. Predáva sa v obchodoch so zdravou výživou, no dostať ju kúpiť aj v lekárňach.

Pomerne populárne je aj užívanie indickej vlákniny Psyllia, ktoré má veľkú absorbčnú schopnosť – až 40 násobok vlastnej hmotnosti.

5. Detoxikácia obličiek

Obličky sú veľmi dôležitým orgánom zbavujúcim telo toxických látok prostredníctvom moču.

Čo sa do objemu týka, tak obličky vyplavujú z tela za jednotku času najväčšie množstvo odpadových látok. Preto im je treba venovať zvláštnu pozornosť.

Slabo fungujúce obličky spôsobujú v organizme zvýšenú toxicitu, obzvlášť amóniu, ktorá je veľmi nebezpečná pre mozog. Slabé obličky sú tiež spájané s vysokým krvným tlakom a ochoreniami srdca.

Správna činnosť obličiek a zabezpečenie vykonávania ich funkcie závisí predovšetkým na dostatočnej hladine glutatiónu, ktorý sa občas označuje aj ako „matka všetkých antioxidantov„.

Niektoré bylinky zlepšujú činnosť obličiek a celkovo zdokonaľujú ich kritickú filtračnú schopnosť.

Medzi takéto bylinky partia, podobne ako u pečeni a žlčníka, pestrec mariánsky, zázvor, mäta pieporná, senovka grécka a fenikel.

No a nakoniec, zabudnúť by sme pri obličkách samozrejme nemali ani na dostatočný a pravidelný príjem tekutín, najlepšie čistej, nebublinkovej vody.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Zdoj: naturalnews.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Ako zistim, kolko si coho dat?

  2. Odporúčam do pozornosti stránky o globálnej kontaminácii oceánov a morí – http://russgeorge.net/
    už my len chýba, ako sa účinne očistiť od všade prítomnej ortuti

    • majka-z gurunu

      peter..ortuť je smrťelná ,minimálne karcinogenna.Keby ste nou boli nejak „kontaminovaný“asi by ste sem už nenapísali príspevok 🙂
      Ale možno je fajn spomenúť olovo v zubnej sklovine-treba ho povymienať za biele plomby,lebo aj žuvaním žuvačiek sa uvolnuje postupne do tela,aj ked nie v takom množstve aby ublížil chronickým ochorením.
      Suhlasím s chllorelou v článku (mám odskúšané) a dodala by som ,že je super ešte c-vitamín a potrebne množstvo vody (1,5l) denne.
      Detox od liekov-po chorobe – zabezpečí aj Cordyceps (neviem či môžem vobec spomenut 🙂 ) Dlhodobo choremu pacientovi vyčistí telo a krv do 3 dní.

  3. ja užívam tree3chlorellu na detox, obsahuje zeleny caj a kurkumu a stacia len 3 vitaminy denne pritom predtym som ich musela uzit aj 10; zelene potraviny su na detox najlepsie 🙂

Pridajte komentár

*