Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

10 látok v potravinách a doplnkoch stravy, ktorým sa snažte vyhýbať


Print Friendly, PDF & Email

10 látok v potravinách a doplnkoch stravy, ktorým sa snažte vyhýbať

Vieme, čo obsahujú rôzne potraviny, vitamíny, doplnky stravy, liečivé bylinky a iné výrobky, ktoré konzumujeme?

Keď si ich v obchode kupujeme, automaticky predpokladáme, že sú bezpečné. Nemusí tomu však byť vždy tak.

Je pravdou, že výrobcovia potravín a doplnkov stravy dosahujú pri výrobe svojich produktov lepšie výsledky bezpečnosti ako farmaceutické firmy, ktoré sú zodpovedné za tisícky úmrtí ročne v dôsledku vedľajších účinkov liekov.

No na druhej strane je potrebné si priznať, že aj v odvetví výrobcov potravín a doplnkov stravy sa vyskytujú nedostatky. Výsledkom potom je, že tieto produkty obsahujú mnohé skryté toxíny.

V dnešnom článku si povieme trocha viac o tom, na ktoré veci by ste si v týchto prípadoch mali dávať najviac pozor.

1. Maltodextrín

Ide o pomerne veľký problém.

Ak akýkoľvek prírodný produkt, ktorý si kúpite, obsahuje maltodextrín, potom je vysoká šanca, že pochádza z geneticky modifikovanej kukurice od neslávne známej firmy Monsanto.

Produkty vyrobené z geneticky modifikovaných organizmov môžu mať viaceré zdravotné riziká, o ktorých podrobnejšie píšeme v tomto článku.

2. Aspartám

Aspartám (E951) je známym neurotoxínom a karcinogénom. Donedávna sa pridával ako umelé sladidlo prevažne do žuvačiek, light alebo „diétnych“ nápojov a potravín určených pre cukrovkárov.

V poslednej dobe ho však z nepochopiteľných príčin začali rôzni výrobcovia pridávať aj do vitamínových doplnkoch, dokonca neraz určených deťom.

Preto vždy, keď nabudúce budete kupovať vitamíny, vždy si na obale skontrolujte, či neobsahujú túto toxickú látku.

3. Sójové a ryžové proteíny

Takmer 100% „prírodných“ sójových produktoch predávaných v súčasnosti sú vyrábané z čínskych surovín, pri ktorých bola použitá pomerne toxická hexánová extrakčná metóda.

Všetky výrobky z Číny, prípadne produkty, ktoré obsahujú zložky vyrobené v Číne, je preto nutné podrobiť dodatočnej kontrole a byť pri nich ostražití.

Rovnako rizikové sú aj sójové produkty z USA a Brazílie, kde dnes už takmer všetka pestovaná sója je geneticky modifikovaná.

Sóju vo všeobecnosti neodporúčame konzumovať. O jej škodlivých účinkoch sme písali v množstve našich článkoch. No ak ju predsa len budete konzumovať, potom sa snažte kupovať takú, ktorá je v bio (organic) kvalite.

4. Olovo a arzén v bylinkách z Číny

Zrejme ste už počuli o tom, že Čína patrí medzi najznečistenejšie krajiny na svete. Napriek tomu dnes odtiaľ dovážame mnohé ovocie, zeleninu a bylinky.

Najčastejšie sa jedná o cesnak a zázvor. Tieto druhy zeleniny preto kupujte radšej z iných krajín, ak si ich dokážete zohnať.

Prírodná liečba osteoartritídy

5. Vysoké množstvá hliníka v produktoch na detoxikáciu

Stránka NaturalNews pomohla odhaliť vysoký obsah hliníka v koncentráciách až 1200 ppm (jednotiek na milión) v jednom populárnom detoxikačnom prípravku.

Dôsledkom bolo sťahovanie uvedeného produktu z celej distribučnej siete v USA a poskytnutie refundácií zákazníkom vo výške vyše 1 milióna dolárov.

Viac sa o tom dočítate v tomto článku (v angličtine).

6. Anorganické minerály v lacných doplnkoch

Vápnik v lacných vitamínových a minerálnych doplnkoch často predstavuje len pomleté morské mušle a ulity.

V prípade horčíka sa neraz jedná o lacný oxid horečnatý, ktorý je ťažko vstrebávateľný a pre telesné bunky zvyčajne úplne nevyužiteľný.

Uprednostnite ľahko vstrebateľné formy horčíka, ako sú:

  • citráty
  • maláty
  • glycináty
  • sulfáty
  • chloridy
  • orotáty

7. Karagenan

Cornucopský inštitút nedávno publikoval varovanie o karagenane v potravinách.

Hovoria, že karagenan vyvoláva zápaly tráviaceho traktu, vrátane vysokej miery rakoviny hrubého čreva u laboratórnych zvierat.

Karagenan bol nájdený v mnohých potravinách, vrátane tých v bio kvalite. Najčastejšie ho objavili v dojčenských mliekach a produktoch pre veganov.

8. Akrylamídy

Akrylamídy technicky nie sú ingrediencie potravín, preto ich na etiketách nikdy nenájdete.

Ide o vedľajšie produkty výroby s karcinogénnymi účinkami. Vznikajú pri vystavení sacharidov vysokým teplotám, ako napríklad pri výrobe čipsov, ale aj bežného pečiva.

Čím viac je cesto spálené, tým má vyšší obsah akrylamídov.

9. Ukrytý glutamát sodný (MSG)

Skrytý a nedeklarovaný glutamát sodný (E621) je v potravinárskom priemysle veľkým problémom.

Ak sa totiž aj nepridáva priamo, stále môže byť súčasťou iných surovín pri výrobe potravín. Z uvedeného dôvodu sa potom na obaloch ani neuvádza.

10. Fluór v zelenom čaji

Zelený čaj je známy tým, že je často kontaminovaný vysokým obsahom fluóru.

Ide o pomerne frustrujúci fakt, keďže vo svojej podstate je zelený čaj fenomenálne dobrá a zdravá potravina.

Zbohom vysoký krvný tlak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Ďakujeme, za ďalší potrebný článok. Ja náhodou o tomto viem, lebo pravidelne čítam naturalnews.com, mercola.com naturalblaze.com Ale bohužiaľ veľa ľudí o tomto nevie a keď im to poviem, neveria.
    Ja sa napomínam, že musím byť viac pozitívna. Ale pred chvíľou som prebehla týmto článkom https://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2020/08/17/cspi-organized-attack-against-mercola.aspx ako elity chcú zničiť web stránku pána Dr. Mercolu.
    Nesmiem byť tak smutná…

  2. Ludmila Novotná

    Dobrý den,pozdrav a vděk za vaši osvětu ohledně zdraví.Mám dotaz,dneska jsem si přinesla výsledky z CT plic a zjistili mi rozedmu plic a cystu na plicích.Měli byste pro mě radu co dělat při takové nemoci,nebo jaké bylinky by mi pomohly?Děkuji moc za odpověď.Lída Novotná

  3. Takze co teraz? Cesnak naozaj nemusime kupovat cinsky ale mame si zasadit zazvor a zeleny caj v zahrade aby sme mali istotu, ze bude OK? Kupit iny zazvor ako cinsky je velmi tazke, videl som este z Peru ale je otazka ci je lepsi ako cinsky. Zatial som nevidel ziadne testy, ktore by sa venovali zazvoru, co je skoda.

    • Když pročítám web, co všechno se nesmí jest, nebylo by vhodnější napsat,co se vlastně jíst může?
      Vzduch je znečištěný chemtrails,kovy,výfuky aut a kominu,tovaren,požárů. Voda i studniční i ze studanek to same: těžké kovy,hliník. Půda: težke kovy,hlinik,rtuť,pesticidy. Potraviny živočišné i rostlinne: penicilin, chemie na zrychlený růst (rostliny i živočichové), těžké kovy,hlinik,rtuť i v rybách. Opět pesticidy,anorganicke hnojiva. Chemii i přehnanym teplem zpracovaní obilovin. GMO.
      Můžete mi prosim napsat, co vlastně mám jíst a pít?
      A ty bylinky jsou už dávno kontaminovány opět těžkými kovy,hlinikem, rtutí i ty volně rostlé v lese, protože chemicky rozbor se dělá i ve volné přírodě a potvrzuje zvysenou pritomnost uvedenych kovu a chemickych latek…
      Co tedy jakože zdravého má člověk jíst a pít? Nebo jen prostě chcete strašit a člověka vrhat do nízkých vybraci? Opravdu to nechapu. Poraďte prosim.

  4. ˇMohli by ste mi poradiť, prosím, ako sa dá zistiť fluor v zelenom čaji? a či aj v čajoch z Ceylonu je fluŕ prítomný? ďakujem za odpoveď aj za super články. Zlatica

  5. Maltodextrín sa vyrába iba v jednej fabrike na slovensku pri Trnave pracoval som na linke. Proces výroby začal v roku 2004. Kukurica sa dovážala z južného slovenka.

Pridajte komentár

*